Jump to content



Εκπτώσεις στο Πλαίσιο, αληθινές ή απάτη;


chiderboy

Recommended Posts

off topic

ρε man,σε καταλαβαινω,απλα επειδη εσυ δεν θα το εκανες σε ιδιωτη,δεν σημαινει οτι αλλοι δεν θα το εκμεταλευτουν θελοντας να παζαρεψουν κ να γλιτωσουν εστω 10 ευρω...πες το γυφτια,πες το τσιγκουνια δεν εχει σημασια...μην κατηγορεις τον αλλον,επειδη βρηκε αφορμη..καθενας το σκεφτεται διαφορετικα..

ετσι οπως παμε,θα νομισουν οτι εγω ειμαι που ηθελα την καρτα σου :p

on topic

επισης,σε πολλα ξενα online shops υπαρχει ενδειξη για το ποσα κομματια υπαρχουν στοκ διπλα σε καθε προιον,το ιδιο πιστευω μπορουνε να κανουν και εδω ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

πάντως το Πλαίσιο δείχνει σημάδια μικρού καταστήματος....

Η παραγγελία δρομολογείται κανονικά χτες και σήμερα το Καινούριο προϊόν είναι προβληματικό...Παρά όλα τα email που είχαν στείλει ότι θα παραλάβω σήμερα 9-5.....@@....Περιμένω τηλέφωνο από τον προϊστάμενο να δω τι θα γίνει.....

Ακόμα περιμένω τηλέφωνο....

Λίγο που το ψάχνω είδα ότι:

otinanaiqv3.png

ο 6300 χωρίς κουτάκι είναι πιο ακριβός από αυτόν με κουτί....

6300 Tray στα 165 πρίν και τώρα 100

6300 Boxed στα 155 πρίν και τώρα 119......

οτι να ναι......

Χτες δεν μπορώ να καταλάβω τι δρομολόγησαν να παραλάβω...ένα κουτί με αέρα????

Link to comment
Share on other sites

Εγω προλαβα και πηρα μια 7950gt και ενα asus M2N SLI deluxe. Η καρτα ηταν καινουργια, κατι που δεν μπορω να πω με σιγουρια για το mobo. Εκτος του οτι εδειχνε μεταχειρισμενο, ελειπε και απο τη συσκευασια το μικροφωνο και το Q-connector.

http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display/asus-nforce570_3.html

Αν καποιος αλλος πηρε τη συγκεκριμενη μητρικη, ας επιβεβαιωσει. Και θα πει καποιος "σιγα βρε, 40 ευρα εδωσες", δεν εχει σημασια... Το θεμα ειναι οτι την πουλουσαν ως καινουργια και ως καινουργια την αγορασα...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ο τίτλος του θέματος (απάτη ?) δεν κολάει... Δε καταλαβαίνω ποια ειναι η απάτη που λετε... Επειδη εκανε το πλαίσιο προσφορά σε καποια προιόντα και εσεις δε τα προλάβατε, σας απάτησε ? Ελεος δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 12:29]

Νομίζω οτι ο τίτλος του θέματος (απάτη ?) δεν κολάει... Δε καταλαβαίνω ποια ειναι η απάτη που λετε... Επειδη εκανε το πλαίσιο προσφορά σε καποια προιόντα και εσεις δε τα προλάβατε, σας απάτησε ? Ελεος δηλαδή...

Αρχική απάντηση από pcfreak [Σήμερα, στις 11:58]

... Η καρτα ηταν καινουργια, κατι που δεν μπορω να πω με σιγουρια για το mobo. Εκτος του οτι εδειχνε μεταχειρισμενο, ελειπε και απο τη συσκευασια το μικροφωνο και το Q-connector... Και θα πει καποιος "σιγα βρε, 40 ευρα εδωσες", δεν εχει σημασια... Το θεμα ειναι οτι την πουλουσαν ως καινουργια και ως καινουργια την αγορασα...

εμενα παλι αυτο μου κανει για (ψιλο?) απατη (αν και αναμενομενο)...

