Jump to content


nVIDIA 9800GTX (G92) Revealed(?)


Maximus

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 07:11]

Και όπως λέει κατά την ’νοιξη μεριά θα την δούμε, ελλείψει σοβαρού ανταγωνισμού....

Όσοι πήραν 880GTX από τον Νοέμβριο Που πρωτοβγήκε χαιρονται κάθε ευρώ που έδωσαν...Έναμιση χρόνο θα είναι top

Οι κατοχοι 8800gts χαιροντε και το τελευταιο ευρω που εδωσαν.Γιατι οι gts ειναι value for money.Οταν η gtx ειχε 500++ και η gts ειχε 300-- καταλαβαινεις πια ειναι η καλυτερη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Για καινούριες VGAs(high-end) by nVidia, μαλλον θα πρέπει να περιμένουμε να έρθει ο Μάρτιος.

Εκεί το πάει δηλαδή και ας είναι έτοιμος ο καινούριος πυρήνας και η καινούρια υλοποίηση.

Σημαντικός παράγοντας όμως είναι ο ανταγωνισμός.

’μα βγεί η ATi με μια γαμάτη λύση, ο Μάρτιος αμέσως αμέσως θα γίνει μιά βδομάδα μετά την κυκλοφρία των νέων ATi...

Triple SLI(θέλω να πιστέυω αυτήν την φορά με σοβαρή υποστήριξη στους drivers και αυξηση στις επιδώσεις) θα δούμε απο Ιανουάριο ,παρέα με το 780 Chipset που ουσιαστικά έιναι ένα 680 με παραπάνω PCI-E lanes....ενώ κοντά στην κυκλοφρία του είναι το Mid-range chipset της nVidia με κωδική ονομασία G35.

Kαι μιάς και πιάσαμε τα chipset, το X38 καταργήθηκε-καταργείται επειδή παρουσιάζει σοβαρά προβλήματα με την συμβατότητα με DDR3 μνήμες...το X48 θα βγεί βεβιασμένα, ου δεν θα έιναι κάτι τόσο καλύτερο απο το X38 , αλλά μια έκδοση του με τις απαραίτητες διορθώσεις...η ABIT ήδη έχει X48.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από slaught [Σήμερα, στις 10:19]

Οι κατοχοι 8800gts χαιροντε και το τελευταιο ευρω που εδωσαν.Γιατι οι gts ειναι value for money.Οταν η gtx ειχε 500++ και η gts ειχε 300-- καταλαβαινεις πια ειναι η καλυτερη επιλογη.

Η GTX παιζει σε αλλο επιπεδο επιδοσεων ομως, και ειχε 500Ε απο την μερα κυκλοφορια της πριν ενα χρονο μεχρι τωρα, τι καλυτερη αγορα δλδ να κανει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

εδω που τα λεμε ολες πανω κατω εχουν πεσει...ειναι η μονη που χει κρατησει την τιμη της σταθερη για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα...δεν θυμαμει ποτε να χει ξανασυμβει κατι τετοιο σε high end καρτα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AGRIMI [Σήμερα, στις 09:34]

άντε και μαζεύω λεφτά για την άτιμη την 9800. ελπίζω ο GoriLLakos να πέσει έξω και να βγει το πολύ τον Ιανουάριο για να την πάρω.

+1 και εγω την περιμενω πως και πως. το μονο που θα χρειαστουμε να αλλαξουμε και μοβο γιατι ειναι PCI_E 2

Link to comment
Share on other sites

τώρα θα πάρω υπολογιστή και περιμένω το χ48. άλλωστε τις κοπελιάς μου θα είναι εγώ παραμένω πιστός στην υπογραφή μου. μπορεί να πάρω κανά ΧΒΟΧ 4.. όταν βγει μιας και το playstation 3 μου φαίνεται πολύ πατάτα.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τον Μαρτιο θα εχουμε αναβαθμιση :D

Αν και της περιμενα λιγο πιο συντομα ...

Παντως μεχρι να βγουν νεες καρτες δεν προκειται να πεσει η τιμη της ultra (αυτο περιμενω) :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Inlovem [Σήμερα, στις 11:40]

+1 και εγω την περιμενω πως και πως. το μονο που θα χρειαστουμε να αλλαξουμε και μοβο γιατι ειναι PCI_E 2

Αφου ειναι συμβατα το PCI_E 1 με το PCI_E 2 , δεν θα ειναι αναγκη να αλλαξουμε μοβο

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε εδώ , ότι το 95% της αγοράς που δεν ανήκουν στην ενθουσιώδη αγορά Που δεν ασχολειται με benchmarks με την λογική ΔΕΝ το συμφέρει να βγαίνει συνεχεια ισχυρότερο hardware ειδικά στις VGA μπας και ασχοληθουνε με την αξιοποιηση του ηδη υπάρχοντος απο το softwares των games..γιατι αλλιώς βρίσκουν άλλοθι και πάνε χαμενα τα λεφτα που δώσανε σε οποιαδηποτε κατηγορίας καρτας.

Το ήδη υπάρχον hardware ειναι αρκετα δυνατό για να δουμε και καλυτερα πραγματα

που θα εξακολοθησουμε να τα χανουμε αν καθε καθε τοσο και λιγο βγαίνει κατι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιας και μιλούσαμε για το G92 εδώ και από ότι φαίνεται είναι η 8800GT, πάρτε και το thread του XS για το πρώτο review:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=163160

Δείτε το CPU utilization στο HD Playback: OMG

To 3DMark06 ενώ είναι εντυπωσιακότατο (λίγο κάτω από τη GTX με 249$??) δε μου λέει πολλά, θέλω games εγώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.