Jump to content


Μη ορατή πλοήγηση


.38-.45

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Παίδες πόσταρα στο συγκεκριμένο thread γιατί εκείνη την στιγμή έπεσε στην αντίληψη μου οτι μέλος/μέλη πόσταραν ενώ ταυτόχρονα δεν φαινόντουσαν στην λίστα των online χρηστών... και ενώ συνήθως φαίνονται στην λιστα που όλοι βλέπουμε...

ΑΛΛΑ στα πλάισια του teasing και της πλάκας έγινε... περί ορέξεως και επιλογών του αν θέλει κάποιος να κάνει αόρατη πλοήγηση δεν με απασχολεί...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Ok VIL, σου ζητώ συγγνώμη τότε για την παρεξήγηση.

Louris7, την ίδια απορία έχω και εγώ φίλε μου !!

Δεκτή με χαρά μου αλλά και απο εμένα συγγνώμη προς τον 38.45 για την απροσδόκητη πορεία της κουβέντας.

Για εμένα δέν υπάρχει παρεξήγηση :T: :magic:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από KoMM [Σήμερα, στις 00:22]

εγώ είμαι με μη ορατή πλοήγηση γιατί δε θέλω να βλέπει κάποιος άμα είμαι μέσα.

σορρυ κιόλας που ρωτάω αλλα γιατι να μην θέλεις να σε βλέπει αυτος ο κάποιος οτι εισαι μέσα....? το κίνητρο δεν βλέπω πίσω απο το "δεν θέλω" που λες εσυ και οι υπόλοιποι...

και βέβαια καλά οταν απλά να χαζεύεις, γιατί όντως εκει παραμένεις invisible...οταν ποστάρεις που αναγκαστικά φαίνεται οτι εισαι σε invisible mode, αυτο τι μήνυμα θέλει να περάσει? και καλά σας σνομπάρω? οτι έχω τις κλειστές μου? οτι εχω τσατιστει και δεν θέλω να μιλήσω σε κανέναν? δεν ξέρω λέω....

Link to comment
Share on other sites

ένα απλό παράδειγμα , μιλας στο τηλέφωνο και λες οτι πας για υπνο.Υπνος δε σε πιανει και λες να πας να σερφαρεις.Υπαρχουν ατομα που θα σε σπαμαρουν που τους ειπες "ψεματα".

υ.γ. και συνήθως ειναι του αντιθετου φυλλου :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαίνει απλά δεν μπορω να καταλάβω γιατι φοβάται ο καθένας να πει στον άλλον/αλλη οτι απλα... ...ξενυσταξα, εκανα ντουσάκι και συνήλθα, αλλαξα γνώμη και αντι για βολτα θα παίξω ενα game, θα σερφάρω κτλ... Δεν λέω να δινεις ραπόρτο αλλα τα χαζοψέμματα προσβάλλουν τον άλλο, τον/την παιρνάς για τόσο χαζό?...

πχ σήμερα αισθανθηκα τελείως προσβεβλημένος με κάτι τέτοιο που συνέβει εδώ γιατι το θεωρώ τελείως γκομενίστικη και χαζή συμπεριφορά ενω μπορεις κάλλιστα να πεις ενα ......βαριέμαι... τόσο δύσκολο ειναι να το πουν ορισμένοι άνθρωποι που καταφεύγουν σε τέτοια τεχνάσματα ενώ καλλιστα θεωρω και προσωπικα βγάζω το καπέλο οταν ο άλλος σου λεει αυτο που νιώθει... εχω τις κλειστες μου, βαριέμαι, δεν θέλω να βλέπεις τι διαβάζω κτλ... Δικαιωμα στο privacy εχει ο καθένας μας... στο τρόπο εχω τις διαφωνίες μου.... αν με πιάνεις....

Link to comment
Share on other sites

Ως ένας από τους κρυψίνους :p, έχω να δηλώσω ότι αν και κρύβομαι, δεν κάνω κάτι παράνομο. Απλά μ'αρέσει να είμαι διακριτικός :hehe:

Βασικά, και στα 3 φόρα που συμμετέχω ενεργά είμαι με μη ορατή πλοήγηση, αλλά δεν είμαι σίγουρος γτ.. Μάλλον για να απαντάω εκεί που δεν με περιμένουν :p (η διχασμένη προσωπικότητα.. δεν ξέρει γτ κάνει κάτι...)

Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε από την στιγμή που παίζει ADSL, μηχανήματα που λειτουργουν 24/7, νομίζω οτι ακόμα και να φαινεσαι online ο αλλος ΔΕΝ συμπεραίνει απαραίτητα οτι εισαι και στο PC ή ότι ασχολείσαι με το εκάστοτε forum ή ψάχνεις κάτι.....

εδω μου έχει τύχει να αφήσω το PC με το lab ανοιχτο και εγω να πάω με την δουλειά στην Κύπρο..... που σημαίνει οτι 1 τρίτος ΔΕΝ μπορει βγάλει άκρη αν τώρα μπηκα, βγηκα ή βρίσκονται σπίτι μου ή στην χώρα μουτ κτλ... Αυτο θα φανει μόνο όταν ποστάρω ειτε ειμαι ορατός έιτε αόρατος... οπότε η μία η άλλη ειναι στην πράξη.... το ίδιο συμβαίνει και στο MSN με το AWAY πχ...

To μόνο στην πράξη που μπορει καποιος να εχει λόγο να μείνει αόρατος ειναι για να μην φαίνεται στην αναζήτηση των μελών που μπορεις να δεις τι κάνει ο καθένας μας ανα πάσα στιγμή... αυτο ναι... αλλα αόρατη πλοήγηση στην πράξη με posting φαίνεται κάπως χαζό πιστέυω για τους υπόλοιπους... καθώς στην πράξη μόνο αόρατος δεν εισαι.... ;)

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχει ο perp....

η γνωμη μου ειναι οτι στο msn η στο skype το να εχεις τσεκαρισμενο το appear offline εχει καποιο νοημα υπο την εννοια οτι μπορει να μιλας με καποιον και να μην θελεις την ιδια ωρα να σου πιασει την κουβεντα καποιος αλλος....στα φορουμ θεωρω οτι κατι τετοιο απλα δεν εχει νοημα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.