Jump to content



thelabίτικα καταστηματα


oOoOo

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από .38-.45

τι σας κανει να πιστευετε, πως οποιος εχει μια εμπορικη ασχολια που σχετιζεται με υπολογιστες και συχναζει εδω μεσα, θα βγει να το δηλωσει;

από τη μία δεν ξέρουμε αν θα βγει προς το συμφέρον του τελικά ή θα δράσει εκβιαστικά με τον ένα ή τον άλλο τρόπο αλλά από την άλλη γίνεται ήδη έστω και έμμεσα

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

ας πω και γω τη γνωμη μου.

τα μελη που συμμετεχουν ενεργα στο thelab πανω κατω ξερουν σχεδον ολους που δουλευουν και σε τι ποστο...........και εαν δεν εχουν πληρη εικονα σχηματιζουν ευκολα μεσα σε μερικες βδομαδες/μηνα.

αυτοι που δεν ξερουν ειναι αυτοι που δεν συμμετεχουν και ειναι πολυ καινουριοι μεσα στο forum.

για αυτη την κατηγορια λοιπον γινεται η κουβεντα μου φαινεται.

εγω θεωρω οτι οπως ειναι τα πραγματα ειναι μια χαρα.

εαν η ενδοφορουμικη σχεση μελων μετατραπει και σε πελατειακη σχεση με αποτομο και μαζικο τροπο μονο προβληματα θα φερει.

δεν αμφισβητω την καλη προθεση του οΟοΟο (βαρεθηκα να παταω-ξεπαταω το Shift) :p

αλλα πιστευω οτι οπως ειμαστε ολα κυλανε ομαλα.

Υ.Γ. ας μην ξεχναμε και παλιοτερες περιπτωσεις προωθησης καταστηματων εδω μεσα και τα αποτελεσματα τους στης ομαλη λειτουργια του φορουμ.

Υ.Γ.2

πολλοι μπορει να εχετε δει οτι αρκετα καταστηματα εχουν και φορουμ υποστηριξης μεσω ιντερνετ οπου γινονται συζητησεις για τις συναλλαγες και τα προιοντα που διακινηθηκαν (rma κλπ)

αντιστοιχη υλοποιηση στο thelab (υποκατηγοριες forum Multirama Support/Plaisio Support/Eshop Support κλπ κλπ) εαν γινει θεωρω οτι θα εχειτ τεραστιες δυσκολιες και σηκωνει πολυ συζητηση.

παραδειγμα δυσκολιων ειναι και το τι ανταγωνισμος και τι λασπη μπορει να πεταξει ο οποιοσδηποτε σε καθε μια κατηγορια εαν δουλευει στα Multi και θελει να λασπωσει το Plaisio ή το αναποδο.

ολα ειναι θεμα διαθεσης που απο την τελευταια προσπαθεια πριν 1 1μιση χρονο στεφθηκε με απολυτη ΑΠΟΤΥΧΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Χθες, στις 23:44]

η απαντηση ειναι οτι περιμενουμε ερωτηση. τουλαχιστο εμενα, κανεις δε με ενοχλησε για το θεμα.

Δεν το ειδα αυτο :p

Να την κανω εγω λοιπον ???

Οποιος εχει πανω απο 500 ποστ (πχ)

Μπορει να ποσταρει στο φορουμ (σε ενα θρεντ) τα στοιχια του καταστηματος του ? :p

Link to comment
Share on other sites

δεν αμφισβητω την καλη προθεση του οΟοΟο (βαρεθηκα να παταω-ξεπαταω το Shift) :p

copy-paste βολευει ... :D :D :D

_____________________________

Με ολα αυτα που ακουσα παντος μαλλον αρνητηκη αποφαση βλεπω ... οχι οτι θα εχουν και αδικο

Εχετε δικιο. Οι πιθανοτητες να γινει μπαχαλο ειναι πολλες.

Αρχική απάντηση από nickstamat

Εγώ πάντως 2,5 χρόνια τώρα δεν έχω μάθει ποιοι δουλεύουν και πού... :p

φαντασου λοιπον εγω που ειμαι 2 μηνες ... :whistling:

μονο για τον jpavly εμαθα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

σε ποιο θεμα; γιατι ειναι ντροπη να quotαρω 2 φορες τον ευατο μου.

