Jump to content



Οι τιμές της RAM ανεβαίνουν... (?)


gdp77

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από junior-21-

No way D9... Ίσως τα πρώτα revisions, αυτά τώρα με τίποτα...

Γιατι το λες αυτο? Εχεις ακουσει τιποτα, τις εχεις τεσταρει η ξερεις κατι παραπανω? Please share the knowledge :D

Link to comment
Share on other sites

Mε τις cellshock των 55e/giga παντως [667 5-5-5 spd] δεν νομίζω πως χρειάζεται περαιτέρω ψάξιμο .link@plaisio [εχει και το e-shop αλλα δεν βρισκω λινκ.]

εγγυημένα d9gmh και στο περίπου 430 3-3-3-Χ --> 550μηζ 4-4-4-15 , 600+ 5-5-5-15 .

http://www.awardfabrik.de/index.php?p=reviewpages&id=145&seite=5

Tωρα οσον αφορά όλες τις υπόλοιπες υλοποιήσεις value , ειναι θέμα τύχης. Πολλές εταιρίες το έχουν γυρίσει σε promos , και elpida <--[πιο πολυ.] με αποτέλεσμα rams που νομίζαμε οτι εχουν d9 να μην εχουν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 12:33]

Mε τις cellshock των 55e/giga παντως [667 5-5-5 spd] δεν νομίζω πως χρειάζεται περαιτέρω ψάξιμο .link@plaisio [εχει και το e-shop αλλα δεν βρισκω λινκ.]

εγγυημένα d9gmh και στο περίπου 430 3-3-3-Χ --> 550μηζ 4-4-4-15 , 600+ 5-5-5-15 .

http://www.awardfabrik.de/index.php?p=reviewpages&id=145&seite=5

Tωρα οσον αφορά όλες τις υπόλοιπες υλοποιήσεις value , ειναι θέμα τύχης. Πολλές εταιρίες το έχουν γυρίσει σε promos , και elpida <--[πιο πολυ.] με αποτέλεσμα rams που νομίζαμε οτι εχουν d9 να μην εχουν

Επειδη εχω αυτα ακριβως τα sticks και τα τρεχω με 2.14 σε 800fsb 4-4-4-12 για καθε μερα μπορεις να μου πεις στο περιπου πως κανουν scaling αναλογα με τα volt. (π.χ. στα 1.8 συνηθως τοσο fsb, στα 1.9 με 2.0 περιπου τοσο fsb , κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει οι συχνότητες ειναι στο περίπου , δεν ειναι fact οτι εγω θα πιάσω τις ιδιες με εσενα και ενας αλλος τις ιδιες με εμας. Τι μητρική έχεις ? Τι subtimmings , Πως και αν τις ψύχεις τις μνήμες , κλπ . Με μια αναζήτηση στο xtreme παντως θα βρεις πολύ αναλυτικά θέματα για d9gmh , απο όλες τις απόψεις.

Για δικά μου αποτελέσματα και ρυθμίσεις πάντως θα περιμένεις λίγο μιας και δεν έχω ασχοληθει ακόμη για να βγάλω κάποια standar. [με τοσο ρευμα τοσο , με ταδε timmings κλπ]

Τα ρευματα σου ειναι 100% τόσα? [εχεις βάλει πολύμετρο ? - αλλα mobo δινουν παραπανω αλλα παρακάτω κοκ.] :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daytime Dreamer [Χθες, στις 13:23]

Επειδη εχω αυτα ακριβως τα sticks και τα τρεχω με 2.14 σε 800fsb 4-4-4-12 για καθε μερα μπορεις να μου πεις στο περιπου πως κανουν scaling αναλογα με τα volt. (π.χ. στα 1.8 συνηθως τοσο fsb, στα 1.9 με 2.0 περιπου τοσο fsb , κλπ)

Τόση τάση δε χρειάζονται για DDR800. Εγώ έχω αυτές & αυτές μαζί και χρειάζονται 2V (bios) για DDR900+ @4/4/4.

cellshockqk3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα 40e~ / 1g τα cellshock d9gmh λεμε !!!!!!!!

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553607

Εχω 2Χ1g και τρέχουν 510 4-4-4-10 @ 2.25 απο bios [p5b dlx wifi] [ Daytime Dreamer με 2.1 καπου λιγο πιο κάτω απο τα 450 αν θυμαμαι καλα πηγανε .]

Χτυπησα αλλα 2Χ1 . --> Οσοι ενδιαφέρεστε βιαστείτε γιατι δεν ξέρω μέχρι πότε θα δίνουν τα d9 τοσο , στο πλαισιο εξαντληθηκαν [στο site δεν τα εχουν τουλάχιστο.]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Στα 40e~ / 1g τα cellshock d9gmh λεμε !!!!!!!!

:hehe:

Ξερω γιατι επεσαν....προχ8ες αγορασε καποιος απο δω μεσα....

Τρελλη τιμη...

Ατhens ..(sorry κιολας για το μινι οφ τοπικ) εχεις καπου λινκ με χρονισμους?(ολους)

Link to comment
Share on other sites

τι αλλαγή έγινε ρε παιδιά δηλαδή?

όσο τις έδινε ο γεράρδος εδώ και καιρό

με παραγγελία απο το νετ και παραλαβή απ'όπου σε βολεύει.

α μόνο να πάτε την παραγγελία σε χαρτί γιατί εμένα θέλανε να τις πληρώσω στην τιμή μαγαζιού

logάρα στο email εκει μέσα για να πάρω το αυτονόητο...

Παπαριές οργάνωση

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε man...γιατί έχει χιλιοειπωθει....

’μα ένα προΙόν έχει 2 τιμές aka μαγαζί + web offer σημαίνει πως υπάρχει στο μαγαζί, άρα άμα θές την χαμηλή τιμή...να το παραγγείλεις για το σπίτι σου ή για όπου αλλού θες...αλλιώς το παίρνεις σε τιμή μαγαζιού(γιατί το παίρνεις απο μαγαζί).

Το μπερδέυεις με τα Internet only προϊόντα...

’ρε αθάνατη ελληνική κουτοπονηριά....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga [Σήμερα, στις 15:35]

τι αλλαγή έγινε ρε παιδιά δηλαδή?

όσο τις έδινε ο γεράρδος εδώ και καιρό

με παραγγελία απο το νετ και παραλαβή απ'όπου σε βολεύει.

α μόνο να πάτε την παραγγελία σε χαρτί γιατί εμένα θέλανε να τις πληρώσω στην τιμή μαγαζιού

logάρα στο email εκει μέσα για να πάρω το αυτονόητο...

Παπαριές οργάνωση

55e Ειχαν στο πλαισιο. 55-41= 14ε ανα στικ .

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη εγώ είμαι ο κουτοπόνηρος?

στο απαντητικό e-mail έδωσαν τιμή 83.99 με τρόπο παράδοσης Παραλαβή απο το υποκατάστημα Ψυχικού.

και στο Ταμείο χτύπησαν την έτοιμηπαραγγελία 104 σου κάνει λογικό?

αν ο χρόνος για σένα δεν είναι σημαντικόςδικό σου πρόβλημα

επίσης αν το πλαίσιο δε θέλει κουτοπόνηρους να το λέει στην ΤΕΛΙΚΗ προσφορά

και να περιορίσει τις επιλογές που σου δίνει κατα τη δημιουργία της παραγγελίας

Κατάλαβες?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.