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν επικοινωνήσεις με το κατάστημα, να κανεις καποια κίνηση να το ψάξεις ρε παιδί μου λίγο, δε μπορείς να κατηγορείς για απάτη κανεναν... Μπορεί να εγινε λάθος, μπορει το οτιδήποτε. Το να βγαίνουμε ομως και να φωνάζουμε απάτη χωρίς να το έχουμε ψάξει, δε λεει κατι για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε pcfreak κακώς την πλήρωσες για καινούργια...

Αφού έλειπαν πράγματα από μέσα μπορούσες είτε να μην την πάρεις είτε να ζητήσεις να σου δώσουν τιμή RMA που από όσα ξέρω ισχύει ένα 10% έκπτωση.

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Μεγιστο λαθος κατα την γνωμη μου που εκαναν προβολη των συγκεκριμενων σφαγμενων προιοντων απο την ιστοσελιδα τους.

Δεν εχεις αποθεμα στις αποθηκες,αρα πως τα σηκωνεις και αφηνεις τον κοσμο να προβει σε παραγγελια?

Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι κυκλοφορησαν εναν καταλογο τους που λεγεται εκπτωτικος και εχει μεσα παλι τα σφαγμενα προιοντα.

φαινεται ομως οτι δεν τους εφτανε η οποια προβολη θα επιτυχαινε ο καταλογος θελανε και απο το site τους να φωναξουν τις εκπτωσεις τους....

Οτι υπηρχε σαν προιον αξιο αναφορας το αγορασαν οι ιδιοι οι υπαλληλοι απο τα καταστηματα-αφου ΔΕΝ υπηρχε τπτ στις αποθηκες-ή αντε να το κρατησαν για κανα φιλαρακι τους.

Τετοιες κινησεις ,παντα κατα την προσωπικη μου αποψη γινονται λοιπον μονο για εντυπωσεις ,ελαχιστοι ωφελουνται.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια, δε γρινιαζω ουτε με πειραζει... οπως ειπα εδωσα 40 ευρω και το μονο που κοιταξα ηταν να ειναι μεσα η μητρικη και Ι-Ο πορτ :p ... Το περιμενα οτι κατι θα παιζει...

Απλα λεω και εγω αυτο που ξερουμε ολοι... εδιωξε οοο,τι ειχε το πλαισιο και δεν ηταν ολα καινουργια :)...

Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος του thread άλλαξε.

Ρε παιδιά, δεχτείτε ότι όπως οι κυρίες μαλλιοτραβιούνται στο Hondos στα τσαντάκια με 50% έκπτωση, έτσι κι εμείς τρέχουμε να προλάβουμε τις εκπτώσεις που θέλουμε.

Παρακαλώ σεβαστείτε το χώρο που είστε και τα μίση βγάλτε τα στις παραλίες και στα πυζουλίνια™ :T:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά ακόμα και το γεγονός ότι έχουμε διαβάσει απίστευτα σκηνικά με ακυρώσεις παραγγελιών, μούφα διαθεσιμότητες κτλ κτλ... απλά δείχνει μια βεβιασμένη κίνηση του ΠΛΑΙΣΙΟΥ χωρίς την απαραίτητη υποστήριξη από ένα μαγαζί που έχει κάνει σημαία την λέξη support και customer service...

Στην τελική ακόμα και οι εκπτώσεις θέλουν μία οργάνωση... τι έτσι γιούργια.... να βάλεις ταμπελάκια, να αναγράφεται το ποσοστό έκπτωσης κτλ.. Εμένα πολύ προχειροδουλειά μου φάνηκε μόνο για ξεστοκάρισμα... ελπίζω του χρόνου να το κάνουν καλύτερα πάντως...

Link to comment
Share on other sites

το προϊόν που ήταν να παραλάβω σήμερα είχε τα εξής προβλήματα:

το πρωί δεν υπήρχε διαθέσιμο...

στη συνέχεια έψαχναν να βρούν τι έγινε...

στην συνέχεια υπήρχε αστοχία υλικού(σε προϊόν σφραγισμένο???πως γίνεται να το ξέρουν???)

