Jump to content



E6x50 G0 revision spotted @ Plaisio


diperr

Recommended Posts

Μέχρι εκεί πάνε χωρίς προβλήματα...

(το υψηλό vcore δεν το χρειάζεται απλά ήθελα να δω τις θερμοκρασίες που ανεβάζει με την Ultra xtreme 120)

6horthos.gif.xs.jpg

Οπότε είτε θα γίνουν HTPC Dimms είτε αγγελία!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

σκετο νερο βρε με θερμοκρασια δωματιου περι τους 26C.

απο θερμοκρασιες παει καλα,αλλα ως γνωστον αγνωσται αι βουλαι των νεων C2 στο θεμα αυτο...

στα 3900mhz - 1.49V που ειμαι για καθε μερα μετα απο 15' orthos και θερμοκρασια δωματιου 30C το coretemp εδειξε 48C max.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th.

σκετο νερο βρε με θερμοκρασια δωματιου περι τους 26C.

απο θερμοκρασιες παει καλα,αλλα ως γνωστον αγνωσται αι βουλαι των νεων C2 στο θεμα αυτο...

Ok τότε προσκυνώ, κορυφή είσαι, πάω αύριο Πλαίσιο να δω τι έχουν....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th.

L720A960 ειναι ο δικος μου..λιγο χειροτερος απο τον L720A696...

οταν πας στο Πλαισιο ετσι και βρεις κανεναν 723Α ή 719Β παρε μου εναν και στειλτον πακετο..:D

Όπα με στέλνεις για διάβασμα, πόσο καλύτεροι μπορεί να είναι αυτά?Πρέπει βέβαια να βρούμε και τα νουμεράκια, δε παίρνουμε ό,τι και ό,τι! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 02:43]

Ερώτηξη.

Ποια είναι η μαξ συχνότητα για pcmark?

εχω τρεξει ενα ευκολα στα 4000mhz.παραπανω δεν εχω δοκιμασει.

Αρχική απάντηση από ergotelis

Όπα με στέλνεις για διάβασμα, πόσο καλύτεροι μπορεί να είναι αυτά?Πρέπει βέβαια να βρούμε και τα νουμεράκια, δε παίρνουμε ό,τι και ό,τι! :D

4ghz με 1.43-1.46Vcore prime-orthos stable για ωωωωωωωρες....

L719B014 - L719B016 - L720A696 - L723A047 (4000mhz - 1.46V)

Link to comment
Share on other sites

με πόσο ρεύμα είσαι στα 3900?

Μου φαίνεται τλκ πήρα την πιο μπανάνα 6850 που υπάρχει :hehe: κατάφερα τα 3860 με 1,46 2hrs Orthos PR9(παραπάνω βαρέθηκα) και τα 3900 με 1,49

Όσο για τις θερμοκρασίες πολοί στο XS βάζουνε +15 offset.

Και μου φαίνεται λογικό,γιατι οι διαφορά μεταξύ core και pcprobe είναι όπως με τους Β2

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως εσυ ειμαι στα ρευματα..3906 με 1.49 orthos stable.

για προγραμματα βεβαια ειναι σταθερος και πιο πανω πχ τρεχω 7 λουπες ολο το 06 στα 3900 με 1.44 και διπλα 32m στα 3800 με 1.39.

ειναι λιγο περιεργος στο θεμα αυτο....ακουει στην ταση ομως ευκολα..

οσο για θερμοκρασιες εγω εχω 7-8C διαφορα.

μπανανες δεν ειναι,απλα στην Ελλαδα δεν εχουν ερθει τα καλα κομματια ακομα.μεχρι 720Α.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετώ!

Σήμερα είπα να σπρώξω τον δικό μου 6750 rev.G0. Μήτρική έχω την p5k3 deluxe. Όλα στο auto και ανεβάζω μόνο το fsb... είμαι στα 450 x 8 = 3600 για την ώρα. Βλέπω ότι η mobo δίνει μόνη της το voltage που χρειάζεται κάθε φορά. Μπορώ να ανεβάσω περισσότερο το fsb με τα υπόλοιπα στο auto περιμένοντας να ανεβαίνει το vcore αυτόματα κάθε φορά?

Για ψύξη έχω τον big typhoon στις 1300rpm (silent mode) και στα 3.6ghz είναι στους 25 βαθμούς idle και 40 load με κλειστό κουτί και χωρίς a/c. Είναι τόσο καλό το revision G0? Μου κάνει εντύπωση πάντως...του έχω δώσει 1ghz επιπλέον και η θερμοκρασίες είναι ακριβώς οι ίδιες με stock speed (το everest χρησιμοποιώ). ’μα ανοίξω το κουτί...η idle πέφτει στους 17-20

Link to comment
Share on other sites

με τι μετρας τις 8ερμοκρασιες σου και τι 8ερμοκρασια δωματιου εχεις κατα τη διαρκεια των μετρησεων που εκανες.Γιατι τα νουμερα που δινεις για να ειναι εφικτα με αερα 8α πρεπει να ζεις στην Αλασκα η σε μεσα σε καποιο ιγκλου :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σας γράφω τις θερμοκρασίες του cpu σε idle. (με κλειστό κουτί)

Μέσα από το bios : 21-26

asus probe : 20-25

core temp v0.95 : 23-27

everest : 20-25

Φαντάζομαι ότι δεν γίνεται να κάνουν όλα λάθος... Μια εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι δεν έχω απενεργοποιήσει το speedstep και ρίχνει τον multi όταν χρειάζεται.

Μπορεί επίσης να έχω πέσει σε καλό κομμάτι με εντελώς ίσιο καπάκι και ο typhoon να κάνει πολύ καλή εφαρμογή πάνω του.

http://img216.imageshack.us/my.php?image=testidleyz1.jpg

http://img216.imageshack.us/my.php?image=testloadnl7.jpg

’λλωστε στο post 41 του diperr βλέπετε ακόμα καλύτερες θερμοκρασίες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.