Jump to content



Επίσιμες προδιαγραφές της GA-X38-DQ6


Πριονέτο

Recommended Posts

Αν αυτό είναι αλήθεια, τότε πραγματικά βγάζω το καπέλο. Το είχα διαβάσει και σε άλλο Forum, αλλά δεν το πίστευα και τόσο. Ο σκοπός είναι να βγει, αλλά να μην έχει προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Ποιο άσχημο θέαμα μηχανήματος δεν έχω δει στη ζωή μου... έλεος είναι τελείως γελοίο... δεν πα να το έφτασε στα 5200mhz ... είναι το μεγαλύτερο αχούρι που έχω δει ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BlueChris [Σήμερα, στις 10:51]

Ποιο άσχημο θέαμα μηχανήματος δεν έχω δει στη ζωή μου... έλεος είναι τελείως γελοίο... δεν πα να το έφτασε στα 5200mhz ... είναι το μεγαλύτερο αχούρι που έχω δει ποτέ...

LOL γέλασα με την ψυχή μου.

’ψογος λέμε.

Πράγματι μοιάζει αχούρι το σύστημα αυτό.

Ωραίο αχούρι όμως.

Στήθηκε αποκλειστικά και μόνο για να τρέξει extreme bench.

Πάντα έτσι είναι αυτά ...

Που να δεις και τους τύπους να τρέχουν δεξιά και αριστερά να γεμίζουν υγρό άζωτο και άλλα τέτοια ωραία.

Τρελάδικο.

Το αχούρι λοιπόν αποτελείται από ένα μονωμένο χάλκινο σωλήνα στον επεξεργαστή για ψύξη με υγρό άζωτο και δύο συμπιεστές στις δύο κάρτες γραφικών (οι άλλοι δύο μαύροι σωλήνες ένας οριζόντιος και ένας κάθετος).

Όσο για την κόκκινη μεταλλική ιδιοκατασκευή με τη μέγγενη είναι για να στηριχθούν οι κάρτες γραφικών.

Τα υπόλοιπα που συμβάλλουν στο χάος είναι χαρτοπετσέτες, υγρά, κουτιά καλώδια και ανεμιστήρες.

:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει χειρότερο πράγμα από αυτό! :)

Δηλαδή το Foxconn δεν θα υποστηρίζει SLI? Μπορεί να μην λέει την λέξη SLI, αλλά λέει Dual nvidia GPU. Μπορεί να είναι σαν τις μνήμες που δεν γράφουν SLI, αλλά είναι EPP. Φυσικά εννοώ χωρίς moda αν γίνεται να βάλεις SLI και χωρίς σπασμένους drivers. ΜΙλάω για Official πράγματα πάντα...!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zardoz_magus [Σήμερα, στις 00:42]

ο τυπος του v-r zone εχει περασει το ρεκορ του hipro στο 06 !!!

και με 2900 !!!

Και τι θέλεις να μας πεις με αυτό?

Ότι η 2900 είναι πιο γρήγορη από την 8800 Ultra?

Ή μήπως οι δύο 2900ΧΤ σε crossfire είναι πιο γρήγορες από δύο Ultra σε SLI?

Ή πιστεύεις ότι καθοριστικό ρόλο έπαιξe η Blitz στο 3DMark06?

Σε extreme καταστάσεις, εκτός από το μυαλό και τις γνώσεις, περισσότερο μετράει πόσο χρήμα και hardware διαθέτεις.

Οι 2900xt σηκώνουν ακόμα μεγαλύτερη ψύξη από όση δίνει το υγρό άζωτο (LN) πάντως.

Βέβαια αυτό το χαρακτηριστικό ελάχιστους ενδιαφέρει και μόνο για πολύ extreme καταστάσεις υπερχρονισμού.

Σχετικά με το score των Kinc -Shamino, το απέσυραν, όπως είδα στο link που δώσατε, μετά από υπόνοιες ότι ήταν φτιαχτό.

Ο Kinc βέβαια επανήλθε με νέο score που προς το παρόν παραμένει στην τρίτη θέση.

Κατά καιρούς εμφανίζονται και τέτοια φαινόμενα στην κορυφή, που όμως δεν λένε και πολλά για την καθημερινότητα μας.

Link to comment
Share on other sites

Μα... Φυσικά όλα τα score των extreme overclockers δεν αφορούν εμάς. Εγώ σπίτι μου έχω μια 9700ΝΤ και όχι LN2!!! Και το PC το έχω δίπλα στο κρεβάτι μου, όχι σε εργαστήριο! Είναι αυτό που έλεγα και την προηγούμενη φορά, δεν μπορούμε να συγκρίνουμε το δικό μας OC με τον extreme OCs! Απλά αυτό το OC που κάνουν είναι για bench και πραγματικά είναι πολύ εντυπωσιακό...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Lafas1987 [Σήμερα, στις 20:08]

Από ότι λέει εδώ θα υποστηρίζει SLI.

http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?cid=6&id=2315

Τεχνικά ΝΑΙ. Επίσημα ΟΧΙ. Μη λέμε τα ίδια και ίδια....

Αρχική απάντηση από Dem [14-09-2007 10:07]

Nαι....είναι γνωστό εδω και καιρό ότι το x38 έχει την ικανότητα να παίξει SLI.

Tώρα αν θα το κάνει σχετίζεται και με το αν θα πάρει αδειες η Intel απο την nvidioa. Μέχρι στιγμής κάτι τέτοιο δεν έχει γίνει.

Κάποιες αναγνωριστικές κινήσεις ίσως....

http://www.tweaktown.com/news/7978/index.html

Tώρα με την Foxconn δεν ξέρω πως τα χει κανονισει νομικά και το δειχνει λίγο πιο

ανοιχτα, μπορει να καλυπτεται με τον "τροπο" που το γραφει ή μπορει να "γράφει" την nvidoa.

th_2b32fc22.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Lafas1987 [Χθες, στις 22:40]

Τι επίσημα ρε παιδιά? Αφού λέει SLI... Δεν είναι επίσημο αυτό?

Πού το είδες?

Εγώ είδα το παρακάτω κείμενο στην ιστοσελίδα που μας έδειξες, που λέει άλλα

As the rumor mill spins, the X38 could have NVIDIA's blessing for SLI support as well, which would make the X38 the first chipset to have dual X16 PCIe graphics supporting both ATI CrossFire and SLI, a godsend for gamers worldwide.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.