Αρχική απάντηση από jpavly

Βασικά πριν αρχίσουν να πετάγονται διάφοροι ,..., να πω ότι πρώτα περιμένουν έγκριση για το εάν επιτρέπεται από τους Admins κάτι τέτοιο.

Αρχική απάντηση από .38-.45

για να βγηκε και να ειπε ο JP αυτα που ειπε, με καποιον συννενοηθηκε.

άρα ως τώρα έχεις επιβεβαιώσει ότι περιμένουμε έγκριση για το εάν επιτρέπεται από τους Admins κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

το "συννενοηθηκε" παει στο "περιμένουν έγκριση για το εάν επιτρέπεται από τους Admins κάτι τέτοιο." αυτο ομως ερχεται σε 2ο χρονο. αυτο που εχει σημασια ειναι το "περιμενουμε ερωτηση. τουλαχιστο εμενα, κανεις δε με ενοχλησε για το θεμα." εκει κολλαει και η ερωτηση "τι σας κανει να πιστευετε, πως οποιος εχει μια εμπορικη ασχολια που σχετιζεται με υπολογιστες και συχναζει εδω μεσα, θα βγει να το δηλωσει;".

με αλλα λογια, τουλαχιστο εγω, δεν εχω επιβεβαιωσει τιποτα. συνεχιζομε και μιλαμε χωρις τον ξενοδοχο, αυτους δηλαδη που θα θελανε να συμμετεχουν σε κατι τετοιο.

τα subfora των καταστηματων, προς το παρον τα εχουν αποκλεισει τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

άρα περιμένεις/ετε πρώτα ερώτηση από μαγαζάτορα για το αν του επιτρέπεις/ετε να πει ότι έχει μαγαζί ΠΡΙΝ απαντήσεις στα μέλη που το πρότειναν αν είσαι ανοιχτός/οί σε κάτι τέτοιο...

αυτό ή ακόμα δε καταλαβαίνω?

Link to comment
Share on other sites

voudas αν ήσουν επιχειρηματίας

θα σε ενδιέφερε να διαφημίσεις το μαγαζί σου εδώ?

έχεις να κερδίσεις η να χάσεις? πουλάς hardware σε μια ομάδα που στάνταρ θα κλοκάρει

θα χαλάσει και θα σου πουλάει και τρελλίτσα?

δεν έχω μαγαζί αλλά δε μου αρέσει η ιδέα

δεδομένου τώρα οτι πουλάνε και με 3% κέρδος

αν σου κάτσει ένα "κακό" RMA έχασες όλο το κέρδος

Σιγά το αγοραστικό κοινό πια!

να στέλνουν μετά μαζικά π.μ. θέλω δίσκο ποιον και πόσο?

δε όλους τους μαγαζάτορες

και να γεμίσουμε post φίλε ψιτνιαου αδειασε το inbox

νομίζω οτι και το φρένο που παλιότερα μπήκε στις μαζικές αγγελίες και στα bump bump bump επιχειρηματιών εντος και εκτός "" καλά μπήκε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 22:18]

άρα περιμένεις/ετε πρώτα ερώτηση από μαγαζάτορα για το αν του επιτρέπεις/ετε να πει ότι έχει μαγαζί ΠΡΙΝ απαντήσεις στα μέλη που το πρότειναν αν είσαι ανοιχτός/οί σε κάτι τέτοιο...

δεν ειναι λογικο να περιμενουμε πρωτα μια εκδηλωση ενδιαφεροντος, πριν προβουμε σε ενεργειες;
Link to comment
Share on other sites

κοίτα... "όχι"... δε θα με ενδιέφερε προσωπικά... υπό προϋποθέσεις πάντα... αυτά που λες τα είχα στο μυαλό μου όταν έλεγα το "μπορεί να δράσει εκβιαστικά". αλλά δε με έχει χαλάσει η αναγνωστικότητα του φόρουμ σε 1-2 περιπτώσεις... γενικά όμως είμαι αντίθετος και γι'αυτό "τσαντίζομαι" αν βλέπω υποκρισία στο θέμα...

