Jump to content


Καθαρισμός Watercoolin πρόβλημα


Vatos_locos

Recommended Posts

λοιπόν ορίστε οι φωτογραφίες που υποσχέθηκα τις ανέβασα με μεγάλο κόπο από το κατεβαστήρι μου για αυτό το κράξιμο για την κατάντια των block από δευτερα :tomato: συγχωρέστε με για την ποιότητα είναι από το ταπεινό κινητό μου και βγήκαν στο παράθυρο :D

τα block ανοιχτά

White Water LE D-tek Πρίν

thb_56003.jpeg

thb_630.jpeg

thb_11369.jpeg

White Water LE D-tek Μετά

thb_52542.jpeg

επίσης καθαρίστηκαν και τα αλλα κομμάτια του block σε εξατό σημείο όπου εξαφάνισα το nikel που είχαν εσωτερικά η μεσαία πλακα του D-tek και το κάτω μέρος του πρώτου κομματιού του αλλα δεν τα έβγαλα φωτογραφία γιατί πόνεσαν τα χερια μου από το τρίψιμο από τρίψιμο από τα γυαλόχαρτα :D

Swiftech MCW30 το οποιο λογικά είναι ένα άθλιο block γιατί θα δείτε και εσείς ότι μέσα έξω είναι μια σκέτη πλακα χαλκού :( και το ανακάλυψα τώρα εδώ αν ξέρει κανεις κανένα καλο block για chipset είμαι όλος αυτιά

thb_43915.jpeg

επίσης το μετά δεν το έβγαλα αφού μπορείτε να φανταστείτε ότι έινια ένα κομμάτι χαλκός καθαρό πια

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι αρκετά χαλια καλύτερα φαίνονται από τις μικρογραφίες :D αλλα τώρα αυτές έβγαλα τι κάνω δεν είμαι καλός στο θέμα τις φωτογραφίσεις :D

αν βγάζετε κανένα αποτέλεσμα από τις μικρογραφίες και ιάνει κακό πείτε το τώρα που δεν τα έχω βάλει ακόμα πάνω :(

Link to comment
Share on other sites

Mε το βιακαλ παντως εγω δεν αντιμετοπισα τετοιο προβλημα,βεβαια σε 2 λιτρα νερο που παιρνει η υδροψυξη ειχα βαλει 2 καπακια κοκα κολας,περιπου ενα 15λεπτο ετσι και μετα 5 αλλαγες με νερο που δουλεψε καθε φορα απο ενα 10λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα πολύ παραπάνω ftw :D και σε μισό λίτρο νερό που έχει το τανκ μου και για παραπάνω ώρα να δουλεύει οπότε εκεί την έπαθα ποιός ξέρει το θέμα είναι οτι καθάρισαν όλα τώρα και απο Δευτέρα περιμένω τους σωλήνες να δούμε τι θα κάνουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.