Jump to content


Tι τανκ?-Πως γίνεται η εξαέρωση?-Πρόβλημα με θόρυβο [Update]


mech5107

Recommended Posts

Διαροές δεν έχω γιατί έχω από κάτω μιά πέτσέτα και δεν βλέπω τίποτα.

Το έχω ανοιχτό και γεματο το tank, με την ταπα ανοιχτή.

Το θέμα είναι ότι ενω το ψυγείο σίγουρα δεν έχει αέρα μεσα, η αντλία (L30) κάνει κατι "φςςς" πού και πού...αυτό μου την σπάει:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mech5107

Δεν είναι το ψυγείο, έχει φάει πολύ κούνημα...

Τώρα το tank έχει γεμήσει φυσαλίδες μικρές μέσα του κολημένες στα τοιχώματα...

Με ανοιχτό ή κλειστό το tank να το αφήσω για την εξαέρωση?

Πάντως στρωτή ροή μεσα στο tank δεν έχω...

Με κλειστο το τανκ, με το που αναψεις τον υπολογιστη, αναβοσβησε καμια 10αρια φορες την αντλια και αστην κλειστη για λιγο.Μετα αναποδογυρισε 2 -3 φορες το τανκ(κλειστο) και ολες οι μικρες φυσαλιδες θα γινουν 1 μεγαλη.Τελος συμπληρωσε νερο ωστε να γεμισει μεχρι πανω - πανω το τανκ και τελειωσες.[ σε εμενα παντως πετυχε].

Τι εννοεις στρωτη ροη?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Λοιπόν παιδιά με ένα μάθημα να μου έχει μείνει για την εξεταστική αυτή, είπα να ασχοληθώ και πάλι με την υδρόψυξη μου, που αν και είμαι ικανοποιημένος από τις επιδόσεις της, ακούγεται πολύ συχνά ένας θόρυβος σαν να έχεις διαρροή το υγρό. Βέβαια δεν έχει και είμαι σίγουρος, γιατί εδώ και ένα μήνα το tank είναι σταθερή. Φυσαλίδες δεν βλέπω να κυκλοφορούν και τώρα μετά από μήνα έλεγα ότι θα είχε μαζευτεί αέρας στο ψυγείο, το οποίο έχω πάνω απο case, αλλά τίποτα!

Τι να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.