Jump to content



H.O.T. Potato


Samael

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 20:10]

Κλειδώστε το το τιμημένο το thread να ηρεμήσουμε λίγο όλοι και ανοίξτε το πάλι άυριο...γιατί δεν κερδίζουμε τίποτα μα τίποτα...μόνο τους εαυτούς μας και το θέμα ρίχνουμε.

το σκεφτηκα προς στιγμη, αλλα νομιζω πως κερδισαμε δικαια μια τετοια εξελιξη στο θεμα, οπως αλλωστε και την θεση.
Link to comment
Share on other sites

εγω προτεινω οι Σαλονικεις να στειλουν μπουγατσες και κουρκουμπινια στους Αθηναιους....

οι Αθηναιοι να στειλουν κοντοσουβλι και αρνακι στη σουβλα στους Σαλονικεις

ΝΑ ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΜΕ ΝΑ ΠΙΟΥΥΥΥΥΜΕ και νηστικοι να κοιμηθουμεεεεεεεεε (με την 4η θεση)

:hehe:

οποτε αφηστε τα report και τις μπηχτες.......καντε ο καθενας τα μπεντσια του και βαλτε ποντους.

σας καταλαβα απο τη φωνη....ειμαστε πλασμενοι ο ενας για τον αλλο......

ΤΕΛΟΣ:p

Υ.Γ.αν και δεν ειχα bench-αρει ποτε για λιστες παρα μονο για πλακα.......θα βαλω και γω το λιθαρακι μου στη H.O.T.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

το σκεφτηκα προς στιγμη, αλλα νομιζω πως κερδισαμε δικαια μια τετοια εξελιξη στο θεμα, οπως αλλωστε και την θεση.

Επειδή κάποιος την έκανε πέσαμε στην Τέταρτη θέση...:(

Πάλι με χρόνια με καιρούς, πάλι δικά μας θα ναι...τι να κάνουμε?

Πιστέυω δεν είναι η λύση να τραβήξει κάποιος τα σκόρ του....:(

Η λύση είναι ή να τα βρούμε όλοι μεταξύ μας ή να μην ασχολείται ο ένας με τον άλλον και να το λήξουμε εκεί..

Επίσης, ρε παιδιά όταν λέμε cheat δεν εννοούμε πάση θυσία ότι χρησιμοποίησε κάτι κακό για να βγάλει μεγαλύτερο σκορ....μπορεί κάλλιστα να έτρεξε με μικρότερη ανάλυση εν άγνοια του ή να έτρεξε σε οθόνη wide με την default ανάλυση της και πάλι να έβγαλε παραπάνω πόντους....

Τα σκόρ όμως το ORB αλλά και το BOT τα παίρνει σε όλες τις αναλύσεις...άσχετα αν μετράμε τα score ώς valid μόνο στην default ανάλυση...

Από τα 100Κ σκόρ που έχει το ΒΟΤ, τα 1000+ δεν έχουν την default ανάλυση των μετροπρογραμμάτων..αλλά ποιος να κάτσει να τα ψάξει 1-1 ???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

εγω προτεινω οι Σαλονικεις να στειλουν μπουγατσες και κουρκουμπινια στους Αθηναιους....

Πως τη θέλεις τη μπουγάτσα..... με cheese η με cheat :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist

Πως τη θέλεις τη μπουγάτσα..... με cheese η με cheat :D

με μπολικο cheese και λιγο cheat για να χωραει παραπανω cheese:hehe:

Αρχική απάντηση από astrolabos

Συνεχίζεις ε;

μη μου πειραζεις το σαλονικα team γιατι θα κατεβω καλαματα για φαγητο εαν δεν μου στειλουν τα μπουγατσοκουρκουμπινια :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Ναι ison.......Με πιάσατε στα πράσσα......Κάτι κακόβουλο υπάρχει όντως στο report που έκανα.....Θα μου έτρωγε τους πόντους ο Doom και τον report-ιασα για να μη μου τους φάει.....Το παραδέχομαι.... :p :clap:

’ντε να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε εδώ....... :p

Όσο για τα υπόλοιπα που ειπώθηκαν, θα προτιμούσα να μην πάρω θέση γιατί θα στεναχωρηθούν πολλοί μ'αυτά που θα πώ μετά και δε θέλω.......Ας μείνει έτσι.... ;)

Απλα μια ερωτηση εκανα ως ανυποψιαστος θεατης, απο εκει και περα δεν θελεις να απαντησεις σεβαστο.

