Jump to content



ThermalRight HR-03 / R600


Jos3ph

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Παιδια εγω παρηγγειλα την ψυκτρα για την 2900ΧΤ μου και εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος.

Απο 49-50 που ειχα πριν σε idle τωρα εχω 38-39.

Και σε full πριν ειχα και 80+++ με το crusis ενω τωρα 52 σε full.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εγώ κάτι αφελές :

Ποιος ο λόγος πέρα από την ησυχία πάει κανείς σε τέτοιο είδους ψύξεις ? Οι θερμοκρασίες δεν είναι το παν. Η original ναι μεν φτάνει 70-80 (στην δικιά μου δεν έχω δει πάνω από 72 με 800 ΜΗz Ο/C) αλλά φτύνει τον ζεστό αέρα έξω και δεν ζεσταίνει το κουτί. Και μαλιστα μιλάμε για μια κάρτα 200W+. Αυτές οι ψήκτρες ζεσταίνουν το εσωτερικό του κουτιού με τραγικά αποτελέσματα για τα άλλα μέρη (CPU/MoBo/Μνήμες ktl)

Μήπως για την "ησυχία" θα ήταν καλύτερα αλλαγή πάστας και κάποια μόντα σαν του GPRHellas (ψάχνω την φώτο που ήταν ποσταρισμένη στο Lab, η οποια είχε γίνει για καλύτερη ψύξη στα ανεβασμένα ρολόγια) με έναν 9.2cm ήσυχο ανεμιστήρα (αντί για τον DELTA που είχε βάλει επάνω) να βοηθάει τον stock ανεμιστήρα οποίος μέσα από tool να είναι ρυθμισμένος πολύ χαμηλά ?

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν βγαζει τον αερα πισω τωρα με αυτη τη ψυκτρα η θερμοκρασια μεσα στο κουτι μου ειναι 33.Ενω πριν δεν μπορω να το εξηγξσω γιατι ηταν 35 και πανω.Οποτε ειμαι διπλα ευτυχισμενος

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από god [Σήμερα, στις 15:35] -> την βλεπω στις φωτογραφιες και δεν μπορω να καταλαβω πως στηριζεται πανω στην καρτα.αφου δεν εχει βιδες!:confused:
So simple ... Mετά από 3 click στο site της ThermaRight
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.