και τέλος μετά απο πολλά τηλεφωνήματα και διαβουλέυσεις πήγα και παρέλαβα το "εξαντλημένο" προϊόν απο ένα κατάστημα που με ενημέρωσαν......

ότι συμπέρασματα θέλει βγάζει ο καθένας.....πάντως εμένα το προϊόν δεν μου φαίνεται να ήταν τελικά εξαντλημένο....τσάμπα τα νεύρα που μου έσπασαν από το πρωί....ευτυχώς είχε καλή μουσικούλα η αναμονή στα τηλέφωνα :)

όλο το σκηνικό αναφέρετε σε μια twintech 7950gt

Link to comment
Share on other sites

Κλασσική μορφή προσφοράς του πλαισίου. Υπάρχουν τέτοιες προσφορές όλο το χρόνο και τώρα τις βάπτισαν εκπτώσεις. Το πρόβλημα με τα προιόντα σε προσφορά ή έκπτωση είναι η διαθεσιμότητα και η ποιότητα τους που σε πολλές περιπτώσεις είναι μεταχειρισμένα.

Είπαμε να σε βάλει μες το μαγαζί και όταν είσαι φτιαγμένος κάτι άλλο θα πάρεις. Βέβαια σε πολλές περιπτώσεις όποιος προλαβαίνει τον κύριο βλέπει.

Επίσης κάποια από τα προιόντα σε προσφορά πηγαίνουν μετά και στο stock στη μεταμόρφωση.

ps. Είμαι πελάτης τους εδώ και αρκετά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

σχεδον :OT:

Ευτυχως ή δυστυχως ειχα παει περσι στο ανοιγμα της Media Markt στο Μαρουσι που ειχε για κραχτη μια LCD TV σε τιμη απιστευτη για την εποχη.Την ωρα που εφευγα απραγος,επεφταν μπουνιες(κυριολεκτικα) ποιος θα παρει την τελευταια TV

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Ο τίτλος του thread άλλαξε.

Ρε παιδιά, δεχτείτε ότι όπως οι κυρίες μαλλιοτραβιούνται στο Hondos στα τσαντάκια με 50% έκπτωση, έτσι κι εμείς τρέχουμε να προλάβουμε τις εκπτώσεις που θέλουμε.

Παρακαλώ σεβαστείτε το χώρο που είστε και τα μίση βγάλτε τα στις παραλίες και στα πυζουλίνια :T:

Εγώ όπως και πολλοί άλλοι πρόλαβαμε και μας ακύρωσαν τις παραγγελίες, αυτό τι είναι;

Σήμερα ξαναεκανα παραγγελία με περισσότερα πράματα αυτή τη φορά και πιο νωρίς ακόμα. Έτσι απλά για να με πάρουν τηλέφωνο και να τους ξεχέσω πατόκορφα αν μου ξαναπούν τα ίδια. Ποιό άλλο κατάστημα εσωτερικού η εξωτερικού κάνει τέτοιες ******** και τη βγάζει και λάδι;

Και δε μου αρέσει που άλλαξε ο τίτλος του topic μου. Δηλαδή τι θα γίνει θα τους κάνω και διαφήμιση απο πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παραγγειλει απο χθες το πρωι (7900gx2) τηλεφωνικα και επιβεβαιωσα και χθες το απογευμα και σημερα το πρωι και ολα ηταν οκ ... πριν λιγο με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι ειχε γινει λαθος και οτι τα προιοντα δεν ηταν διαθεσιμα .... αφου τους εχεσ@ ευγενικα μου τα αλλαξανε στην πορεια και ειπανε οτι ειναι διαθεσιμα αλλα χωρις τα κουτια τους και οτι ειναι χυμα τελειως ...

Περιμενω τηλεφωνο απο εναν κυριο του πλαισιου να συννενοηθω παραπερα γιατι αυτη η κατασταση ειναι απαραδεκτη πραγματικα και δεν ξερω σε τι αποσκοπουσε ολο αυτο το σκηνικο του πλαισιου που ΠΛΕΟΝ μονο απο κακη σκοπια μπορω να το δω ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.