Jump to content



Εκπτώσεις στο Πλαίσιο, αληθινές ή απάτη;


chiderboy

Recommended Posts

Δεν θα πω αν είναι απάτη ή οχι όλα αυτά (προσωπικά πιστεύω πως δεν είναι) αλλά ρε παιδία αυτό το πράγμα που παραγγέλνεις απρόσωπα μέσω Internet ΚΑΙ δίνεις τα ωραία σου λευτάκια με τη μία δεν μου αρέσει. Το θέμα είναι να πάς, να το δεις να πεις --ναι κύριος μου κάνει το αγοράζω, βαλε το σε μια σακούλα να φύγω. Απλά και όμορφα....Θα αγόραζε κανείς από εσάς κότερο από το Ιnternet (έστω ότι είχε τα φράγκα)? Δεν νομίζω, όλοι έχουμε την επιθυμία να το δούμε από κοντά, να βεβαιωθούμε για την αγορά που πρόκειται να κάνουμε. Όταν όμως πρόκειται για κάτι σχετικά φτηνό λέμε ένταξη μωρέ ας το παραγγείλω από το site.... και μετά αν πάει κάτι στραβά γκρινιάζουμεΧεράτα παιδία οι αγορές για να είμαστε πάντα ευχαριστημένοι ή τέλος πάντων σχεδόν πάντα!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Mainframe

Όταν όμως πρόκειται για κάτι σχετικά φτηνό λέμε ένταξη μωρέ ας το παραγγείλω από το site.... και μετά αν πάει κάτι στραβά γκρινιάζουμεΧεράτα παιδία οι αγορές για να είμαστε πάντα ευχαριστημένοι ή τέλος πάντων σχεδόν πάντα!

Η διαφορά αν πάρεις κάτι ονλινε και κάτι "χεράτα" όπως λες και μετά αποδειχθεί σκάρτο που είναι; Και στις 2 περιπτώσεις απλά πας στο μαγαζί και το κανονίζεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 14:40]

Σε καμία καινούρια αποθήκη δεν έχει παέι μέχρι τώρα...

Δέν είπε κανένας ότι θα δωθούν τα ίδια προϊόντα που παράγγειλε ο κόσμος...αλλά παρόμοια..

Παράθεση:

Αν και είδα και άλλα Posts για την γνωστή κοροίδία των δήθεν προσφορών

δεν υπαρχει καμοια κοροιδια απο το πλαισιο.ουτε και δηθεν προσφορα.απλα δεν εισουνα τυχερος και δεν προλαβες.εγω προλαβα 4 core 2 duo 6700,και αν ηθελα επαιρνα και αλλους 15.

μην ξεχνας ηταν <<προσφορα>>.δεν θα βαζανε 15.000 CPU.αυτο θα ηταν <<κλεινουμε το μαγαζι και φευγουμε>>.

ΥΓ.ο ξαδερφος μου προλαβε και εφτιαξε 2 υπολογιστες.και γενικα γνωρισα παρα πολλα ατομα στην δουλεια μου σημερα,που πηραν εστω και μια καρτα γραφικων.

ΥΓ.απο φορτηγατζη του πλαισιου,εμαθα οτι μετακομιζουν στις καινουριες αποθηκες τους στην μαγουλα σε λιγο καιρο.απο τον ασπροπυργο που ηταν μεχρι τωρα.πιθανος και για αυτο να θελαν να <καθαρισουν> λιγο απο την<σαβουρα>....γιατι τα περισοτερα κομματια ηταν περσινα μοντελα.(πχ καρτες γραφικων).

πηγή: http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=202773&page=7

post:92

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vasi

κοιτάξτε το θέμα έχει ως εξής το πλαίσιο μετακόμισε, και εχει παει σε καινούργιες αποθήκες .

τι γίνετε σε αυτήν την περίπτωση , βρήκαν προϊόντα που δεν θα έπρεπε να είχαν ? ,βρήκαν προϊόντα από επιστροφές , από rma , επίσης πολλά προϊόντα από αυτά το πλαίσιο τα εισάγει μόνο του

Αρχική απάντηση από vasi

Παράθεση:

Αν και είδα και άλλα Posts για την γνωστή κοροίδία των δήθεν προσφορών

δεν υπαρχει καμοια κοροιδια απο το πλαισιο.ουτε και δηθεν προσφορα.απλα δεν εισουνα τυχερος και δεν προλαβες.εγω προλαβα 4 core 2 duo 6700,και αν ηθελα επαιρνα και αλλους 15.

μην ξεχνας ηταν <<προσφορα>>.δεν θα βαζανε 15.000 CPU.αυτο θα ηταν <<κλεινουμε το μαγαζι και φευγουμε>>.

ΥΓ.ο ξαδερφος μου προλαβε και εφτιαξε 2 υπολογιστες.και γενικα γνωρισα παρα πολλα ατομα στην δουλεια μου σημερα,που πηραν εστω και μια καρτα γραφικων.

ΥΓ.απο φορτηγατζη του πλαισιου,εμαθα οτι μετακομιζουν στις καινουριες αποθηκες τους στην μαγουλα σε λιγο καιρο.απο τον ασπροπυργο που ηταν μεχρι τωρα.πιθανος και για αυτο να θελαν να <καθαρισουν> λιγο απο την<σαβουρα>....γιατι τα περισοτερα κομματια ηταν περσινα μοντελα.(πχ καρτες γραφικων).

πηγή: http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=202773&page=7

post:92

[ακυρο Mod on]

Μήν πιστέυεις όσα διαβαζεις και όσα ακούς...όταν κάτι το διαπιστώνεις μόνος σου τότε να το πιστέυεις και να αποκτάς δικιά σου πραγματική εικόνα γι'αυτό...[/ακυρο mod off]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Αρχική απάντηση από Mainframe

Δεν θα πω αν είναι απάτη ή οχι όλα αυτά (προσωπικά πιστεύω πως δεν είναι) αλλά ρε παιδία αυτό το πράγμα που παραγγέλνεις απρόσωπα μέσω Internet ΚΑΙ δίνεις τα ωραία σου λευτάκια με τη μία δεν μου αρέσει. Το θέμα είναι να πάς, να το δεις να πεις --ναι κύριος μου κάνει το αγοράζω, βαλε το σε μια σακούλα να φύγω. Απλά και όμορφα....Θα αγόραζε κανείς από εσάς κότερο από το Ιnternet (έστω ότι είχε τα φράγκα)? Δεν νομίζω, όλοι έχουμε την επιθυμία να το δούμε από κοντά, να βεβαιωθούμε για την αγορά που πρόκειται να κάνουμε. Όταν όμως πρόκειται για κάτι σχετικά φτηνό λέμε ένταξη μωρέ ας το παραγγείλω από το site.... και μετά αν πάει κάτι στραβά γκρινιάζουμεΧεράτα παιδία οι αγορές για να είμαστε πάντα ευχαριστημένοι ή τέλος πάντων σχεδόν πάντα!

Μην ξεχνας οτι η αγορα απο ιντερνετ ειναι φτηνοτερη. Και ισως τα 10ε σε εναν q6600 δεν ακουγονται πολλα αλλα οταν η συνολικη παραγγελια εχει 50+ ευρω διαφορα τοτε το απροσωπο ειναι προτιμοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.