Jump to content



66 ΝΕΚΡΟΙ ΑΠΟ ΠΥΡΚΑΓΙΕΣ...


DreamwebX

Recommended Posts

  • Replies 556
  • Created
  • Last Reply

Τοση απεχθεια λιγες φορες εχω νιωσει ... τοσες φωτιες που ξεσπασανε φετος δεν ειχαμε τα τελευταια 30 χρονια σε ολη την Ελλαδα ... ΑΙΣΧΟΣ!!!. Στανταρ παιζουνε κομματικα συμφεροντα.

Ο στρατος που ειναι ρε γ@μωτο? Ολοι τσιγαρο και καφε στο καψιμι και βλεπουν τα παντα να καιγονται? Ειναι που ειναι πλεον ενας αχρηστος θεσμος ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟ ΕΣΤΩ ΤΩΡΑ ....ελεος πια!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσουν οι γενικευσεις και ουτε 8ελω να τους βαζω ολους στο ιδιο τσουβαλι αλλα με αυτα που βλεπουν τα ματια μας δεν μπορω να μην πω οτι ειναι εντελως ανικανοι οσοι διοικουν.

@Snips αν ειναι να κανονισουμε να ταξιδεψουμε μαζι...για ποτε λες?

Link to comment
Share on other sites

στα 19 + 20 = 39

δεν μπορεις να λες ανικανους οσους βασουν τις ζωες τους για να σβυσουν την ισως δικια σου φωτια.

Ανικανο μπορει να λες τον μηχανισμο προληψης κ την επιχειρησιακη τους αντιμετωπιση.

κ πανω απο ολα αυτα, τα λαμογια που θελουν τις ψηφους μας δενοντας τα ολα στην ανικανοτητα του πολιτικου τους αντιπαλου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

αθρο 24 ειναι ο σηριαλ εμπρηστης

What do you mean my friend?

*εδιτ: μόλις βρήκα ένα λινκ που έβαλες στο ΠΟΘ, και κατάλαβα.. Το θέμα είναι ότι το σύστημα με τα ιδιωτικά δάση είναι περβολικό.. Τι εννοώ; Έστω ότι ο πατέρας σου κληρονόμησε από τον πατέρα του ένα χωράφι, αλλά λόγω συγκυριών, αναγκάστηκε να φύγει από το χωριό. Προφανώς, όταν το χωράφι μείνει ακαλλιέργητο, τότε θα γεμίσει βάτα, σχοίνα, και πουρνάρια. Ε, αυτό το χωράφι η δασική υπηρεσία θα στο πει δασικό, κι ότι δεν μπορείς να κάνεις τπτ πάνω σε αυτό. Μόνο να το έχεις στο όνομά σου, και να πληρώνεις φόρους για αγροτεμάχιο. Έτσι υπάρχουν δύο λύσεις ώστε να μην χαρακτηριστεί ως δασικό: α. Στα μουλωχτά το καθαρίζεις βάζοντας μπουλντόζα, αλλά αυτό κοστίζει πολύ, οπότε πάμε στο β. Βάζεις μια πυρκαγιά. Μετά φέρνεις τη δασική, δεν υπάρχει τπτ, οπότε είναι εκμεταλλεύσιμο. Όλα αυτά δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου, αλλά πρόκειται για μια συνήθη τακτική σε διάφορα μέρη, μεταξύ άλλων και στην πατρίδα μου

Αρχική απάντηση από Daytime Dreamer

Ο στρατος που ειναι ρε γ@μωτο? Ολοι τσιγαρο και καφε στο καψιμι και βλεπουν τα παντα να καιγονται? Ειναι που ειναι πλεον ενας αχρηστος θεσμος ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟ ΕΣΤΩ ΤΩΡΑ ....ελεος πια!!!

