Jump to content



Asus (Rog) Blitz Formula & Blitz Extreme


Ivris

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από fotis1972

Εχώ αγοράσει την p35-dq6 και είδα για αυτη την mobo, εχώ περιθώριο να την αλλάξω, δεν θα κάνω extreme overclock, θα μου προτείνατε να την αλλάξω??

Το setup είναι silverstone tj-07, seasonic s12+, p35-dq6, e6850, cellshock 1000, apex ultra.

Παρακαλώ βοηθήστε με

Ευχαριστώ

Φώτης

:OT: ποστ ή hijack?? :D

Ontopic now -> Με το καλό πάλι για WR για να ζηλεύουν άλλοι

Παντως το block του chipset στη mobo δεν νομίζω να χρειάζεται , έτσι και αλλιώς και ένας delta την δουλειά του την κάνει

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γιωργο νομιζω πως ειναι γενικο το φαινομενο να πηγαινει το p35 σαν chipset λιγο πιο χαμηλα τον cpu..

και εγω οταν δοκιμαζα το p5k παρατηρησα 60mhz διαφορα σχεδον σε overclocability σε σχεση με την abit aw9d-max.

και καπως μου τα σκαει το θεμα σε θερμοκρασια μερια....το ειχα πει και στον tsan οτι μου ζεσταινει λιγακι ακομα τον χ6800 μου... :wassat:

εχεις πετυχει κανενα p35 που να μην χανει σε συχνοτητα επεξεργαστη???

αν βρεις καποια ρυθμιση γιαυτο θα θελα να την ξερω....οπως και ολοι αλλωστε που παιζουν στα ορια...:D

Link to comment
Share on other sites

20 Αυγούστου θα έρθει από πλαίσιο........(και μόνο 20 κομμάτια...)...λολ

αλλά είναι τώρα που το ξανακοιτώ το θέμα τον Σεπτέμβριο έρχεται το χ38 οπότε δεν συμφέρει........:TD:

(χρονικά πάντα το λέω, αν είχε έρθει από αρχές Αυγούστου τώρα θα είχα ποστάρει και σκορ...)

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω χθες στην ιστοσελίδα του Πλαίσιο και βλέπω με μεγάλη μου χαρά για την Blitz Formula --> Διαθεσιμότητα: 24 ώρες(15:05 το μεσημέρι)...

Κατευθείαν κάνω την παραγγελία. Λέω ωραία, μεθαύριο θα την έχω.

Με παίρνουνε το πρωί και μου λένε

"Ξέρετε το προϊόν που παραγγείλατε δεν θα είναι διαθέσιμο μέχρι το τέλος του μήνα".

"Αφού είδα χθές οτι υπήρχε διαθέσιμη από την ιστοσελίδα σας" τους απαντάω.

"Όχι, κάποιο λάθος θα κάνατε".

Δεν ξέρω τι έγινε και δεν με νοιάζει. Τα μάτια μου πάντως δεν με γελάσανε.

Anyways, την πήρα από e-shop:sick: (διαθέσιμη υπάρχει μόνο στο Μενίδι 234)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.