Jump to content



MOH Airborne demo RELEASED!


Snips

Recommended Posts

Εχει κανεις προβλημα stutter & χαμηλα FPS (15-20) με την x-fi ???

Οταν την κανω disable εχω 100+ FPS . Με την x-fi , ακομη και στα low audio settings εχω τοιχο στα 20FPS . Δοκιμασα και παλαιοτερους drivers χωρις αποτελεσμα.

Το bioshock πεταγε στα 1600χ1200 με ολα τσιτα , ενω το MOH ουτε στα 1024 δεν τσουλαει ...:...:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 02:39]

αμα δεν σου τρεχει καλα δλδ μουφα ειναι το παιχνιδι ε ? :p

Ε δεν είναι;

Αν το DIRT και το κάθε DIRT κολλάει σε 8800GTS και θές 4πύρηνο και 8800Ultra για να τρέξεις σε 1680+ κάτι που προσφέρει τα ίδια και χειρότερα γραφικά απο ένα παιχνίδι που παίζει αέρας σε x2 + Χ1950ΧΤ τότε ναι είναι μούφα. Να πάρω εναν cerneron με μια onboard και να πάρω και ενα xbox360 να βγάζω το άχτι μου ;)

Αρχική απάντηση από Stelaras [Σήμερα, στις 03:00]

Εχει κανεις προβλημα stutter & χαμηλα FPS (15-20) με την x-fi ???

Οταν την κανω disable εχω 100+ FPS . Με την x-fi , ακομη και στα low audio settings εχω τοιχο στα 20FPS . Δοκιμασα και παλαιοτερους drivers χωρις αποτελεσμα.

Το bioshock πεταγε στα 1600χ1200 με ολα τσιτα , ενω το MOH ουτε στα 1024 δεν τσουλαει ...:...:

Στέλιο, δοκίμασε να κάνεις disable όποια EAX profiles έχει επιλεγμένα απο το CP της κάρτας. βάλε no effects.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 01:07]

Ε δεν είναι;

Αν το DIRT και το κάθε DIRT κολλάει σε 8800GTS και θές 4πύρηνο και 8800Ultra για να τρέξεις σε 1680+ κάτι που προσφέρει τα ίδια και χειρότερα γραφικά απο ένα παιχνίδι που παίζει αέρας σε x2 + Χ1950ΧΤ τότε ναι είναι μούφα. Να πάρω εναν cerneron με μια onboard και να πάρω και ενα xbox360 να βγάζω το άχτι μου ;)

Στέλιο, δοκίμασε να κάνεις disable όποια EAX profiles έχει επιλεγμένα απο το CP της κάρτας. βάλε no effects.

360 θα στο προτεινα για καποια games, αλλα οχι για το dirt ! οποτε μαζευονται πολλα τουτου διαβασα πως πεφτει στα 20fps, ασε που εχει αυτον τον περιεργο φωτισμο που τα κανει ολα να φαινονται θολα επιτηδες για να κρυβεται η απουσια του AF (οποιος μου βρει παιχνιδι του 360 με AF εστω και 4x κερδιζει κουλουρακι :p ) , τεσπα σε καταλαβαινω, κι εγω οταν βλεπω καποια παιχνιδια να τρεχουν αρκετα καλα σε hardware που πηρα προσφατα ( βλεπε condemned σε 1900 farcry σε 6800gt max payne 1 σε gf3 κ.α) αισθανομαι λες και ελαβα κατι σαν ηλεκτρονικο ego boost και αμα ειναι καλο το ιδιο το παιχνιδι πορωνομαι πιο πολυ γιατι μπορει να το παιξω οπως οι developers θελαν να το παιξω.

Οταν πχ βγηκε το demo του call of juarez και ειχα παρει την προηγουμενη βδομαδα την 1900 ξενερωσα ασχημα που δεν ειχα καλα fps σε maxed detail, ( σε PS 2.0 mode και 1024 4x AA μιλαω δλδ ελεος ) τοσο ασχημα που ο μονος λογος που δεν παω σε 8800gts ειναι επειδη το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι τοσο κακογραμενο που μονο σε 9800+ θα τρεχει καλα με το dx10 patch φανταζομαι, δεν θελω να παω σε νεα καρτα και να υπαρχει ηδη game στην αγορα (αξιολογο κιολας) που να μην το τρεχει πολυ καλα- τελεια. (σε 1024 / 1280 με μεχρι 4x AA κιολας, thank god που δεν εχω wide )

Οσο για το ΜΟΗ εχει και bullet time ? στις σκηνες που εισαστε με το αλεξιπτωτο και κοιτατε κατω τι fps ειχατε ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 03:07]

Ε δεν είναι;

Αν το DIRT και το κάθε DIRT κολλάει σε 8800GTS και θές 4πύρηνο και 8800Ultra για να τρέξεις σε 1680+ κάτι που προσφέρει τα ίδια και χειρότερα γραφικά απο ένα παιχνίδι που παίζει αέρας σε x2 + Χ1950ΧΤ τότε ναι είναι μούφα. Να πάρω εναν cerneron με μια onboard και να πάρω και ενα xbox360 να βγάζω το άχτι μου ;)

Στέλιο, δοκίμασε να κάνεις disable όποια EAX profiles έχει επιλεγμένα απο το CP της κάρτας. βάλε no effects.

