Jump to content



Bioshock


gbak

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από perp

EDIT: Ρε φιλε gbak... υπάρχει κάποιος λογος που ανεβάζεις screenshots καθε φορά και σε καθε game που παιζεις???? :D no offence αλλα τα παιζουμε και οι υπολοιποι ξέρεις...

ανεβασε και συ ρε noob τι σε χαλαει?..γι αυτο ανοιξα το θεμα για να δουμε πως τρεχει το παιχνιδι στα συστηματα μας...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 21:47]

ανεβασε και συ ρε noob τι σε χαλαει?..γι αυτο ανοιξα το θεμα για να δουμε πως τρεχει το παιχνιδι στα συστηματα μας...

:D :D Ναι ρε pro gamer θα ανεβάσω και εγώ... πιο αργα πριν πάω δουλεια...να φτιάξουμε και λιγο την 2900 και τα issues γιατι το μεσημέρι με τσάτισε που κρασαρε στο καλυτερο σημείο...

Ευτυχως που εχω και σενα ρε φιλε και με φτιάχνεις στα games γιατι διαφορετικά θα ήμουν ακομα στον κοσμο μου... :baby:

Προς κατόχους ΑΤΙ HD2900XT

Στην εγκατάσταση του hotfix σε XP σας εβγαλε κάνα σφάλμα???

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις τοσο μικρο ειναι το ντεμο? τι στο καλο 2giga....για 5λεπτα walkthrough

τρομερα γραφικα...απιστευτα εφφε ειδικα σε ενα σημειο που πεφτει ενα μερος απο αεροσκαφος πανω σου...ειναι κινηματογραφικη φαση τελειως...αλλα απο θεμα shooting και aim ειναι αστειο θα λεγα...βεβαια πηραμε απλα μια μικρη ιδεα απο το παιχνιδι..

2000797286256965778_rs.jpg2000768748454191219_rs.jpg

2000782602643080048_rs.jpg2000709177089694986_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 20:14]

:D :D Ναι ρε pro gamer θα ανεβάσω και εγώ... πιο αργα πριν πάω δουλεια...να φτιάξουμε και λιγο την 2900 και τα issues γιατι το μεσημέρι με τσάτισε που κρασαρε στο καλυτερο σημείο...

Ευτυχως που εχω και σενα ρε φιλε και με φτιάχνεις στα games γιατι διαφορετικά θα ήμουν ακομα στον κοσμο μου... :baby:

Προς κατόχους ΑΤΙ HD2900XT

Στην εγκατάσταση του hotfix σε XP σας εβγαλε κάνα σφάλμα???

Σε 1900xt μονο σφαλματα κατα την εγκατασταση του "ATI T200 unified avstream driver" απο κολληματακια fear style ητανε free το παιχνιδι παντως, μονο ενα μονιμο παγωμα μου εκανε σε ενα σημειο και ξενερωσα αλλα μαλλον εφταιγε που βαριομουνα να φουλαρω τα ανεμιστηρια μιας και στο συγκεκριμενο παιχνιδι και η cpu και η gpu παιρνουν ΦΩΤΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι μικρο το ρημαδι αλλα ωραίο... για μενα εχει πολλα καινουργια "θεματάκια" και ορισμένα σημεια τελειώς yasu απο θέμα οπτικης απεικόνισης... το "χερι" ως οπλο εχει πολυ πλάκα πιστεύω γι αυτο ειπα και το παρομοιασα με τον harry potter προηγουμένως.... :hehe:

αντε φιλε gbak χτυπα και μια τετοια και αλλες 2 DELL ... και τις βιδες για την καρέκλα σου θα στις κάνω δώρο εγώ..... :D :D

EDIT

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 22:54]

Σε 1900xt μονο σφαλματα κατα την εγκατασταση του "ATI T200 unified avstream driver" απο κολληματακια fear style ητανε free το παιχνιδι παντως, μονο ενα μονιμο παγωμα μου εκανε σε ενα σημειο και ξενερωσα αλλα μαλλον εφταιγε που βαριομουνα να φουλαρω τα ανεμιστηρια μιας και στο συγκεκριμενο παιχνιδι και η cpu και η gpu παιρνουν ΦΩΤΙΑ

Δεν ξερω ρε man... αλλα ας πουμε βρηκε ενα αρχειο στο fixaki το οποιο ηταν παλιο σε σχεση με αυτο που ειχα εγω και μετα εβγαζε κατι errors αλλα η εγκατάσταση τέλειωσε μια χαρα... μετα δοκιμασα να το κανω overwrite και παλι τα ιδια... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 00:32]

δολλαρια ειναι μαριε

Έχεις δίκιο, δεν το είχα προσέξει.