PS μπουγατσα με τυρι και ΤΟΠΙΝΟ ----> LFE :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Χθες, στις 22:36]

Επίσης, ρε παιδιά όταν λέμε cheat δεν εννοούμε πάση θυσία ότι χρησιμοποίησε κάτι κακό για να βγάλει μεγαλύτερο σκορ....μπορεί κάλλιστα να έτρεξε με μικρότερη ανάλυση εν άγνοια του ή να έτρεξε σε οθόνη wide με την default ανάλυση της και πάλι να έβγαλε παραπάνω πόντους....

Τα σκόρ όμως το ORB αλλά και το BOT τα παίρνει σε όλες τις αναλύσεις...άσχετα αν μετράμε τα score ώς valid μόνο στην default ανάλυση...

Από τα 100Κ σκόρ που έχει το ΒΟΤ, τα 1000+ δεν έχουν την default ανάλυση των μετροπρογραμμάτων..αλλά ποιος να κάτσει να τα ψάξει 1-1 ???

"Κάποιος" απ'το Outofspecs.gr που είχε ένα τέτοιο σκορ που περιγράφεις, το κατέβασε ή εχτές ή σήμερα.......και σίγουρα είναι κι αυτό ένα είδος "cheating" ......Δεν πιστεύω να διαφωνείτε σ'αυτό...... ;)

Γιατί πολύ απλά στην αρχή το έτρεξε εν' αγνοία του και το ανέβασε, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ (αφού έμαθε ότι είχε "πρόβλημα") και ΕΝ' ΓΝΩΣΗ του ότι το έτρεξε σε ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ανάλυση και βγήκε μεγαλύτερο απ'οτι θα έβγαινε αν το έτρεχε στις default αναλύσεις, το ΑΦΗΣΕ πάνω ανεβασμένο για να πάρει πόντους η ομάδα του.....

Μετά βέβαια από αυτό το πόστ του Gorillakos, το κατέβασε για να έχει και τον κ@λο του καλυμένο..... :D:p......κάνω λάθος μήπως?......Γιατί έχω κρατήσει backup απ'όλα τα Post του φόρουμ, της Futuremark και του hwbot.....

Ας κατεβάσει τώρα ΚΑΙ το SLI score που έχει σε πιό χαμηλές αναλύσεις απ'το default του προγράμματος..... ;)

Καλά θα ήταν να παίζαμε όλοι fair γιατί δεν είναι σωστό για όλους μας..... ;)

Υ.Γ. Θα ήταν πιό άσχημο αν έκανα report ένα score με το όνομά μου (Εγώ είμαι και το κάνω report) ή αν θα το έκανα άνετα σαν ΑΝΩΝΥΜΟΣ και ούτε γάτα ούτε ζημιά?......

Είχα τα @@ και το έκανα γιατί είπα ποιός είμαι εγώ που το κάνω και δεν κρύφτηκα πίσω απ'την ανωνυμία (που άνετα θα μπορούσα).....?.....Κάποιοι άλλοι έχουν τα @@ να παραδεχτούν ότι cheat-άρισαν εν' ΓΝΩΣΗ ΤΟΥΣ?.....

Υ.Γ. Νο2: Δε θα ξανασχοληθώ από δω και πέρα με τίποτα........Θα bench-άρω μόνο για να έχω την ησυχία μου και να είμαι "καλός" με όλους..... :nothing:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να πει κανείς ότι δεν έχεις το δικαίωμα να αμφισβητησεις κάτι

Όπως πολλοί είπαν από τη στιγμή που έχουμε τόσα ελληνικά fora να τα πούμε μεταξύ μας θα μπορούσες πρώτα να το αναφέρεις στο εσωτερικό και να λυθούν οι οποίες διαφορές πρώτα εδώ και αν δε βρισκόταν λύση ας έκανες την αναφορά αφού θα συνέχιζες να θεωρείς για κάποιο λόγο άκυρο το σκορ

Ειδικά αφού γνωρίζεις προσωπικά κάποια άτομα θεωρώ εντελώς άτοπη την μη επικοινωνία πρώτα σε προσωπικό επίπεδο πάνω στο θέμα

Και όπως ανάφερε εύστοχα νωρίτερα ο Μιχάλης εσύ ως hipro 5 στην κορυφή των overclockers δεν έχεις να χάσεις τίποτα από αυτή την υπόθεση.. αντιθέτως αυτός που κατηγορήθηκε για ανέβασμα άκυρου αποτελέσματος δέχεται ανεπανόρθωτο πλήγμα αφού ο λόγος του διεθνώς δε μετρά τόσο όσο οδικός σου.

Και μιλώντας για διακυμάνσεις στα mhz του επεξεργαστή και τα σκόρ

Πως αυτός στους 5040 βγάζει 26011

AM3_8800GTS_640.PNG

Αυτός στους 5063 βγάζει 26413

260.jpg

Και αυτός εδώ στα 5319 βγάζει 26345

signature.img?iid=14141&thumb=false

Εδώ εχουμε ενα συστημα να αποδίδει μικροτερο cpu score από ενα αλλο που εχει cpu με 250+mhz λιγότερα.

