Jump to content



E6x50 G0 revision spotted @ Plaisio


diperr

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από .38-.45 [Χθες, στις 22:08]

η αληθεια ειναι οτι τα ζηλευω. το via των 25w ειναι πιο ζεστο.

Tετοιο Cpu πρέπει να εχει ενα miele πλυντήριο στο σπίτι νομίζω . Τα ξεπετάει τα προγράμματα πλυσίματος τσακ-μπαμ ,

Μια φορά μονο κόλλησε στο στύψιμο και μου χάλασε 2-3 παντελόνια . :laughing::tomato:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς έχω μεγάλο πρόβλημα με το commando.

Δεν μπορώ να παίξω με dividers αλλα και στο fsb έχω προβληματα.

Δεν μπορώ να πάω κατευθείαν στα 475*8 π.χ. πρέπει να μπουτάρω πρώτα στα 440 πρπ και μετά να πάω 475 και μετα τα 490 το χάος.

Ένα άλλο παλικάρι απ το hwbox που έχει το ίδιο stepping πάει 4700++ με μονοβάθμιο aka μέχρι τα 522 δεν είχε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν είσαι με νερό π.χ. και θες να τρέξεις 1 32m στα 4200=525*8 1:1 δεν πρόκειται να τα έχεις. Ή aquamark που μετράνε πολύ και οι μνήμες και το cpu. Mιλάω για μένα που το 1:1 είναι μονόδρομος στη dfi

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα νεώτερα από το μέτωπο έχουν ως εξής:

Σε idle το core temp δείχνει 15°C και στο bios η P35 - DQ6 22 - 23°C. Οπότε μία δεκάρα tolerance την έχουμε και όλα αυτά με 1.35v (manual). Σε load το core temp δείχνει 33 - 35°C + 10°C.

Όλα τα παραπάνω είναι με first boot στα 3200 και 1 ώρα orthos. Έπεται και συνέχεια σε ανάλογο thread με screenies. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε ξανα πει....

Το coreTemp δεν διαβαζει σωστα την θερμοκρασια σε αυτος επεξεργαστες ....

Απο τι προσεξα την πιο ακριβη θερμοκρασια την λεει το προγραμμα της μητρικης ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Το εχουμε ξανα πει....

Το coreTemp δεν διαβαζει σωστα την θερμοκρασια σε αυτος επεξεργαστες ....

Απο τι προσεξα την πιο ακριβη θερμοκρασια την λεει το προγραμμα της μητρικης ;)

Το easy tune δείχνει ~4°C περισσότερους από το core temp. Και όλα αυτά με 1.38v(1.40 bios) και 1,5 ώρα orthos και ambient στους 24°C . Τουλάχιστον είναι πιο κρύοι από τους rev B3.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Tray!

Δυστυχώς δεν έχω βρει χρόνο για να παίξουν σταθερά οι V2 Cellshock μιας και με κόβουνε μετά 950 με ξεχαρβάλωτα timmings.

Θα ποστάρω το απόγευμα 8ώρο orthos στα 3600 (Ε6750).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από diperr

Ωραίος ο Tray!

Δυστυχώς δεν έχω βρει χρόνο για να παίξουν σταθερά οι V2 Cellshock μιας και με κόβουνε μετά 950 με ξεχαρβάλωτα timmings.

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά τόσο πάνε οι V2 :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.