Έτσι είπα να το αγοράσω. Διαπίστωσα ότι η τιμή 49.95$ είναι χωρίς ΦΠΑ.

Με το ΦΠΑ κοστίζει 59.44$.

Τυπικά είναι 44.

Να δούμε πόσα θα μου χρεώσει η τράπεζα.

EDIT

Έχουν κατέβει 1900 MB (98%) μέχρι στιγμής και συνεχίζει ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Ναι ειναι μικρο το ρημαδι αλλα ωραίο... για μενα εχει πολλα καινουργια "θεματάκια" και ορισμένα σημεια τελειώς yasu απο θέμα οπτικης απεικόνισης... το "χερι" ως οπλο εχει πολυ πλάκα πιστεύω γι αυτο ειπα και το παρομοιασα με τον harry potter προηγουμένως.... :hehe:

αντε φιλε gbak χτυπα και μια τετοια και αλλες 2 DELL ... και τις βιδες για την καρέκλα σου θα στις κάνω δώρο εγώ..... :D :D

EDIT

Δεν ξερω ρε man... αλλα ας πουμε βρηκε ενα αρχειο στο fixaki το οποιο ηταν παλιο σε σχεση με αυτο που ειχα εγω και μετα εβγαζε κατι errors αλλα η εγκατάσταση τέλειωσε μια χαρα... μετα δοκιμασα να το κανω overwrite και παλι τα ιδια... :blink:

εγω παντος κατοχος 3 lcd 19" χρειαζομαι ενα τετοιο

http://www.fspilotshop.com/product_info.php?cPath=1_65&products_id=1221

:D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Mολις το εβαλα.

Καλα οι ανθρωποι ειναι καλλιτεχνες....τι σχεδιασανε ρε!!!!

Ωραια τα γραφικα κ ο ηχος αλλα το gameplay με ολα αυτα τα φουτουριστικα ειναι ολα τα λεφτα...αν διαβασα καλα στο βιντεο στο τελος λεει 70 plasmits?...

Απιστευτο ''demo''...

Τρεχει σχετικα καλα σε μενα με ολα full εκτος vsync στα 1280Χ1024.Πιανει κατι 20αρια αλλα ενταξει...παλευεται δεν ενοχλει...τουλαχιστον στο demo που δεν εχει φασαρια.

Παει μονο του για Game of the year....

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παλικάρια του λάμπη... μονο εγώ εχω βάλει το demo του Bioshock με HD2900XT??? Οι ΑΤΙ gamers δεν υπάρχουν πιά???

Αρχική απάντηση από perp [Χθες, στις 22:14]

Προς κατόχους ΑΤΙ HD2900XT

Στην εγκατάσταση του hotfix σε XP σας εβγαλε κάνα σφάλμα???

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχα δικιο τσιμπησε 9αρι superb απο το gamespot και Editors Choise...User Score 9.2....

http://www.gamespot.com/pc/action/bioshock/review.html?mode=gsreview

PC Zone UK 96 / 100

PC Gamer UK 95 / 100

Game Revolution A

Firing Squad 94 / 100

GameTrailers 9.5 / 10

GamerNode 9.5 / 10

Gamer 2.0 10 / 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω σταματήσει να παίζω games (σχεδόν) και ποτέ δεν ήμουν φαν της συγκεκριμένης κατηγορίας (Shooter Fantasy), ένα έχω να πω: ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!

Είχα πάρα πολύ καιρό να νιώσω το κόλλημα με ένα παιχνίδι. Με αυτό το demo όμως κόλλησα. Δεν ήταν τόσο τα γραφικά (άριστα) αλλά το σενάριο και ο χειρισμός που είναι πολύ εύκολος.

Ξέρω ότι ίσως ποτέ να μην το τελειώσω αλλά όταν βγεί σίγουρα θα το πάρω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR

Μας εχει πρηξει τον φουτσο με τα multi ! ειλικρινα, πριν 6 χρονια που ειχαμε ολοι isdn τα ιδια ελεγες?

edit : για το modding community συμφωνω

α. Αν νοιώθεις πρήξιμο οπουδήποτε καλύτερα μπες εδώ...http://www.iatrikionline.gr/ ή http://www.greekmeds.gr/forum/index.php.

