Jump to content



Εκπτώσεις στο Πλαίσιο, αληθινές ή απάτη;


chiderboy

Recommended Posts

Αυτό που λέει ο dproductionz. Με πήραν πριν από λίγο και μου είπαν πως ακυρώθηκε η παραγγελία μου επειδή εξαντλήθηκαν τα αποθέματα που αμφιβάλλω τώρα αν υπήρχαν ποτέ. Ίσως να τράβηξαν κόσμο για λίγο αλλά εμένα από πελάτη με έχασαν και τους άφηνα αρκετά. Είναι πάρα πολύ τσάτσικες τέτοιες τακτικές ειδικά για κατάστημα που θεωρούνταν σοβαρό όπως το Πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

:hehe:

Σε όλα υπήρχε απόθεμα το πρωί...όποιος πρόλαβε πήρε...αλλόι πήραν 5άδες :hehe:

Κάθε μέρα όλο και κάτι θα αλλάζει

Εγώ ξέρω οτι τη στιγμή που έκανα την παραγγελία μου έδειχνε διαθεσιμότητα κανονικά και συνέχισε να δείχνει για αρκετή ώρα ακόμα. Μια 7950GT στα 90 συγκεκριμένα είχα παραγγείλει και ένα εξωτερικό Seagate 320GB στα 50. ’δικα με ξεσήκωσαν:cry: :devil:
Link to comment
Share on other sites

Μερικά μπορεί να υπήρχαν με έκπτωση όπως η 7950 στα καταστήματα...

Αλλά όταν πήρα το mall (που στα κεντρικά τους έδειχνε ότι είχε απόθεμα το σύστημα) και ρώτησα για τον εξωτερικό WD 250 με 40 Ευρώ και μου λέει ότι έχει ένα μήνα να το δει...ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα Λ.Βουλιαγμενης, που ειναι και απο τα μεγαλα, σχεδον ολα ειχαν εξαφανιστει απο το πρωι-μεσημερι. Μολις που προλαβα εναν 4300 πριν καμια ωρα.Οσο για τις online παραγγελιες, αφου τα περισσοτερα απο τα προιοντα ειχαν διατεθει στα μαγαζια ξεροντας οτι θα γινει χαμος, η αποθηκη λογικα δεν ειχε και θα επρεπε να τα τραβηξει απο τα μαγαζια παλι πισω, τα οποια ομως ειχαν ηδη ξεστοκαρει. Οι SG 320 στο προαναφερθεν καταστημα, εξαφαιστηκαν σε dt (12 τμχ). Κατι τετοιο επαιξε και στα αλλα. Αν τα βρειτε απο καταστημα ΟΚ, γιατι απο online δεν βλεπω φως.

Οσο για το αν ειναι απατη οι προσφορες, οταν ενα ρουχο δεν το βρεις στο νουμερο σου, αυτο ειναι απατη?

Link to comment
Share on other sites

Καλά η μεγαλύτερη πλάκα είναι να μας ακυρώσουν όλες τις παραγγελίες με έλλειψη διαθεσιμότητας και αύριο το φόρουμ να βρωμάει από πωλήσεις σκληρών - επεξεργαστών κτλ. από υπαλλήλους ή γνωστούς υπαλλήλων του καταστήματος. Δεν είχε άδικο κάποιος που είχε γράψει παλιότερα πως "οι καλύτεροι πελάτες του Πλαισίου σε περίοδο προσφορών είναι οι υπάλληλοι του"!!!!!

Αν το δούν κάποιο που είναι μέλη του φόρουμ και στελέχη του Πλαισίου ας βάλουν έναν περιορισμό (π.χ. μέχρι ένα κομμάτι) στους υπαλλήλους τους...Εξάλλου η μαύρη αγορά απαγορεύεται παιδιά.... :cool::confused::p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 18:49]

Δυστυχώς σε τέτοιες καταστάσεις παίρνεις αυτοκίνητο και κάνεις "ντου" αυτοπροσώπως. Με τις online παραγγελίες δεν προλαβαίνεις...