Κανοντας rename το exe σε οτιδηποτε αλλο , δειχνει να στρωνει σε ενα βαθμο . Ναι μεν φτανω να παιζω με 100+ fps , αλλα συχνοτατα κανει διακοπες και σπασιματα.

Τα EAX τα εκλεισα . Επισης στο αρχειο config του παιχνιδιου δοκιμασα και κατεβασα μεχρι και 8 maximum sounds . Τζιφος .

Το σιγουρο ειναι πως καποιος απο ολους φταιει . Ισως η creative , ισως η nvidia ... ισως και το παιχνιδι .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Stelaras [Σήμερα, στις 01:30]

Κανοντας rename το exe σε οτιδηποτε αλλο , δειχνει να στρωνει σε ενα βαθμο . Ναι μεν φτανω να παιζω με 100+ fps , αλλα συχνοτατα κανει διακοπες και σπασιματα.

Τα EAX τα εκλεισα . Επισης στο αρχειο config του παιχνιδιου δοκιμασα και κατεβασα μεχρι και 8 maximum sounds . Τζιφος .

Το σιγουρο ειναι πως καποιος απο ολους φταιει . Ισως η creative , ισως η nvidia ... ισως και το παιχνιδι .

Να υποθεσω εισαι με ATI ? αν ναι απενεργοποιησε το catalyst AI και ισως να σου τρεχει κανονικα και με το αρχικο ονομα του .exe .....

edit : nvidia βλεπω οτι εχεις, τι στον φουτσο ακομα δεν βγηκε το demo καλα καλα και εχουν optimizations στους drivers τους :S

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 04:00]

Να υποθεσω εισαι με ATI ? αν ναι απενεργοποιησε το catalyst AI και ισως να σου τρεχει κανονικα και με το αρχικο ονομα του .exe .....

edit : nvidia βλεπω οτι εχεις, τι στον φουτσο ακομα δεν βγηκε το demo καλα καλα και εχουν optimizations στους drivers τους :S

Πολυ μπερδεμενα μου τα λεει τελικα . Ειναι τυχαιο το πως θα τρεξει . Ισως ειναι ιδεα μου το θεμα του rename , αλλα νομιζω πως παιζει καλυτερα με αλλαγμενο ονομα (Στατιστικα περισσοτερες φορες θα τρεξει με πιο αξιοπρεπη ταχυτητα) . Οπως και να εχει , ποτε δεν παιζει σωστα .

Σε κανενα forum δεν εχω διαβασει για παρομοια προβληματα με x-fi . Θα κανω υπομονη μεχρι να βγει το κανονικο .

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω ότι στην demo έκδοση SLI και Crossfire δεν δουλεύουν.Οποιος χρησημοποιεί πρέπει να περιμένει για το τελικό προιον.

Τα γραφικά είναι φοβερά(ζήτω η UE3) και φαίνεται ότι έχουν γίνει και μερικές βελτιώσεις στο gameplay.

Link to comment
Share on other sites

1280X1024 af ->16X όλα high [anti aliasing disable] τρέχει πολύ καλά [δεν μετρησα με το frap αλλα με το ματι δεν νομίζω να ειδα λιγοτερα απο 30~] σε αυτο το 5λεπτο που επαιξα .

c2d 6600 @ default + 7900gs 665core@775rams & 2gb ram + win xp sp3 .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th. [Σήμερα, στις 13:08]

τα σπαει τα σπαει..πολυ καλη ατμοσφαιρα και σαφως πιο βελτιωμενα γραφικα....

δεν επεσα κατω απο τα 100fps σε 1280*1024.επαιξα καμια ωρα και το pc εβραζε μετα....

καλα εσυ είσαι και superclockedmodified. :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th. [Σήμερα, στις 13:53]

ανεβασε κατι 55αρια η καρτα κι ηρθε κι εδεσε λεμε.....

να μου πεις εχω κι ανοιχτο το παραθυρο κι εχω μια 35αρα στο δωματιο αλλα......

Τι λες βρε απληστε :p :giveup: .

Πολυ καλοστημενο το pc σου :T:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παιχνιδι έχει ένα λαθάκι......το kar98k γέμιζε με κλιπ των 5 σφαιρών.....όχι οτι δεν τις έπαιρνε μια-μια άλλα το κλιπάκι ήτανε στην στάνταρ έκδοση :D:D:D:D:D:D

το ξέρω είμαι ψήρας:D:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Πριονέτο

Αναφέρω ότι στην demo έκδοση SLI και Crossfire δεν δουλεύουν.Οποιος χρησημοποιεί πρέπει να περιμένει για το τελικό προιον.

Τα γραφικά είναι φοβερά(ζήτω η UE3) και φαίνεται ότι έχουν γίνει και μερικές βελτιώσεις στο gameplay.

Τι εννοεις δεν δουλευει το Crossfire? Εμενα μια χαρα επαιζε με Crossfire.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.