Βλέπουμε παραπλήσια scores με διαφορετικές συχνότητες κάτι που προφανώς σημαίνει ότι παίζει ρολό το οποιοδήποτε optimization έχει γίνει μέσω ρυθμίσεων στα chipset-μνήμη και λειτουργικό σύστημα.

Επίσης βλέπουμε και ενα σκορ στα 5247 με 27702 πόντους

signature.img?iid=21933&thumb=false

Δηλαδή σχετικά με την περίπτωση των 5319mhz έχουμε 72mhz λιγότερα και 1357 πόντους περισσότερους

Δηλαδή που ξεχωρίζει το optimization από το cheat για να καταλάβω?

Το ζητούμενο μου δεν είναι να αποδείξω ότι ο doοm δεν έκανε cheat.. δε με ενδιαφέρει και δε γνωρίζω κανέναν από την ομάδα Απλά δείχνω ότι τα όρια του cheat από το optimization δεν είναι τόσο διακριτά σε αυτή την περίπτωση και υπάρχουν άνθρωποι που είδαν τα benchmarks να γίνονται μπροστά τους, οπότε υποστηρίζοντας ότι ένας από αυτούς έκανε αθέμιτες ενέργειες για να βγάλει μεγαλύτερο score είναι σαν να κατηγορείς όσους ήταν κει ότι συγκάλυψαν την «απάτη»

Αυτό είναι βαριά κατηγορία και θα ήταν πολύ σωστότερο να τους έλεγες κατάμουτρα σε ένα από τα ελληνικά fora ότι αμφισβητείς το sore παρά να πας σαν ένας άγνωστος ξένος να το θέσεις υπό ερεύνα λες και δεν έχουμε λογική να ερευνήσουμε- αναλύσουμε το θέμα μεταξύ μας θα πρέπει να το ερευνήσει ο Ms hwbott.

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Επίσης, ρε παιδιά όταν λέμε cheat δεν εννοούμε πάση θυσία ότι χρησιμοποίησε κάτι κακό για να βγάλει μεγαλύτερο σκορ....μπορεί κάλλιστα να έτρεξε με μικρότερη ανάλυση εν άγνοια του ή να έτρεξε σε οθόνη wide με την default ανάλυση της και πάλι να έβγαλε παραπάνω πόντους....

Ειδικά τότε είναι παράλογη η εν ψυχρώ ανάφoρα του score στους υπεύθυνης στο hwbot...

Ειδικά αν θεωρούσε ότι είναι κάτι που μπορεί να έγινε κατάλαλος θα έπρεπε να το συζητήσει πρώτα σε κάποιο ελληνικό forum...

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητε Γιώργο αν θυμάσαι κάποτε που ξεμπρόστιασες τον def σε ένα photoshop που ειχε (κακώς) κάνει σου ειχα πει σε πμ οτι είσαι Ο πρώτος και δεν έχεις να φοβηθείς κανέναν def.

Ομως με αυτή σου τη πράξη τελικά απεδειξες οτι τελικά φοβάσαι.

Hμoυν παρών σε αυτό το bench άλλα και σε όλα τα άλλα που έγιναν από τα παιδιά.

Κανένας μα κανένας δεν σκέφτηκε η συζήτησε ποτέ να χρησιμοποιησουμε δολο για να βγει ενα σκορ.Και αυτό γιατί ξέρω τα παιδιά πάρα πολύ καλά.

Οπως μπορεί να είδες στα videaκια είμαστε μια καλή παρέα και περνάμε καλά όταν μαζευόμαστε.

Μέχρι τώρα έπαιρνα στα αστεία ολα αυτα που γραφτηκαν γιατι ημουν παρων και ξερω απο πρωτο χερι αν έγινε καποια μαϊμουνια η οχι.

Ομως βλεπω οτι εσυ παιδακι μου εχεις πωρωθεί τοσο που ολη τη μερα ψαχνεις και ψαχνεις λες και θα αποκαλύψεις τη μεγαλη συνωμοσία... το μεγαλο εγκλημα.

Κατα κάποιο τρόπο σε δικαιολογώ γιατί εμείς όλοι και εννοώ και τα παιδιά απο το HOT δεν έχουμε να κερδίσουμε τιποτα ακόμα και αν χρησιμοποιησουμε cheat ενώ εσύ έχεις να χάσεις αφού έχεις κάνει επάγγελμα το benching.

Και κάνω λοιπόν την ερώτηση:Το αποκλειεις κάποιος να είναι καλύτερος απο σένα στο στήσιμο λειτουργικού και να βγαίνουν καλύτερα σκορ?

