Jump to content



Έτοιμη φόρμα για CV ?


GoriLLakoS

Recommended Posts

Είναι "διασκεδαστικό" να προσπαθείς να ανακαλύψεις τις καταλληλότερες για σένα πληροφορίες ανάμεσα σε τόνους συμβουλών και καθωσπρεπισμούς. Τα "δεδομένα" αλλάζουν ανά χώρα, τομέα, εταιρία και φυσικά προσωπικές προσδοκίες. Είναι τέτοια η πληθώρα επιλογών που πραγματικά δημιουργεί ένα χάος ακόμη και σε εύκολες αποφάσεις.

Προσωπικά είμαι στο ψάξιμο εργασίας (συστηματικά διότι υπάρχει και το πανεπιστήμιο) και θεωρώ καλό να κάνω ένα "refresh" στα όσα γνωρίζω μέχρι τώρα, ξεκινώντας τυπικά από το μηδέν.

Αυτή τη στιγμή λοιπόν βρίσκομαι στο UK, ψάχνοντας αρχικά ημι-απασχόληση (ακόμα και με προοπτικές για μόνιμη εργασία) σε οποιαδήποτε εταιρία. Τι χρειάζεται να γνωρίζω από βιογραφικό, συστατική επιλογή και πως μπορώ να ξέρω σε τι βαθμό πληρώ τις προϋποθέσεις για τις απαιτήσεις τους?

Επίσης, υπάρχουν άνθρωποι που ξεκίνησαν σε μεγαλοεταιρίες από χαμηλά κι εξελίχθηκαν μέσα από αυτές. Κατά πόσο μία τέτοια εκδοχή είναι εφικτή για μένα με την εργασιακή μου προϋπηρεσία να είναι στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.