Jump to content


Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

παραγγειλα χθες το μεσημερι 3 πιτσες απτο dominos.gr, μαρεσει που εβαζα στα στοιχεια ολοκληρη την διευθηνση και οχι μονο τον αριθμο, παιρνω τηλεφωνο το σηκωνει μια κοπελα, της λεω το προβλημα " θελετε να το κανουμε μαζι ?? " ητανε και το τηλεφωνο σε ανοιχτη ακροαση πηγε να εκραγει ο φιλος μου :p

Οι πιτσες ητανε 3 custom, μια ζαμπον μοτσαρελλα μανιταρια πιπερια ντοματα, και 2 αλλες με εξτρα μοτσαρελλα, σαλτσα BBQ ( πολυ ωραια αλλα καιει στο στομα ), ντοματα μανιταρια και πικαντικο μοσχαρι, η 3η ητανε jumbo μεγεθος και μου εχει μεινει η μιση στο ψυγειο :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Δέυτερον, οι πατάτες δεν είναι ωραίες στα σουβλάκια..:p

Ο γύρος avec mustard plus ketchup είναι ωραίος με μπατάτες, βέβαια όταν πεινάω ζητάω χωρίς πατάτες με εξτρά γύρο οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται...

Στο σουβλάκιον από την άλλη δε βάζω potatoes γιατί μ'αρέσει η γεύση του κρέατος και οι πατάτες τη χαλάνε :p

Υum πείνασα...

Link to comment
Share on other sites

[fitness freak mode on] καντε διατροφη ρεεεεεε, συνεχυστε ετσι και θα μπουκωσουν οι αρτηριες σας πριν προλαβετε να πειτε τρια [fitness freak mode off] καλα δεν με παιρνει και πολυ να μιλαω, πριν 2 χρονια κι εγω τετοιο θεμα ειχα ανοιξει εδω μεσα:p

Οπως και ναχει πιτα κεμπαμπ > πιτογυρο imo, και το καλαμακι-κολομβος του πιτα παν με ανιθο και μουσταρδα δεν ειναι καθολου ασχημο, με την πιτα του παππου ξενερωσα, παλιοτερα χωραγα στην καθισια μου 2 τετοιες χωρις ιδιαιτερο προβλημα, ( μονο μια μικρη αισθηση αναγουλας :p ) τωρα ομως δεν ξανατρωω ουτε να με πληρωναν, τις πιτες τις καρβουνιαζουνε ενω παλιοτερα ητανε αψογες, βαζουν το διπλασιο αλατι τσιγουνευονται την κιτρινη σως στο αναμεικτο και οι πατατες σκαρτεψαν εντελως ενω ταυτοχρονα εχουν ανεβει οι τιμες ακομα πιο ψηλα, αισχος !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γελάω με τους κακομοίρηδες που νομίζουν ότι στο θέμα του φαγητού, υπάρχει "σωστό" και "λάθος", και ότι το σουβλάκι πρέπει να είναι "έτσι" και η πίτα "αλλιώς" και το τζατζίκι "αλλιώτικα". Κι όλα αυτά περι ορέξεως, έτσι;

Έλεος & ffs μαζί, α ρε Σμυρνιώτισσα γιαγιά που σας χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Winters

Chosen εισαι εκτος κλιματος μου φαινεται.....

Τι θα έπρεπε να λέω για να είμαι εντός; Ότι γύρος με πάπρικα δεν είναι γύρος; Ή ότι τζατζίκι με αναλογία γιαουρτιού/αγγουριού μικρότερη από 9/4 δεν θα έπρεπε να λέγεται τζατζίκι;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Εγώ γελάω με τους κακομοίρηδες που νομίζουν ότι στο θέμα του φαγητού, υπάρχει "σωστό" και "λάθος", και ότι το σουβλάκι πρέπει να είναι "έτσι" και η πίτα "αλλιώς" και το τζατζίκι "αλλιώτικα". Κι όλα αυτά περι ορέξεως, έτσι;

Έλεος & ffs μαζί, α ρε Σμυρνιώτισσα γιαγιά που σας χρειάζεται...

υπάρχουν κάποιοι συνδυασμοί που δε λένε γιατί χαλάνε τι γεύση.’λλο πράμα αν αρέσει σε κάποιον και άλλο πράμα η γεύση που βγαίνει όταν βάζεις π.χ. στο κρεας σάλτσες μουστάρδες τζατζίκια κτλ.

Στην τελική, μπορείς να πάρεις πίτσα με γύρο και ανανά. Πάλι πίτσα λέγεται, αλλά πίτσα δεν είναι.

Όσο για τα σουβλάκια-καλαμάκια ( :) ) και τις πίτες, είναι "καθιερωμένο" να είναι ψωμί γύρος ντομάτα κρεμμύδι. Αλλού βάζουνε στανταρ τις πατάτες, αλλού χρεώνουν έξτρα το τζατζίκι και έχουν στανταρ κετσαπ-μουστάρδα. Είναι σα να λες ότι βάζω στο πιτόγυρο πορτοκάλι και σαντιγί και παραμένει πιτόγυρο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Χθες, στις 18:09]

Εγώ γελάω με τους κακομοίρηδες που νομίζουν ότι στο θέμα του φαγητού, υπάρχει "σωστό" και "λάθος", και ότι το σουβλάκι πρέπει να είναι "έτσι" και η πίτα "αλλιώς" και το τζατζίκι "αλλιώτικα". Κι όλα αυτά περι ορέξεως, έτσι;

Έλεος & ffs μαζί, α ρε Σμυρνιώτισσα γιαγιά που σας χρειάζεται...

Αποό τις πιο σωστές κουβέντες που έχω ακούσει εδώ και ένα μήνα..

Link to comment
Share on other sites

Ασ'το chosen εισαι εκτος φορμας....

Ενα thread για σουβλακια και βρωμικα, στο οποιο κανουμε χαβαλε και λεει ο καθενας για κετσαπ μουσταρδες και τζατζικια & καθεσαι και λες για κακομοιρηδες....

Ξερω γω.... Ισως το χιουμορ σου ειναι πολυ καλο για μενα....

Τεσπα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από KoMM

Στην τελική, μπορείς να πάρεις πίτσα με γύρο και ανανά. Πάλι πίτσα λέγεται, αλλά πίτσα δεν είναι.

Mην το ακούσει αυτό κανας Max Bara στη Θεσ/νίκη γιατί παίζει και να το κάνει (ήδη έχει πίτσα με γύρο, ο ανανάς της έλειψε...)

:D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.