Jump to content


Bioshock


gbak

Recommended Posts

ρε σεις αφηστε το crysis τωρα...και σηκωστε κανα screenhot...να δουμε τι λεει...εμενα με παιδεψε ολη μερα δεν μπορεσα να το κατεβασω...κατεβαινει τωρα σε τορρεντ κανονικα ντεμο...και παιζει και καλο seed..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα fraps. Τα ελάχιστα fps που είδα ηταν 30. Την περισσότερη ώρα κόλλαγε στα 60. έχει cap απο το vsync. Πάρτε και εικόνες.

bioshock200708212227100ww8.th.jpg bioshock200708212229355fs0.th.jpg bioshock200708212230098oz4.th.jpg bioshock200708212232484cx2.th.jpg

bioshock200708212237326dh9.th.jpg bioshock200708212236500jr3.th.jpg bioshock200708212240176qn4.th.jpg bioshock200708212238530iv6.th.jpg

Το παιχνίδι κάνει serious dual thread use και κατα την εγραφή βίντεο με το φραπς σκάλωνε το game στα 30 fps με drops στα 25 ενώ οταν το έκλεινα πεταγόταν στα 50-60. Τυχεροί κάτοχοι C2D!

πρόβλημα με τον ήχο έχω τελευταία πάντως. και σε αυτό και στο dirt Μου έβγαλαν την ... με το EAX.

F$^k. δεν έβγαλε τα fps στις εικόνες...:mad:

Link to comment
Share on other sites

σκοτωνει ρε το game απο οτι βλεπω πολυ καλα γραφικα...εχω εναν ενδοιασμο μονο στα οπλα...που τα ειδα λιγο περιεργα..

@NoDsl ωραιος φιλε για τα screenshots...για video capture το fraps κοβει πολυ...παιζει ενα αλλο καλο χωρις να χεις τετοιο drop στα fps..επισης για να σου βγαλει τα fps στα screenshot απλα τσεκαρε το include frame rate overlay on screenshots...

Link to comment
Share on other sites

@gbak : βλεπουμε και κανενα pm :)

btw δε μπορω να πω οτι τα γραφικα εχουν τα φοβερα textures κλπ κλπ....

Ατμοσφαιρα εχει..ετσι φαινεται απο τα ss..

Η τελευταια εκδοση θα εχει καλυτερα grafix?

Επισης το force global lighting τι ειναι ;

Αντε να το δω και στην GTX μου.....42% :S

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες με ΑΤι. Τα ΑΑ /AF σας παίζουν; Απο ήχο πώς πάτε; Εμένα δεν φαίνεται να πάιζουν ΑΑ/AF και απο ήχους ακούω μόνο τα εφέ. έχω επιλέξει και το reverb και το EAX και έχω δοκιμάσει και συνδυασμούς αυτών. ΤΠΤ. Φωνές δεν ακούω. Δεν έχει και software mode. Όπως έκανα στο dirt...

έλα και 2 screenies με fps πάνω.

bioshock200708212311351qm3.th.jpg bioshock200708212312028wy4.th.jpg bioshock200708212314280sj3.th.jpg

Οι εικόνες με υποτίθεται 2x AA + 4x AF / vsync on / high quality mipmaps / AI low.

Link to comment
Share on other sites

unreal engine 3.0 ειναι ρε nabs, ειδατε ΑΑ σε vegas και roboblitz για να δειτε κι εδω ? (αν και ενας γνωστος μου με gtx νομιζω εχει κανει μια πατεντα, θα τον ρωτησω οποτε μπορεσω ) παντως κατι που παρατηρησα σχετικα με το smoothness ειναι οτι σε 1024*768 120hz οποτε επεφτα κατω απτα 60 fps ( με high quality graphics και vsync off παντα ) lagαρε λιγο το mouse, στα 50 και κατω ακομα πιο πολυ, σε 1280*960 100hz ( που αναγκαστικα το εβαλα εκει γιατι δεν αντεχα αλλο jaggie-λικι ) ακομα και στα 32-33 fps που επεφτε σε καποιες φασεις ητανε πολυ smooth το mouse στην αποκριση, weird αλλα δεν μπορω να πω οτι με χαλασε :)

Btw δεν ειχα ουτε ενα stutter, βεβαια εβαλα μετα το setup του demo το hotfix που ανεφερε ο sstav στην πρωτη σελιδα, πολυ καλη ατμοσφαιρα παντως, το pc πρεπει να πηρε φωτια η cpu ητανε σε full load και η 1900xt πρεπει να ξεπερασε τους 70 βαθμους που ειναι συνηθως γιατι εκει που τους εψηνα ολους ξαφνικα η εικονα παγωσε και χρειαστηκε reboot, btw γιατι δεν εχει save και load οεο ? κατι τελευταιο, τα εφφε νερου ΜΑΜΑΝΕ !!!!!

edit : [00:20] <john2> epishs dia8etei k mia morfh FSAA to paixnidi otan kaneis force to FSAA apo to control panel

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22 [Σήμερα, στις 22:32]

Δηλαδή την 8600gt να την βάλω στα σκουπίδια ?????

Πιο κατω απτα δικα μου fps με την non dx10 καρτα(το dx10 σε μαρανε rofl) θα σαι στανταρ οποτε δοκιμασε medium graphics και την φυσικη αναλυση της lcd σου ( υποθετω 1280*1024 ) το high quality και τα dx10 detail surfaces θα σου προτεινα να τα αφησεις στην υσηχια τους γιατι μαλλον θα χτυπας 20αρια

Link to comment
Share on other sites

πωρε κατεβαζω μεσω proxy απο το γραφειο και σερνεται...για να δουμε μεχρι το πρωι θα το χω...με ξεσηκωσατε με τις φωτο...

απο gameplay τι λεει ?

Αρχική απάντηση από ea6gka

μολις βγηκε και στο steam , 40 euro

38.99 Delivered στο play.com :hehe:

http://www.play.com/Games/PC/4-/1063383/BioShock/Product.html?cur=258

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.