Jump to content



thelabίτικα καταστηματα


oOoOo

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

man βιάζεσαι να το πετάξεις στην μαυρη τρύπα απο μόνος σου?

δηλωνω υπόυθυνα οτι προσωπικά γουστάρω τα μυστικά

και δε θέλω καμμία λίστα με τους γνωστούς αγνώστους μαγαζάτορες.

φαντάσου τώρα thread "o Μήτσος μου είπε να το σπάσω να το κάψω να το φχαριστηθώ και τώρα δε το περναει RMA που RMA να ναι οι ώρες του..."

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

man βιάζεσαι να το πετάξεις στην μαυρη τρύπα απο μόνος σου?

αν το λες σε μένα είσαι λάθος.... μέτρα τα ποστ κ πες μου ποσοι πέρα από μένα απαντήσανε επι του θέματος για να γίνει κουβέντα... και μπορεί να μην κατάλαβα την πρεμούρα του ο0οΟο αλλά η απάντηση του 38.45 είναι προσβλητική κατά τη γνώμη μου...

Link to comment
Share on other sites

@DarkSaga

Σορυ αλλα το θεμα το ανοιγω για αλλο λογο. Οχι για να λεμε ο Μητσος μου ειπε κτλ. κτλ.

Αλλα οποιοι εχουν καταστηματα να ποσταρουν εδω ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα ρίχτηκε, θα ακουστούν απόψεις, θα εξεταστεί η περίπτωση από τους ιδιοκτήτες του TheLab όπως δήλωσε ο 38.45 (θα μπορούσε να μην εξεταστεί καθόλου) και όταν παρθεί απόφαση (θετική ή αρνητική) θα υλοποιηθεί.

Αυτό το thread είναι για να ακουστούν γνώμες πάνω στο θέμα και όχι για να υλοποιηθεί η ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Έγώ έχω τις αμφιβολίες μου πάντως... Όπως ειπώθηκε από τον Vouda, μπορεί να έχει κάποιες συνέπειες αυτό. Πολλές φορές έχω δει εδώ μέσα να πέφτουνε διάφορες σπόντες προς μέλη που εργάζονται σε καταστήματα πληροφορικής, πράγμα που σίγουρα δεν είναι καλό για την κοινότητα. Δεν μπορώ να φανταστώ αν αυτή η κατάσταση θα αλλάξει προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο, αν γίνει αυτό που προτάθηκε. Είναι δηλαδή λίγο ευαίσθητο το θέμα... Σίγουρα θα με βόλευε κι εμένα να είχα υπόψιν μερικά καταστήματα που θα είχα και κάποια καλύτερη αντιμετώπιση, λόγω γνωριμίας, έστω έμμεσης, με κάποιον που εργάζεται εκεί, αλλά μπείτε λίγο στη θέση να αναλογιστείτε τι μπορεί να ακολουθήσει μετά εδώ στο φόρουμ... ακόμη και τις ακραίες περιπτώσεις... Δε νομίζω ότι αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 20:14]

η απάντηση είναι ότι περιμένουμε απάντηση, γιάυτό και απάντησε αυτό που απάντησε, για να μην απαντήσει τώρα...

η απαντηση ειναι οτι περιμενουμε ερωτηση. τουλαχιστο εμενα, κανεις δε με ενοχλησε για το θεμα.
Link to comment
Share on other sites

@38.45

Η ιδέα είναι αν θα μπορούσε να γίνει ένα thread, όπου θα ποστάρουν, όσα μέλη του thelab το επιθυμούν, το αντικείμενο απασχόλησης, τη διεύθυνση της επαγγελματικής τους στέγης, το τηλέφωνο, την ιστοσελίδα ή ότι άλλο νομίζεις.

Ίσως θα ήταν χρήσιμο να υπάρχει και κάποιος μικρός περιορισμός στον αριθμό των ποστ και στη διάρκεια συμμετοχής στο thelab.

Επίσης θα μπορούσε να γίνει ταξινόμηση κατά κατηγορία επαγγέλματος, για εύκολη αναζήτηση.

Ο Χρυσός οδηγός του TheLab.

Με αυτό τον τρόπο, αν έχουμε ανάγκη, θα βρούμε αυτό που θέλουμε και θα έχουμε και καλύτερη εξυπηρέτηση (ελπίζω).

Σκέψου το και αν βρίσκεις καλή την ιδέα, θα βρεθεί τρόπος να υλοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μάριε έχει 2 όψεις αυτό το νόμισμα.

Βάζω σαν παράδειγμα τον εαυτό μου, μιας και βρίσκομαι στο στάδιο της μετάβασης από επιχειρηματία σε ιδιώτη.

2 χρόνια περίπου είχα κατάστημα service & πωλήσεων Η/Υ, κάτι το οποίο μέσα στο forum δεν διαφήμισα, ανέφερα, έσπρωξα ποτέ. Σκέψου τώρα, να είχα βάλει το όνομά μου σε μία τέτοια λίστα. Θα είχα κάποιο περιορισμό όπως λες; Για 2 χρόνια δεν θα είχα βοηθήσει το community όπως έχω;

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι ειναι 8εμιτο να γινει κατι τετοιο...

αλλα οντως ελλοχευει ο κινδυνος να βγαινει ο ενας και να βριζει των αλλον για το μαγαζι του και οτι χαλασε αυτο που του πουλησεκτλ

οποτε μαλλον 8α πρεπει να τε8ουν καποιες προυπο8εσεις :)

τεσπα να δουμε τι 8α πουν οι αντμιν

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την αποψη μου...

Βρισκω τη δημιουργια μιας λιστας καλη ιδεα, παντα με προυποθεσεις οπως ειπωθηκε και παραπανω.

Μακαρι οι admins να παρουν την σωστη αποφαση, οποια και αν ειναι αυτη.:) :)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω ακραδαντα σε κατι τετοιο.θα ειμαι απολυτα καλυμενος στην περιπτωση του rma πχ, ή καποιο προίον που θα ηθελα να το εχουν δοκιμασει και να μην ηταν ευχαριστημενοι και να μου το πουν..... go 4 it...

Link to comment
Share on other sites

Αν δημιουργηθει, οπωσδηποτε θα πρεπει να μπει κ καποιο ελαχιστο οριο σε ποστς, οπως στις αγγελιες.

Αλλιως θα μπαινει ο καθενας, θα γραφει 2-3 βλακειες κ θα διαφιμιζει το σιτε του...

Link to comment
Share on other sites

δεν λεω καλη η σκεψη και οι παλαιοτεροι πανω κατω γνωριζουν ποιος εχει μαγαζι και ποιος δουλευει σε καποια αλυσσιδα.δεν χρειαζεται τπτ το φοβερο για να καταλαβεις μεσα απο το Π.Ο.Θ το προφανες ;)

απο την αλλη ομως ειναι πολυ προσφατο το ολο fuzz με τις αγγελειες και πιστευω πως η δημιουργια ενος αναλογου 8ρεντ για καταστηματα 8α ειναι ακομα πιο πονεμενη Ιστορια.

συμφωνω με τον jpavly και 8α ελεγα πως ειναι καλυτερο κατω απο το τραπεζει και να ειμαστε ολοι χαρουμενοι.

στη τελικη οποιος 8ελει να μα8ει βρισκει ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.