να προλάβω να πω από την άλλη ότι έχω ανεβάσει worklog από το μαγαζί μου, προφανώς από κ@υλα όταν το έφτιαχνα μιας και δε το ανανέωσα μετά (ένοχος για τα flyers Tων 2 events) αλλά από τους ελάχιστους labίτες που έχουν έρθει δεν έχω πάρει χρήματα... (ελπίζω να μην έρθουν τώρα επειδή έγραψα αυτό:p)

αλλά ΔΕΝ μπορείς να ξέρεις πως σκέφτεται ο κάθε μαγαζάτορας... εδώ άλλοι τα απλώνουν στο δρόμο σα λαϊκή... go figure... αυτό που πιστεύεις και πιστεύω δεν απαλλάσει τη Δ.Ο. από την ευθύνη να πάρουν θέση...

μπορείτε να βρείτε και σχετικό μου ποστ στο θρεντ με τον καυγά με τις κάρτες από τα μουλτιράμα κ τον βασίλη για το τι πιστεύω για αυτούς που έχουν μαγαζιά, δουλεύουν σε μαγαζιά, ή απλά κατασκευάζουν πράγματα και τα πουλάνε ...

και στην τελική ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ "ΜΑΓΑΖΙΑ" ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ... (καλώς αλλά και πάλι υπό προϋποθέσεις...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

δεν ειναι λογικο να περιμενουμε πρωτα μια εκδηλωση ενδιαφεροντος, πριν προβουμε σε ενεργειες;

όσο λογικό είναι να ρωτήσω το Πλαίσιο αν μπορεί να μου πουλήσει κουραμπιέδες και να ΜΗ μου απαντήσει ΚΑΝ αν δεν πάει πρώτα ο κουραμπιεδάς ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ να τους πει τι έχει...:p εκτός αν έχεις στείλει ήδη μεηλ το λινκ σε όλα τα ελληνικά μαγαζιά και περιμένεις απάντηση πριν πάρετε επίσημη θέση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 22:31]

δεν ειναι λογικο να περιμενουμε πρωτα μια εκδηλωση ενδιαφεροντος, πριν προβουμε σε ενεργειες;

Σα να ακούω τον Ρουσόπουλο ! :laughing:

Αντε εγώ ενδιαφέρομαι να διαφημίσω το μαγαζί μου. Μπορώ?Να κάνω πόστ?Θρεντ? αίτηση? Να κάτσω στα αβγά μου? τι?

ΥΓ: Από όσα γράφτηκαν συμφωνώ με τον Vouda.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ερώτηση μου ισχύει και απευθύνεται στους admins. Μπορώ να διαφημίσω το μαγαζί μου στο thelab και αν ναι πως?

Ούτε παρεξηγήσεις θέλω να δημιουργώ, ούτε τίποτα και ούτε έχω κάποια κακή πρόθεση για κατάχρηση της φιλοξενίας μου στο site σας. Ρώτησα γιατί μου φαίνεται οτι παίζουμε με τις λέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Purple_Haze

Πάντως η ερώτηση μου ισχύει και απευθύνεται στους admins. Μπορώ να διαφημίσω το μαγαζί μου στο thelab και αν ναι πως?

Ούτε παρεξηγήσεις θέλω να δημιουργώ, ούτε τίποτα και ούτε έχω κάποια κακή πρόθεση για κατάχρηση της φιλοξενίας μου στο site σας. Ρώτησα γιατί μου φαίνεται οτι παίζουμε με τις λέξεις.

Απαγορεύεται ρητά το spamming είτε δημόσια είτε μέσω προσωπικών μηνυμάτων, με άμεσο ή έμμεσο τρόπο όπως επίσης και η διαφήμιση εταιρειών, υπηρεσιών και προϊόντων κάθε είδους χωρίς την σύμφωνη γνώμη των Administrators. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την διαφήμιση θα πρέπει να απευθυνθείτε στο τμήμα marketing του TheLab.gr.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.