Jump to content


Τι αλλα θα βγαλει το πλαισιο ...


oOoOo

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από hayabusa

χμμ, ετσι δικαιολογειται και η τοσο χαμηλη τιμη στα προιοντα αυτα....

Ε ναι. Αλλιως θα ηταν κι αυτοι ακριβοι και δεν θα ειχε νοημα να το κανει.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

κοιταξτε, ο seagate που εχει 130 ευρα 300GB σε σχεση με τον turbo-x

o turbo-x

+20γιγα

μιση ταχυτητα για το eSATA

+30 ευρα

και εχει και αυτος 8MB...

Τωρα σε σχεση με τον seagate 250GB χωρις eSATA

εχει ιδια τιμη με μονο + τα 2 επιπλεον χρονια εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oOoOo

Σε αυτο εχεις δικιο. Μαζεουν απο τα καταστηματα τους τους δισκους που δεν πουλιουνται κτλ. κτλ. και τους πουλανε με την θηκουλα.

εκεί είναι η αντίρρησή μου... άλλο να έγινε επίτηδες παραγγελία "φθηνών" hdd (εσείς καταλαβαίνετε μάπα, εγώ συμφερότερη προσφορά από προμηθευτή) και άλλο να μαζεύουν ότι ναναι που περισσεύει και να τα βάζουν μέσα...

akasa είναι οι θήκες, akasa και οι innovator...

Link to comment
Share on other sites

Την απορια παντως δεν μπορει να τη λυσει κανεις εκτος κι αν καποιος τον παρει, τον ανοιξει και δει τι εχει μεσα ή εκτος κι αν μας το πει καποιος εκ των εσω (ακα απο το πλαισιο).

Link to comment
Share on other sites

Παντως απορειτε με τους δισκους και δεν απορειτε με τα στικακια τις μνημες. Πως γινεται να δινει με 7 4πλασια χωρητικοτητα? http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=1&category=979

Link to comment
Share on other sites

ετσι κι αλλιως ειναι σφραγισμενοι. Τι να ειναι στο ραφι ή στην αποθηκη τι να τους αγορασουν τι ν αγορασουν χ και να τους προσθεσουν στους ψ που εχουν???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoszax [Σήμερα, στις 13:59]

Παντως απορειτε με τους δισκους και δεν απορειτε με τα στικακια τις μνημες. Πως γινεται να δινει με 7 4πλασια χωρητικοτητα? http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=1&category=979

Για πες το αλλη μια ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoszax

Παντως απορειτε με τους δισκους και δεν απορειτε με τα στικακια τις μνημες. Πως γινεται να δινει με 7 4πλασια χωρητικοτητα? http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=1&category=979

1) που το ειδες για 4πλασια χωρητικοτητα ;

2) Αγορασα ενα στικακι των 7Ε 512mb για να μπορω να φλασαρω την καρτα μου και δεν εχει παρουσιασει καποιο Prob...

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν παίζει ρόλο τι σκληρός είναι τελικά μέσα. Σίγουρα δεν είναι τελευταίας τεχνολογίας, όπως δεν είναι και οι εξωτερικοί σκληροί κανονικών εταιριών. Και αυτοί το στοκ βάζουν μέσα. Είναι κοινή τακτική τους αυτό, και ζημιωμένος είναι τελικά ο καταναλωτής... ’ρα ή το παίρνεις απόφαση και λες ΟΚ ο εξωτερικός μου ας είναι και λίγο αργός, ή μαζεύεις τα υλικά μόνος σου και πληρώνεις λίγο παραπάνω.

Για σύνδεση usb φυσικά δεν παίζει ρόλο τι σκληρό θα ρίξεις μέσα... για esata όμως παίζει.

Εγώ θα προτιμούσα να έχω ένα σκληρό μέσα στο σύστημα και 2 ακριβώς ίδιους εξωτερικούς για τα δεδομένα. Ο ένας φωτογραφία του άλλου. Χειροκίνητα φυσικά. Και μπορούν να... "κόβουν" βόλτες για να μαζεύουν "πραμάτεια" από τους φίλους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

1) που το ειδες για 4πλασια χωρητικοτητα ;

2) Αγορασα ενα στικακι των 7Ε 512mb για να μπορω να φλασαρω την καρτα μου και δεν εχει παρουσιασει καποιο Prob...

Εγω δεν ειπα οτι υπαρχει προβλημα. Απλα πως γινεται να δινει με 7 512ΜΒ και η Transcend να δινει με 4 (σχεδον τα μισα λεφτα) 128ΜΒ (1/4 της χωρητικοτητας του turbo-x). Παιζει τα turbo-x να ειναι transcend.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανο. Τα περισσοτερα προιοντα turbo-x τα εχω βρει σε αλλο χρωμα ή με αλλη μαρκα και ονομασια.

Παιρνει προιοντα και τους αλλαζει το ονομα ... καπω ειχα διαβασει αν το λενε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να βγάλει κάποια στιγμή θα το χάσει το παιχνίδι.

Τουλάχιστον με το προσωπικό που έχει στο κατάστημα της Καλαμαρίας στη Θεσ.νίκη άστα να πάνε.

Αν είχα γιό θα ήξερε περισσότερα απ αυτούς.

Μακάρι να είχα το χρόνο και το χρήμα να άνοιγα ένα μεγάλο κατάστημα τέτοιου είδους.

Τότε θα είχαν πραγματικό ανταγωνισμό και θα βλέπαμε κατά πόσο θα δούλευαν...

Link to comment
Share on other sites

Καλα εισαι υπερβολικος εως πολυ θα λεγα...

ΠΟΛΥ δυσκολα ανοιγει μια εταιρια σα το πλαισιο και θα μπορεσει να ειναι και ανταγωνιστικη μαλιστα....Αλλα το θεμα μας , παει αλλου τωρα..Ειναι λιγο off topic..

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγα καταστηματα το προσωπικο ειναι τελιως για σου. Στην Γλυφαδα πχ. Απο τις 8 φορες που εχω παραγγειλει κατι μεσω ιντερνετ τις 2 το εχουν φερει στην ραγμτικοτητα. Γιατι απο το τηλεφωνο παντα μου λεεν οτι το εχουν φερει ...

Ενω της Βουλιαγμενης ... ειναι καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.