Jump to content



εχετε floppy?


unknown

ποιος εχει floppy?  

158 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Ψήφισα και εγώ και έφερα πάλι την ισοπαλία, :innocent:

Το έχω 1 χρόνο όσο δηλαδή και το Pc αλλά δεν έχει χρειαστεί ακόμα.

Και στην επόμενη αναβάθμιση εντός 10-15 ημερών θα συνεχίσει να υπάρχει μαζί με 1 dvd rom lite on του 2003.

Είναι τα <<Retro>> κομμάτια του υπολογιστή μου :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Ουτε το ενα ουτε το αλλο.

Καθε φορα που αλλαζεις mobo πρεπει να φτιαχνεις νεο DVD.

Kαθε φορα που κανεις bios update πρεπει να φορμαρεις το stick(ή μαλλον 2 στικ?).

Aλλο stick για memtest

Αλλο για dos(ναι καμια φορα ειναι χρησιμο το ρημαδι)

Γενικος ή πρεπει να εχεις πολλα στικακια ή να χαλας το ενα, ενω οι δισκετουλες ειναι μικρες κ φτηνες.

Aπο πρακτικης αποψης το floppy εξακολουθει να ειναι χρησιμο, για αυτο κ αλλωστε βλεπω οτι τελικα σχεδον ολοι εχουν(ασχετα αν δεν το εχουν μονιμα πανω)

Φτιαχνω καινουργια εκδοση XP μια φορα τον μηνα δηλαδη λογω των updates που βγαινουν. Τους drivers ενσωματωνεις μια φορα....τωρα εχω ICH5-9 και Nvidia σε ενα cd.

Παιρνεις ενα παλιο stick των 16-128ΜΒ, κανεις bootable και περνας μεσα οτι εφαρμογες χρησιμοποιεις σε dos.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

πρωσοπικα εχω floppy αλλα δεν το πολυχρησιμοποιω... παρολο που το PC το εχω λιγοτερο απο μια βδομαδα αγορασα ολα τα εξαρτηματα για να το φτιαξω... και ειπα να αγορασω και την floppy για να μου θυμιζει ωραιες παλιες στιγμες :) :) :D:blink: :blink: :upside: :turn: :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχω!

Αρχική απάντηση από Athens2004

Εχω ναι . Γιατι δεν πιάνει χώρο στο δωμάτιο , [λολ] , και επειδη την 7αμημένη στιγμή -> την μια , 1 , αυτην την μία που θα το χρειαστείς . Θα πεις 10e εχει και εγώ ο μλκς το εστειλα επειδη ειναι της μοδός . :D

και επειδη ειμαστε old school . :D

+1

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω.Είναι κακό?????

Το έχω χρησιμοποιήσει απειροελάχιστες φορές, αλλά δεν το καταργώ:dots:

Μπορεί κάποια φορά να χρειαστεί.Ποτέ δεν ξέρεις

Και όπως είπε και η "Athens2004" δεν μουπιάνει καθόλου χώρο:upside:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.