4χ320 και 3-4 καρτες σημερα με μεθοδους holywood,αμαξι κορνες διπλοπροσπερασεις κλπ μεχρι πλαισιο,ξαμολυθηκανε απο αμαξι 4 κορακια,ψωνησαμε και δρομο.ετσι γινονται αυτα....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mini_fan

Στο καταστημα Λ.Βουλιαγμενης, που ειναι και απο τα μεγαλα, σχεδον ολα ειχαν εξαφανιστει απο το πρωι-μεσημερι. Μολις που προλαβα εναν 4300 πριν καμια ωρα.Οσο για τις online παραγγελιες, αφου τα περισσοτερα απο τα προιοντα ειχαν διατεθει στα μαγαζια ξεροντας οτι θα γινει χαμος, η αποθηκη λογικα δεν ειχε και θα επρεπε να τα τραβηξει απο τα μαγαζια παλι πισω, τα οποια ομως ειχαν ηδη ξεστοκαρει. Οι SG 320 στο προαναφερθεν καταστημα, εξαφαιστηκαν σε dt (12 τμχ). Κατι τετοιο επαιξε και στα αλλα. Αν τα βρειτε απο καταστημα ΟΚ, γιατι απο online δεν βλεπω φως.

Οσο για το αν ειναι απατη οι προσφορες, οταν ενα ρουχο δεν το βρεις στο νουμερο σου, αυτο ειναι απατη?

Δε νομίζω πως ταιριάζει αυτό που λες στην περίπτωσή μας. Ας τα εξαφάνιζαν από τη σελίδα με το που τέλειωναν τα αποθέματα και ας τηρούσαν προτεραιότητες επίσης. Τα αποθέματα υπάρχουν καταχωρημένα ηλεκτρονικά στο σύστημα και είναι πάρα πολύ εύκολο να ελεγχθούν. Επίσης γιατί να τα βγάλουν στη σελίδα αφού οι online παραγγελίες θα πάρουν το πούλο;
Link to comment
Share on other sites

10:30 έκανα την παραγγελία. Πόσο πιο νωρίς έπρεπε να την κάνω δηλαδή; Ας μην το έβγαζαν καθόλου στο internet

Δε ξέρω αν είναι απάτη πάντως ξεσήκωσαν πόσο κόσμο για το τίποτα και μόνο όμορφα δε μπορώ να μιλήσω ή να τους διαφημίσω για τέτοιες τακτικές

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ορισμένοι μιλούν για απάτη

Τέτοιες προσφορές δεν θυμάμαι να έχουν ξαναγίνει σε hardware

¨Ηταν δυνατό με τέτοιες τιμές να έχουν απόθεμα?

Μπράβο τους και μακάρι να δούμε τέτοιες τιμές και απο άλλους

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chiderboy

10:30 έκανα την παραγγελία. Πόσο πιο νωρίς έπρεπε να την κάνω δηλαδή; Ας μην το έβγαζαν καθόλου στο internet

Δε ξέρω αν είναι απάτη πάντως ξεσήκωσαν πόσο κόσμο για το τίποτα και μόνο όμορφα δε μπορώ να μιλήσω ή να τους διαφημίσω για τέτοιες τακτικές

Ατομο που ηταν να παρει μια απο τις καρτες που πουλαω (οχι απο αυτο το forum) ακυρωσε την αγορα γιατι προλαβε 7950GT. Αυτο που σας λεω εγινε στις 16:45. χωρις να θελω να θελω να κατηγορησω καποιον (το πλαισιο δηλαδη) και χωρις να θελω να πω κατι.