Ο στρατός, είτε το θέλουμε είτε όχι, δεν έχει να κάνει με αυτό.. ’λλωστε τα παιδιά εκεί, κοντά δεν ξέρουν αυτά που πρέπει για το στρατό, θα πάνε να βοηθήσουν για τη δασοπυρόσβεση? Μη λέμε ότι θέλουμε...

Εμένα, λόγω της εκτάσεως των πυρκαγιών, αλλά και της θέσης μου μυρίζει εξωτερική πολιτική...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fotme

στα 19 + 20 = 39

δεν μπορεις να λες ανικανους οσους βασουν τις ζωες τους για να σβυσουν την ισως δικια σου φωτια.

Ανικανο μπορει να λες τον μηχανισμο προληψης κ την επιχειρησιακη τους αντιμετωπιση.

κ πανω απο ολα αυτα, τα λαμογια που θελουν τις ψηφους μας δενοντας τα ολα στην ανικανοτητα του πολιτικου τους αντιπαλου.

καλα λες αλλα οταν ειπα "οσοΙ διοικουν" αυτο εννουσα και εγω και φυσικα οχι τον απλα πυροσβεστη που δινει μαχη για να μας σωσει.

41 νεκροι ...τα λαμογια θα κλαινε για τις χαμενες ψηφους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daytime Dreamer [Σήμερα, στις 04:30]

Τοση απεχθεια λιγες φορες εχω νιωσει ... τοσες φωτιες που ξεσπασανε φετος δεν ειχαμε τα τελευταια 30 χρονια σε ολη την Ελλαδα ... ΑΙΣΧΟΣ!!!. Στανταρ παιζουνε κομματικα συμφεροντα.

Ο στρατος που ειναι ρε γ@μωτο? Ολοι τσιγαρο και καφε στο καψιμι και βλεπουν τα παντα να καιγονται? Ειναι που ειναι πλεον ενας αχρηστος θεσμος ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟ ΕΣΤΩ ΤΩΡΑ ....ελεος πια!!!

Eχεις πάει φαντάρος ?

Link to comment
Share on other sites

Φωτια και στο μαραθωνα....

Εγιναν και ψευδης καταγγελιες οτι πηρε φωτια η μονη πεντελης και το πεδιον του αρεως προκειμενου να διασπαστουν οι δυναμεις πυροσβεσης.....

Ουτε ο Μπιν Λαντεν δεν εχει τετοια οργανωση....

Link to comment
Share on other sites

Μα την παναγία έτσι και είχα μπροστά μου έναν απ τους εμπρηστές θα τον είχα σαπίσει στο ξύλο,μετά θα τον έδενα σε μια καράκλα και θα έφτιαχνα κυκλάκια από βενζίνι που σιγά σιγά φτάνουν στην καρέκλα..θα τον έλουζα και κείνον με βενζίνη και θα τον άναβα.

Εν το μεταξύ κάτι είπαν για παλήνη και γέρακα

Link to comment
Share on other sites

εδώ φαίνωνται ακόμα αρκετά μαύρα...έχει δουλειά ακόμα.... :(

Εγώ πάντως έχω δεί.

3 canader

1 Ελικόπτερο

Και το Ρώσικο.

Σε κάποια κανάλια λένε για 2 canader.

Εγώ πάντως βλέπω ότι οι πιλότοι των canader είναι...πραγματικοί pilot.

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο κοντά περνάγανε απ τα δεντρα.

Από εδώ που είμαι η απόσταση φαινόταν λιγότερο από 10 εκατοστά.

Και δεν το βλεπω το μέτωπο με κυάλια

Link to comment
Share on other sites

Οπως αναφερεται σε αρκετα ειδησεογραφικα δελτια,η χωρα μας απο στιγμη σε στιγμη θα κυρηχθει και επισημως σε κατασταση εκτακτου αναγκης...

Ειανι πασιφανες οτι μιλαμε για οργανωμενο σχεδιο εμπρησμου,μια επιθεση εναντιον της ελλαδας.....οντως βρισκομαστε σε πολεμο...:mad:

ο θεος να μας φυλαξει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.