Μη το αποκλειεις γιατί θα ειναι πολύ εγωιστικό.

Link to comment
Share on other sites

@ xrist: Έχεις μπερδέψει μερικά πράγματα μου φαίνεται.... :)

Πρώτον, ΔΕΝ το έχω κάνει επάγγελμα το O/C όπως λές γιατί θα τα είχα κονομίσει τώρα με το δικό σου σκεπτικό και δε θα ΄χωνα 100άρες Ευρώ για ’ζωτο κάθε τρείς και λίγο..... :)

Επειδή μου στέλνουν καμμιά κάρτα γραφικών ή μητρική, αυτό σημαίνει για σένα ότι το ΄χω κάνει εππάγγελμα?.......Τα κονόμισα..... :D

Στο κάτω-κάτω κι εσείς παίρνετε δωρεάν hardware γι δοκιμές......Αυτό σημαίνει ότι το ΄χετε κάνει επάγγελμα?.... ;)

Όχι δε φοβάμαι κανέναν..... ;)

ΔΕΝ είπα ότι το κάνατε επίτηδες και ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ επιτέλους να μου "βάζετε λόγια στο στόμα" που ΔΕΝ είπα ΠΟΤΕ... :)

Υπάρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΝΩ από μένα στα tweaks....μα ΠΑΡΑ πολλοί.....Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα βγάλουν και σκορ "στο Θεό"!..... ;)

Εγώ ρωτάω τώρα..... :D

Πώς λέγεται αυτός που ΕΙΣ ΓΝΩΣΗ του ανεβάζει score ΟΧΙ σε default αναλύσεις του bench αλλά πιό χαμηλά για να έχει καλύτερα scores απ'τους άλλους?......Πως θα τον χαρακτήριζες εσύ ας πούμε..... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 22:28]

εγω παντος συμφωνο με τον kaynd υπαρχουν μεγαλες διακημανσης στα score απο συστημα σε σuστημα. και το θεμα μπορουσε να λυθη "εδω" αυτη ειναι η γνωμη μου

Συμφωνώ ότι το θέμα θα μπορούσε να λυθεί "εδώ" π.χ......Πές ότι έκανα μαμακία σ'αυτό το θέμα.....Όλοι κάνουμε μαμακίες σε κάποιες στιγμές μας.....Όχι...?....

Διακυμάνσεις πάντα υπάρχουν, αλλά ΤΟΣΟ μεγάλες?......Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω εγώ, γι'αυτό και θα το τρέξω στα ίδια settings να δώ τι θα βγεί..... ;).....και είπα ότι αν βγει περίπου το ίδιο CPU score, τότε θα ζητήσω συγνώμη απ'όλους...... :nothing:

Μιά ερώτηση........Το τρέξατε με κάνα άλλο δίσκο (άλλα Windows) μπας και γίνεται κάτι από κει και παρεξηγιώμαστε όλοι τσάμπα?....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist [Σήμερα, στις 20:12]

Το αποκλειεις κάποιος να είναι καλύτερος απο σένα

Λίγη σημασία έχει αν ο Μαστρο Γιώργος έκανε σωστά η λάθος.

Ελάχιστη σημασία έχει αν έκλεψε η ήταν τίμιο το σκορ του παλικαριού.

Η συγκεκριμένη παρεξήγηση μπορεί να λυθεί, χωρίς ούτε αυτό να σημαίνει κάτι.

Αυτή η φράση που έρχεται με φόρα εδώ και χιλιάδες χρόνια, από όταν πρωτοπερπάτησε ο δεύτερος έλληνας και είδε τον πρώτο, περικλείει την ουσία του προβλήματος.

Δυστυχώς η ευτυχώς, δεν υπάρχει λύση. : )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Χθες, στις 22:32]

Πώς λέγεται αυτός που ΕΙΣ ΓΝΩΣΗ του ανεβάζει score ΟΧΙ σε default αναλύσεις του bench αλλά πιό χαμηλά για να έχει καλύτερα scores απ'τους άλλους?......Πως θα τον χαρακτήριζες εσύ ας πούμε..... :)

Kανε report και σ'αυτον αλλά και σε όλους τους άλλους ξενους (που ανεφέρε ο Γοριλακος).

Κανε και στου διαχειριστές του HWbot report για τους πόντους που εξακολουθεί ακόμα να δίνει στη HOT στη κατηγορία των Q6600 (Pifast-SPi-SP32M) ενω τα σκορ ειναι με Ε6600

Εχω κρατήσει screenshot oπου φαίνεται οτι έδινε χαρισματικά μέχρι και 49 πόντους (τωρα μετραει μονο το σκορ του vouda)

Τελικά μήπως αυτο το HWbot είναι της πλάκας?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.