Παρολο που τσαντιστηκα λιγο με το πλαισιο και τις τιμες, μιας και πουλαγα και γω το δικο μου Hardware (ανθρωπινο πιστευω) αυτο που δεν μου αρεσε καθολου ηταν η ατακα απο το ατομο του οποιου ειχα κρατησει 3 μερες μια καρτα η οποια ηταν η εξης

"εγώ θέλω μια τέτοια αλλά παίζει να κάνεις λίγο καλύτερη τιμή;

δες αντίστοιχα στην αγορά:

7900 GTX 512 MB με 150e

7900 GT 256 MB με 70e "

Καθολου αστειο, γιατι πρωτον δεν ειναι αυτη η αγορα και αμα το πλαισιο πουλησει 8800 Ultra με 10 ευρω τι σημαινει αυτο? Οτι πρεπει να προσαρμοστω και γω αναλογως? Οχι βεβαια. Και στην τελικη δεν ειχα προβλημα, ας παρει οποιος θελει απο το πλαισιο δικαιωμα του. Αλλα οχι και να μου ζηταει να κανω αντιστοιχη μειωση ... ελεος!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giannakis1984

εγώ πάντως αύριο περιμένω να παραλάβω μια 7950gt με μόλις 90 euro :D :D :D :D :D :magic: :magic:

απατεωνα !!

Αρχική απάντηση από naz

4χ320 και 3-4 καρτες σημερα με μεθοδους holywood,αμαξι κορνες διπλοπροσπερασεις κλπ μεχρι πλαισιο,ξαμολυθηκανε απο αμαξι 4 κορακια,ψωνησαμε και δρομο.ετσι γινονται αυτα....:hehe:

απατεωνα Νο 2.ου ου ου 666!!

περα απο τη πλακα...επειδη εχω τυχει να αγορασω και εγω καποιες φορες και καποιες αλλες απλα να μην προλαβω,δεν καταλαβαινω το κολλημα μερικων..

μαλλον ξενερα και ζηλια που καποιος αλλος προλαβε,και εμεις οχι..ηρεμα ρε παιδια ,ετσι ειναι η αγορα..

δηλαδη ο κοτσοβολος που βγαζει 1000 ΤΟΥΟΤΟΜΙ προσφορα 300 ευρω εκαστο και γινεται της μουρλης στα καταστηματα,ειναι απατεωνας?

ετσι ειναι η αγορα,ετσι ειναι και το "παιχνιδι" και καποιοι εκει στο πλαισιο το ξερουν και το παιζουν πολυ καλα και μπραβο τους!

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας ήταν λιγο απάτη...ελεγε πουθενα οτι ειναι λιγα κομμάτια κ δηλαδή τελειώσαν οι επεξεργαστές της intel???αύριο δλδ δ θα εχει???πιστεύω οτι οι ""εκπτώσεις "" του πλαισιου έγιναν για κάποιους σκοπούς,για κάποιους τυχερούς-γρήγορους και για αυτους που δουλεύουν εκεί!τες πα δ αλλάζει τπτ.........

Link to comment
Share on other sites

Τιλταραμε τελικα...

Για να μου "φυγει" ο υπερκαταναλωτισμος και να πω κι εγω οτι επεσαν προσφορες και αγορασα... εψησα τον κολλητο μου να αναβαθμισει απο 939 Α64 3200+ :p

C2D 2140+P5B-E+2GB+7950GT 512 ~ 300 ευρω

Πρωτο Boot @2400 (300FSB)

2ο Βοοτ@ 3200 (400FSB) οπου μαλλον παιζει FSB wall του cpu και πηραμε τον p.o.u.l.o.

3o boot @ 2800 (350FSB) οπου και install-αρουν τα win... Ολα def ρευματα...

Εννοειται οτι πας αυτοπροσωπως αλλιως δεν βλεπεις "φως" στο τουνελ με την Αγγελικη Νικ.

Πηρα κι εγω την τελευταια P5W64 WS Pro ετσι για να περναει η ωρα στο στρατο......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.