Jump to content



Ram ram ram... Ατελειωτες επιλογες.. και 1 απορια


Shadowjump

Recommended Posts

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα με 2.35, αν τις ψύχεις και καλά. Αλλά καλό θα είναι, αν με 2.3 αντέχουν και σου βγάζουν τα τεστ, να τις κατεβάσεις εκεί. ’λλωστε 1000άρες είναι, στα 1070 γιατί να θέλουν 0.15V παραπάνω (αν δεν έχεις σφίξει τα timmings φυσικά)?

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να πω πως τα 4-4-4-5 τα εχω κανει 4-4-4-4 και μερικες φορεσ και 4-4-3-4 τις χτυπαει ενα 12αρι ανεμιστηρακι με πολλα cfm και θερμοκρασια 32 τα βραδυα και 37-39 τα μεσημερια που κανει ζεστη...εχω ακουμπησει εναν τεμπ σενσορ μεσα απο τα heatspreader τους...

Παντως αν παθουν τπτ σκεφτομαι για rma και οτι παραπανω χρειαστει για τις σελσοκ τις κοκκινες....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από psiloshac

Εγώ που εχω τις μαύρες g.skill μονιμα 2.35V στα 1070 για 24/7?

Ετρεχα στα 2.3V 3-4-4-3 στα 1000 και τα τιναξαν. Τις εστειλα πισω και εγινε το ιδιο πραγμα... γι αυτο ειπα να παρω Crucial και οταν ερθουν οι παλιες θα τις πουλησω σε καποιον που θα τις τρεχει στα 2.2V

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.