Jump to content



Antivirus ποιο?


$D!@bl0J_92$

Recommended Posts

Ρε ακουστε και μην φανατιζεστε.Ολα καλα ειναι απλα προσωπικα προτιμω αυτο που τρωει λιγοτερους πορους απο το μηχανημα μου γοαυτο διαλεγω nod32.Πιστευετεμαι ειναι το ιδιο αποτελεσματικο με τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

karspersky for ever δαγκωτο.

Εβγαλα το nod για να δοκιμασο το ρωσικο και μου βρηκε με το πρωτο scan 7 trojan!!! και μου τα αφαιρεσε ολα!!!

Πριν βγαλω το nod ειχα κανει scan και δεν ειχε βρει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

εγω norton χρησιμοποιω αλλα απο οτι διαβαζω και εδω , πραγματικα ειναι βαρυ.

Ναι μεν σαν δουλεια ειναι οκ, αλλα για να μπεις σε μια σελιδα κανει πολλες ωρες.

Δεν ανοιγουν άμεσα οι σελίδες δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Louris7 [Σήμερα, στις 20:01]

εγω norton χρησιμοποιω αλλα απο οτι διαβαζω και εδω , πραγματικα ειναι βαρυ.

Ναι μεν σαν δουλεια ειναι οκ, αλλα για να μπεις σε μια σελιδα κανει πολλες ωρες.

Δεν ανοιγουν άμεσα οι σελίδες δηλαδή.

Πέρα απ'το οτι ειναι βαρύ, δεν κάνει και σωστη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από slaught

Ολα καλα ειναι απλα προσωπικα προτιμω αυτο που τρωει λιγοτερους πορους απο το μηχανημα μου γοαυτο διαλεγω nod32.Πιστευετεμαι ειναι το ιδιο αποτελεσματικο με τα αλλα.

δεν μπορω να καταλαβω πως σκευτεσαι...

ειναι σαν να θες να παρεις μηχανη και να παιρνεις ποδηλατο γιατι ετσι κανεις οικονομια...

και επειδη τρωει λιγοτερους πορους?

αν δεν κανει την δουλεια του, δεν υπαρχει λογος να μου τρωει (εστω και αυτους τους λιγους) πορους απο το συστημα...

εγω ψηφιζω Kaspersky Anti-Virus F.T.W.!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $D!@bl0J_92$ [Χθες, στις 19:07]

karspersky for ever δαγκωτο.

Εβγαλα το nod για να δοκιμασο το ρωσικο και μου βρηκε με το πρωτο scan 7 trojan!!! και μου τα αφαιρεσε ολα!!!

Πριν βγαλω το nod ειχα κανει scan και δεν ειχε βρει τπτ.

Λες ε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και το AVG (Free Edition)

Μπορείς να το βρείς έυκολα απο www.download.com

Το μόνο που χρειάζεται είναι ένα update μετά την εγκατάσταση για να λειτουργήσει το protection

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sakis_the_fraud

δεν μπορω να καταλαβω πως σκευτεσαι...

ειναι σαν να θες να παρεις μηχανη και να παιρνεις ποδηλατο γιατι ετσι κανεις οικονομια...

και επειδη τρωει λιγοτερους πορους?

αν δεν κανει την δουλεια του, δεν υπαρχει λογος να μου τρωει (εστω και αυτους τους λιγους) πορους απο το συστημα...

εγω ψηφιζω Kaspersky Anti-Virus F.T.W.!

Κaspersky 7 .-

Το nod32 μπορεί να είναι ελαφρύ αλλά στα τεστς δεν έχει τα αναμενόμενα αποτελέσματα.

Σε c2duo 2,13 με 2GB RAM μου πιάνει το kav 30ΜΒ ...big deal. Δουλειά θέλω να κάνει.

Είναι σαν να λέμε να μην χρησιμοποιούμε τον firefox 2 που πιάνει 100ΜΒ αλλά τον ΙΕ6 επειδή πιάνει 10ΜΒ...z7shysterical.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε Δωρεάν το AntiVir PE Premium full για 6 μήνες από το παρακάτω Link:

http://www1.avira.com/en/evaluate/pcworld_poland.php

Βάλτε όνομα,επίθετο και ένα πραγματικό e-mail για να σας έρθει το κλειδί και να κατεβάσετε το πρόγραμμα.

Συμβατό με Windows XP και Vista x32 και x64.

Παρακαλώ να μη θεωρηθεί SPAM.

Antivirus Test πληροφοριακά στο παρακάτω τέστ του Αυγούστου το δίνει πρώτο και καλύτερο.

http://www.av-comparatives.org/

Όσοι το βάλουν και ενδιαφέρονται για ρυθμίσεις τις οποίες τις έχω κάνει και εγώ χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα για τις οποίες όμως δεν φέρω καμμία ευθύνη για τυχών προβλήματα σε άλλους. ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Καμμία σχέση με warez,cr@ck κ.λ.π

ENJOY :T:

Link to comment
Share on other sites

Κατά σύμπτωση και επειδη το θέμα είναι σχετικό προχθες κατέβασα κάτι απο torrent, το άνοιξα και μου διαλυσε το pc ο ιός "Win32.virut.o". Μου άλλαζε όλα τα executables, ακόμα και αρχεία του συστήματος.

Το antivirus που είχα πάνω ηταν ενεργοποιημένο και ενημερωμενο αλλα δυστυχως δεν μπορεσε να αντιδρασει αποτελεσματικα. Το εν λόγω antivirus ηταν το NOD32 :...:

Βέβαια δεν ξέρω αν καποιο αλλο θα αντιδρουσε καλυτερα αλλα το γεγονος ειναι οτι το συγκεκριμενο πάπαλα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από InMyMemory [Σήμερα, στις 22:01]

Κατά σύμπτωση και επειδη το θέμα είναι σχετικό προχθες κατέβασα κάτι απο torrent, το άνοιξα και μου διαλυσε το pc ο ιός "Win32.virut.o". Μου άλλαζε όλα τα executables, ακόμα και αρχεία του συστήματος.

Το antivirus που είχα πάνω ηταν ενεργοποιημένο και ενημερωμενο αλλα δυστυχως δεν μπορεσε να αντιδρασει αποτελεσματικα. Το εν λόγω antivirus ηταν το NOD32 :...:

Βέβαια δεν ξέρω αν καποιο αλλο θα αντιδρουσε καλυτερα αλλα το γεγονος ειναι οτι το συγκεκριμενο πάπαλα!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ την είχα πατήσει με το Nod32 που όλοι εκθιάζουν το οποίο στα <<δύσκολα>> είναι τρύπιο. Η γνώμη μου είναι να βάλεις το Avira Antivir που δίνω παραπάνω για να ησυχάσεις πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.