Jump to content


Bioshock


gbak

Recommended Posts

Με το pc της υπογραφης παει σφαιρα 1280χ1024 high και ολα on εκτως απο dx10.Τα οπλα λιγο αβολα αλλα αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως το pc μεσα σε δεκαπεντε λεπτα αρχησε να βραζει στην κυριολεξια!!!καινε οι λαμαρινες και ανεβασα τα φουρφουρια στο foul:confused: πολυ καλογραμενο game απλα μπραβο τους:T:

edit:δεν εχω βαλει το fix,μηπως να το εβαζα;αν και παει σφαιρα λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22 [Σήμερα, στις 10:15]

Σε έκανε με τα κρεμμυδάκια βλέπω στο βιντεάκι σου. :p

Αφού είναι n00bas του το λέμε χρόνια. Γιαυτό σταμάτησε και το UT.:tomato: :tomato: :p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

Επιτελους....Ξημερωσε ξυπνησα και το εβαλα..

Δε χρειαζεται να σας πω οτι μου παιζει αψογα..Βεβαια απο rivatuner εχω 16χ Ανισο και 8χ ΑΑ

Ορισμενες φορες νιωθω που μου πεφτει στα 40 οτι παει λιγο σπαστα...Vsync on το εχω...

Παρτε κ ενα videaki απο το τερας :D

http://rapidshare.com/files/50485011/sds.avi (2,8mb)

Αυτα απο μενα...παω ξανα νανι γιατι δε θα την παλεψω σημερα

μιλαμε οτι εχασες τον υπνο σου κανονικα....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

@gbak: Αντε τι θα γινει , το εβαλες η ακομα ;

@honda22 : δεν ειμαι εγω στο video ρε συ,αλλα ο Nodsl :p

Περα απο την πλακα...το βλεπα και λεω , καλα ετσι θα με κανει κ εμενα ? αχαχχα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR [Σήμερα, στις 09:30]

Επιτελους....Ξημερωσε ξυπνησα και το εβαλα..

Δε χρειαζεται να σας πω οτι μου παιζει αψογα..Βεβαια απο rivatuner εχω 16χ Ανισο και 8χ ΑΑ

Ορισμενες φορες νιωθω που μου πεφτει στα 40 οτι παει λιγο σπαστα...Vsync on το εχω...

Παρτε κ ενα videaki απο το τερας :D

http://rapidshare.com/files/50485011/sds.avi (2,8mb)

Αυτα απο μενα...παω ξανα νανι γιατι δε θα την παλεψω σημερα

Αν σε παρηγορεί... και εγώ αν 1 μια ωρα ξυπναγα για να δω αν συνεχίζεται το donwloading.... οποτε απο νυστα αλλο τιποτα :hehe:

Λοιπον κατέβηκε επιτέλους το game... με τους 7.8 και το hotfix το οποιο εβγαλε κάτι errors κατα την εγκατάσταση... το game κράσαρε σε ένα σημείο δυστυχώς... και οχι τιποτα αλλο μόλις πηρα κάτι πράγματα απο το "perp's bar".... :cool:

Θεώρησα οτι μπορεί να φταίει το αρχικο installation των 7.8...εκανα την γνωστή ιεροτελεστία αλλα παλι εβγαλε errors κατα την εγκατάσταση.... θα το δω πιο μετά...

Τα γραφικά του τα σπάνε, κατι νερά, φωτιές κτλ ειναι ΓΜΤ... αρκετα sci-fi για μένα αλλα μια χαρά στημένο το game... κατι μαγκιές που εχει μ'αρέσουν και ξεφευγει αρκετά...

Παντως η πρώτη εντύπωση καλή αν και δεν περιμένω και τίποτα τρελό ειδικα με hotfix με το καλημέρα, κρασαρίσματα και το γνώστο logo για nv optimization στην αρχή.... :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 12:24]

...και το γνώστο logo για nv optimization στην αρχή.... :getlost:

Εκνευριστικό εε;;;;

Δηλαδή τόσα προβλήματα μόνο με τις ΑΤΙ:hmm: Θα το ξανασκεφτω να ξαναπάρω....G92 που είσαι;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 12:33]

Εκνευριστικό εε;;;;

Δηλαδή τόσα προβλήματα μόνο με τις ΑΤΙ:hmm: Θα το ξανασκεφτω να ξαναπάρω....G92 που είσαι;;;

Οχι απο άποψη "κολληματος"...αλλα οπως και να το κάνουμε σου κάθεται κάπως...στην τελική το fixaki γιατι βγηκε μονο για ATI κάρτες???

Τα χουμε πει... together man will go 4 G92 :D :D

EDIT: Δεν το κατέβασες ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

το λοιπον....το παιχνιδι εχει γραφικαρες ισως μεχρι στιγμης τα καλυτερα που χω δει...ειδικα στο πρωτο σκηνικο με την φωτια μεσα στο νερο ειναι αντε γεια τελειως..δεν επαιξα πολυ ισα ισα στην αρχη να δω πως τρεχει..καθως ειμαι στο ποδι απο εχτες το απογευμα...

