Jump to content


ΜΝΗΜΕΣ (DDR2-DDR3) ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ...(εδιτ_ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ...)


gprhellas

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Κανένας δεν βρίσκει ευρά στον δρόμο..;) ( μπορεί να δουλέυω κάπου, αλλά και εγώ πελάτης είμαι ;) )

Οι τιμές όμως σε 2-3 μαγαζιά είναι άμεσα συνδεδεμένες...

Ρίχνει το ένα μαγαζί, ρίχνει και το άλλο και το άλλο και το άλλο.

Ανεβάζει το ένα, ανεβάζουν και τα άλλα...

Υπάρχει μια διαφορά για την ώρα που κάνουν restart οι server, οπότε μπορεί σε ένα μαγαζί να δείς το πρωί στις 9 να αλλάξουν οι τιμές, το δέυτερο μαγαζί να ακολουθήσει στη 1 και το τρίτο στις 9 το βράδυ.

Απο την άλλη είμαστε ελέυθερη αγορά όπως προείπαν μερικοί και ο καθένας μπορεί να έχει ότι τιμή θέλει..όποιος θέλει αγοράζει απο όπου θέλει..δεν αναγκάζει κανένας να αγοράσει κάποιος απο κάπου συγκεκριμένα.

PS. Το G στο τέλος του Part number της corsair είναι πιο καινούριο απο το απλό χωρίς το G.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Οι τιμές όμως σε 2-3 μαγαζιά είναι άμεσα συνδεδεμένες...

Ρίχνει το ένα μαγαζί, ρίχνει και το άλλο και το άλλο και το άλλο.

Ανεβάζει το ένα, ανεβάζουν και τα άλλα...

Εκτός της κωμικότητας της κατάστασης, ξαναλέω, μήπως δεν είναι και ένδειξη ώριμης αγοράς αυτό;

Και για πόσο άραγε μπορεί να συνεχίσει να γίνεται;

Έχουν σκεφτεί αυτοί που το κάνουν ότι ίσως απευθύνονται στους skroutz freaks και μόνο και ότι δεν ''κερδίζουν'' (μόνιμη) πελατεία καθώς αυτοί και μεθαύριο θα αγοράσουν από το Χ τέταρτο μαγαζί που θα το έχει φθηνότερα;

Μπορεί να κάνω και λάθος. Just my 2 cents.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε δεν το σταματάμε το θέμα, δεν έχει νόημα.

Ο πόλεμος τιμών δεν πρόκειτε να σταματήσει ποτέ.

Ετυχε τώρα να βρω μια χτυπητή διαφορά και εγινε τόσο μεγάλο θέμα, που ειλικρινά αν το ήξερα εκ των προτέρων δεν θα το έκανα.

Δεν πέρνω το μέρος κανενός, αλλά μην ξεχνάτε οτι και εγώ προσωπικά "ακριβό" hardware αγοράζω μόνο από επώνυμα μαγαζιά.

Και ρωτάω ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ

Σήμερα η διαφορά των παραπάνω μνημών είναι περίπου 5 (υπερ του e-shop)

Εσείς αν θέλατε να την αγοράσετε οπωδήποτε, δεν θα την πέρνατε από το Πλαίσιο?

Εγώ θα την έπαιρνα χωρίς δεύτερη συζήτηση.

Αυτό μετράει και τίποτα άλλο.

Χτυπητές ΔΙΑΦΟΡΕΣ δεν υπάρχουν συχνά, αλλά αν υπάρχουν (θα τις βρίσκει ο gpr).

over and out.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.