β. Τι να συγκρίνω; το αυτονόητο; Πριν 6 χρόνια δεν είχαμε συνδέσεις άρα δεν παίζαμε online. Αλλά και πάλι θυμάμαι στα νετ cafe να γίνεται χαμός στα Lanparty. Έπαιζε κανείς MOHAA στο σπίτι του ξανά και ξάνα μέχρι να το τελειώσει 43 φορές; ή AOE, ή Starcraft ή diablo2?

Link to comment
Share on other sites

ημουν 14 χρονων ? Καπου εκει..Και τοτε εμαθα να παιζω ονλινε στο mszone ( aoe2 )και επαιζα ωωρες....4ωρα -5ωρα παιχνιδια..με ενα crypto 56κ fax modem :p

Παντως δε συμφωνω και τοσο με το μουλτι κοματι του παιχνιδιου..Δηλαδη κρινεται το παιχνιδι απο εκει ;

Απλως τα FPS του τυπου doom3 , stalker , bioshock που προχωρας και καθε σκηνη δε τη ξαναπαιζεις , τι να παιξεις μονος σου; Να το ξανατερματισεις ;χιλιες φορες να παιξω ut2004 που κανεις ενα respawn και τον κυνηγας με το assault :D

Προφανως ειναι μιας χρησης παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Τρεχει σχετικα καλα σε μενα με ολα full εκτος vsync στα 1280Χ1024.Πιανει κατι 20αρια αλλα ενταξει...παλευεται δεν ενοχλει...τουλαχιστον στο demo που δεν εχει φασαρια.

ASUS P5W DH Deluxe - Cellshock 2GB DDR2 800 CL 4-4-4-12 - Intel Core 2 Extreme QX6700 2.93Ghz 8MB (11x266) - Gecube X1950Pro 256MB - Creative Audigy 2 ZS - WD 320GB SATA + 2xWD 80GB RAID-0 - Zalman 9700LED - Thermaltake Armor Junior - Logitech G5 Laser Mouse - Enermax Infinity 720W DXX

Με το pc της υπογραφης παει σφαιρα 1280χ1024 high και ολα on εκτως απο dx10.

Opteron165@2700(1.3250v)/Zalman9500/ASUS A8N-SLI/2x1Gb OcZ pc4000/ATI 1950Pro/RaptorWD 36Gb/Seagate 320Gb/DVD-RW Teac DV-W516D/Fortron Blue Storm 500W/Herolchi6919B/LG1919S

κτλ κτλ.

Παιδιά, για να εξηγούμαστε, επειδή μερικοί άνθρωποι έχουν χρόνια στο θέμα που λέγεται pc gaming και θέλουν να παίζουν τα παιχνίδια τέλεια χωρίς ούτε ένα shutter , καλό θα ήταν όταν λέμε ότι πάει σφαίρα, σέρνεται κτλ να εξηγούμε ακριβώς, δίνοντας αναλυτικά τα fps. Ξέρω πολλούς που είναι ικανοποιημένοι να ρίξουν τα γραφικά όσο δεν πάει ή να παίξουν ένα παιχνίδι που θα τους κάνει shuttering κάθε μισό λεπτό. Για μένα, κάτι τέτοιο είναι απλά απαράδεκτο και προτιμώ να το αφήσω και να το παίξω όταν θα έχω το κατάλληλο hardware. ’ρα καλό είναι να λέμε ακριβώς fps και να αποφεύγουμε τους χαρακτηρισμούς.

Όσοι το παίξατε σε quads, είδατε utilization και των 4 πυρήνων; Σε τι ποσοστό ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

ειναι μιας χρησης παιχνιδια.

Ε και? :p

Δεν γίνετε σύγκριση μεταξύ τους, σαν να λες το ξανθό με το μελαχρινό είναι το ίδιο(λολ)

Είναι σαν τις ταινίες , μια φορά τη βλέπεις και σε γεμίζουν φαντασία και άλλα πολλά

Ενώ στα online , απλά καίγεσαι μέχρι να βγάλεις το άχτι σου ..λολ

the red pill or the blue pill ? :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα,γιατι ακομα δεν ασχοληθηκα μαζι του,αυτο το παιχνιδι ειναι το πρωτο(?) που χρησιμοποιει πληρως τους πολυπηρηνους επεξεργαστες που εχουμε προμηθευτει εδω και καιρο?? (μηπως γι'αυτο τρεχει σχετικα καλα παρολο που εχει ολα αυτα τα εφε?)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.