η 8800 δεν δειχνει να πτοειται...κατω απο 60 δεν επεσε με ολα τιγκα...

2000999885672399804_rs.jpg

2000956136556621844_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Ρε φιλε gbak... υπάρχει κάποιος λογος που ανεβάζεις screenshots καθε φορά και σε καθε game που παιζεις???? :D no offence αλλα τα παιζουμε και οι υπολοιποι ξέρεις...:flower:

Αρχική απάντηση από GFFermari [Σήμερα, στις 14:47]

O Quad πως παει?....αξιοποιειται?

Μην ξεχνάς μαν οτι ειναι demo... κατσε να βγει το κανονικό και βλέπουμε... παντως ο quad στα 3.6 εδω δεν πτοείται....

EDIT:

Απο ένα σημείο και μέτα πάντως που τσιμπας το κλειδι ως οπλο, κάνεις το injection και αρχιζει το μέρος να μπαζει νερά απο παντου ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ το παιχνίδι... γραφικάρες... μαλλον μας προιδεάζει για το μέλλον..... btw εχει βρει κανένας πως κάνεις save ή εστω resume?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR [Σήμερα, στις 17:56]

Παντως στο videaki που ανεβασα...ολοκληρο τρυπανι του χωνει στο στομαχι και ειναι σα να μην τον αγγιξε καν :(

Αυτο οφειλεται στην unreal3?

Και εγώ βρήκα ένα ιπτάμενο χαρτί αλλά δεν το έκανα θέμα...

Link to comment
Share on other sites

To bioshock τουλαχιστον για μένα...ειναι και αυτό μαζι με άλλα....μια πρώτη γεύση των games που έρχονται, dx10 κτλ κτλ.. σιγουρα δεν θα σε καθηλώσουν (με ότι εχω δει μέχρι στιγμής) με την αληθοφάνεια του σεναριου αλλα με την ρεαλιστικότητα οσων βλέπεις...

Και το σενάριο αυτου του game και οπως και ολα τα "bio-something" στοιχεία του, διευκολύνουν να χτιστουν ωραίες σκηνες, γραφικά, εφε κτλ... Τωρα στις μαχες του BF2 ας πουμε τι θα μπορουσαν να φτιάξουν... άντε τον τροπο που σκοτωνεται ο αλλος, τις εκρηξεις και καπως τα γραφικά... ενω εδώ ειναι και το story τετοιο που μπορει να δεις παπάδες...

Φυσικα και δεν συγκρινω τα games... για μένα το κάθε ένα ειναι ξεχωριστό ακομα και αν ειναι στην ίδια κατηγορία...

Παντως το bioshock μου κάνει ωρες-ωρες πολυ παιδικό χωρις να ειναι κακο ομως... λίγο Harry Potter.... αλλα συνάμα και τόσο μπροστά και advanced που ειλικρινά σκέφτομαι πως θα ειναι και το μέλλον στα games...

Το καλό επίσης ειναι οτι ξεπιάνονται και οι κάρτες γραφικών μας και ξεθολώνει και το μάτι...

Το Lost Planet Extreme Condition ηταν το πρωτο game που τουλαχιστον εγώ ειδα τρελά πράγματα (ξεφευγε αρκετα απο οτι ειχα δει) και απο οτι φαινεται σε λιγο καιρό θα βλεπουμε ορισμένα παιχνίδια σαν να ειναι πρωτογονα... πχ τι θα πάθεις αν γυρίσεις στο ΝΟΚΙΑ ή στο Εriccson που ειχες πριν μια 6ετιά? Μονοχρωμες οθόνες και τέτοια...? Κάπως έτσι.....Τοτε ηταν κορυφαία κινητά αλλα τώρα τα βλέπεις και γελάς....

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το demo στο μηχάνημα της υπογραφής. Αναγκαστικά έβαλα ανάλυση 1680χ1050 λόγω 22' οθόνης. Με όλα τα γραφικά στο ον εκτός του vsync είχα 15-22fps. Τα απενεργοποίησα όλα και παίζω 30-65fps.

Όντως έχει τρομερά γραφικά όμως χαλιέμαι που έχει μικρή γκάμα εχθρών.

off-topic :/ Παίζοντας το, θυμήθηκα το Fallout...

Link to comment
Share on other sites

Οκ ηρεμία. Eίναι από τα πρώτα παιχνίδια της νέας γενιάς. Τίποτα παραπάνω. Ναι, ωραία SUPER γραφικά κτλ κτλ. Το τελειώνεις όμως (οπώς τελειώνεις και το STALKER)....και μετά;

MULTI λέμε. Παιχνίδι χωρίς multi ή χωρίς modding community από πίσω δεν μένει για πολύ. Εϊδωμεν. Και βασικά ένα BF2 με αυτήν την μηχανή γραφικών απλά δεν θα ήτανε ένα ακόμα BF2. Θα ήταν κάτι καινούργιο. Βλέπε πχ το COD4. Και να διατηρούσαν το ww2 concept, πάλι θα τραβούσε όσους τράβηξε τόσα χρόνια, απλά και μόνο επειδή μια νέα μηχανή γραφικών έχει να δώσει πολλά σε ένα game.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.