Jump to content



ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΟΥ


Fmx

Recommended Posts

Κοίτα dubber και εγώ που έφυγα απο τον ΟΤΕ ναι μεν κερδισα σε χρήμα και ταχύτητες αλλά από την άλλη χαντακώθηκα απο το ping στα online games... Εάν είχα την δυνατότητα είλικρινά σου μιλάω θα κράταγα και την γραμμή του ΟΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται περίεργο που πολοί έχουν την απαίτηση να έχουν φούλ 768kbps ή 1mbit ή 2mbit.

Το πρώτο πράγμα που πρόσεξα πριν να κάνω την πρώτη μου adsl σύνδεση ήταν τα μικρά γράμματα που λέγαν οτι δεν υπάρχει εγγύηση για σταθερή ταχύτητα.

Τώρα πόση διαφορά έχουν τα 80kb/s με τα 100kb/s δεν νομίζω οτι παίζει και μεγάλο ρόλο.

Εγώ έβαλα 2 mbit για να γλυτώνω χρόνο.

Ελάχιστες φορές είδα ταχύτητες γι αυτό που πληρώνω.

Η κατάσταση όμως είναι πολύ καλήτερη απο την 768 που παλιά ήταν 384...

Η γνώμη μου ΟΤΕ και ξερό ψωμί.

Και δεν νομίζω οτι είναι και πολύ ακριβότερος.

Σίγουρα όμως είναι πολύ πιο αξιόπιστος.

Και πλέων απο προσωπική εμπειρία έχει γίνει και ταχύτατος.

Αναβάθμηση μου κάναν σε μία μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Κοίτα dubber και εγώ που έφυγα απο τον ΟΤΕ ναι μεν κερδισα σε χρήμα και ταχύτητες αλλά από την άλλη χαντακώθηκα απο το ping στα online games... Εάν είχα την δυνατότητα είλικρινά σου μιλάω θα κράταγα και την γραμμή του ΟΤΕ...

Οπα, δεν το εχω ξανακουσει αυτο. Για πες και αλλα....

Σε ποιον provider αναφερεσαι??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion [Σήμερα, στις 02:26]

Οπα, δεν το εχω ξανακουσει αυτο. Για πες και αλλα....

Σε ποιον provider αναφερεσαι??

Απο γραμμή ΟΤΕ και παροχο την Forthnet πηγα στο 2play της Forthnet...Στους greek servers στο BF2 χτύπαγα κάτι 15-17αρια και απο τότε με το 2play εκτινάχθηκα στα 70-80... με αυτά τα pings απλά βαράς για να βαράς και βέβαια μέχρι να πατήσεις την σκανδάλη και να γίνει το μπαμ ήδη την έχεις φάει κανονικότατα... ε απλα μετά βαρέθηκα και το έκοψα.... τόσο απλά...

Αλλα games δεν έχω δοκιμάσει online καθώς μετά απο αυτό είμαι πολύ διστακτικός να κάνω κάποια αγορά και μέτα απλά να μου μείνει το game και να παίζω offline....

Με τις υγείες μου....

:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Απο γραμμή ΟΤΕ και παροχο την Forthnet πηγα στο 2play της Forthnet...Στους greek servers στο BF2 χτύπαγα κάτι 15-17αρια και απο τότε με το 2play εκτινάχθηκα στα 70-80... με αυτά τα pings απλά βαράς για να βαράς και βέβαια μέχρι να πατήσεις την σκανδάλη και να γίνει το μπαμ ήδη την έχεις φάει κανονικότατα... ε απλα μετά βαρέθηκα και το έκοψα.... τόσο απλά...

Αλλα games δεν έχω δοκιμάσει online καθώς μετά απο αυτό είμαι πολύ διστακτικός να κάνω κάποια αγορά και μέτα απλά να μου μείνει το game και να παίζω offline....

Με τις υγείες μου....

:p

Φιλε ατυχια:blink:

Μπορεις να μου πεις την περιοχη σου, αν θες?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ούτως ή αλλος για την πλάκα παίζω, δεν τρώω κολλημάτα με πόντους, βαθμους και τα σχετικά... εξάλλου όλα δεν μπορούμε να τα έχουμε....

Να πω την αλήθεια μου βέβαια.... δεν έχω μπει online για 2 μηνάκια νομίζω που σημαίνει οτι μπορεί και να βελτιώθηκαν λίγο τα πράγματα... να μην παρω και στο λαιμό μου την Forthnet ή όσους μας διαβάζουν....

BTW Αυριο θα κάνω κάνω μία προσπάθεια να παίξω λίγο να δω πως πάει και τα ξαναλέμε...

Περιοχή.... Μοσχάτο στην Αθήνα DSLAM Νέου Φαλήρου

Link to comment
Share on other sites

Εχω 8 μηνες HOL 4096/1024 και εχω απο την 1μερα σταθερο download 415KB/s (81% της γραμμης) και upload 120-130KB/s (100% της γραμμης...)

To μονο κακο ειναι οτι εχω χαλια ping.... Eπαιζα mohaa σε ελληνικο server και ειχα πανω απο 100ms... :wall: :wall:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Winters [Χθες, στις 09:56]

Εχω 8 μηνες HOL 4096/1024 και εχω απο την 1μερα σταθερο download 415KB/s (81% της γραμμης) και upload 120-130KB/s (100% της γραμμης...)

To μονο κακο ειναι οτι εχω χαλια ping.... Eπαιζα mohaa σε ελληνικο server και ειχα πανω απο 100ms... :wall: :wall:

AAAA μια χαρά.... να μην νιώθω και μόνος.... :clap:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.