Jump to content


Pimp your G15 LCD


gbak

Recommended Posts

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Μ'αρέσει, δε θα έπαιρνα ποτέ G15 λόγω της τιμής του (το Saitek είναι ομορφότερο και φωτιζόμενο). Η οθόνη του όταν το έψαχνα (τότε μάλιστα που έκανε 65 και όχι 80φεύγα...) δεν είχε και πολλά σπουδαία addons και ξενέρωσα...

Εδώ όμως τώρα ψήνομαι...

Δεν είναι ασύρματο όμως :/

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην ειναι ασύρματο αλλα στο δικο μου γραφείο μόνο 10cm καλωδίου φαίνονται... :p

Προσωπικά επαιζα πολύ καιρό με την ιδέα εκμετάλευσης της LCD οθόνης... ειδικά οταν ξεκίνησα το BF2 και εβαλα το "BF2 G15 MOD" που δείχνει αρκετά στοιχεία όταν παίζεις...

Ποτε δεν ασχολήθηκα έκτοτε καθώς το Everest δεν υποστήριζε την HD2900XT και την αρχική ιδεα την παράτησα.... Τοτε που ανέβασε ο gbak το θέμα και εκανε καλή δουλειά, μπήκα στην πρίζα ξανά καθώς οι υπολοιποι με R600 κάρτες είμασταν στην απέξω... :p Μέχρι τότε 3 indications ειχα... ευτυχώς που βγαλαν την beta και λύθηκε το issue οπότε τώρα σε ότι στρατόπεδο και αν ανήκει η κάρτα σου μπορείς να το κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο δε με ενοχλεί με την παρουσία του, με βολεύει το ασύρματο γιατί στο γραφείο κάνω και άλλες δουλειές και θέλω να έχω χώρο γρήγορα απλά πετώντας το ασύρματο στο κρεβάτι (μην πάει ο νους σας στο πονηρό :p)

Link to comment
Share on other sites

Ρε το γραφείο θέλω όχι το κρεβάτι, σιγά μην παίζω από το κρεβάτι :p

Για το κρεβάτι έχω το MX Rev (που το έχω και στο general use) και στην οθόνη από κάτω για το FPS gaming το G5 (στα RTS το MX Rev μετράει)

Link to comment
Share on other sites

Αστον ρε συ gznp... o gbak κρεβάτια ονειρεύεται... :hehe::p

EDIT:

To μονο μείον του όλου θέματος κατα την γνώμη μου ειναι το indication της θερμοκρασίας της CPU καθώς υπολείπεται μερικούς βαθμους Κελσίου από την ένδειξη του CoreTemp...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το ρυθμισεις να δειχνει και αλλα πραγματα ταυτοχρονα? (πχ να δειχνει και αλλα πραγματα που θα του ορισεις σε εναλλαγη, σαν slideshow.. Επισης, ειναι δυνατον να ρυθμισεις και alarm απο το "everest" και το G15 για να αναβοσβηνει η LCD σε περιπτωση overheat?.. Αν τωρα απο την αλλη μπορει να δειχνει και την ωρα, μια χαρα μπορει να μου θυμιζει να σικονομαι απο το PC κατα της 6:00 οποτε OK.. Να το παρω :p)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχή μιλάμε για 2 διαφορετικά προγράμματα που συνδυάζονται για να βγει το αποτέλεσμα που βλέπουμε... 1) Logitech LCD Manager και 2) Lavalys Everest...

Οι επιλογές του Everest που μπορουν να φανούν στην οθόνη LCD του G15 ειναι πολλές αλλά δυστυχώς λόγου μεγέθους της οθόνης δεν μπορεις να τις απεικονίσεις όλες ταύτοχρονα αλλα ούτε σαν slideshow (αυτό ειναι ιδιότητα του G15, οχι του Everest)...

Περα απο αυτες που ηδη έχουν αναφερθεί μπορουμε να βλεπουμε τα voltages, τις στροφές των ανεμιστήρων μας, θερμοκρασίες των HDDs, utilization απο RAM, CPU, συχνότητα μνημών, FSB, συχνότητες του πυρήνα και την μνημης της κάρτας γραφικών , utilization αυτών κτλ κτλ...

Slideshow προσφέρει ο Logitech LCD manager του G15 μεταξύ προγραμμάτων που το υποστήρίζουν (όπως το Everest) και λειτουργιών που το ίδιο προσφέρει οπως utilization CPU και RAM, ώρα, πληροφορίες για αναπαραγωγή πολυμέσων, ειδοποίηση emails κτλ

Για μένα εξαρτάται τι σου ειναι πιο χρήσιμο και βάσει αυτών διαμορφώνεις την οθόνη σου... Στη πραξη τώρα...

ΠΧ Στην δική μου LCD αυτην την στιγμή εναλλάσονται 2 εικονες...

1) οι θερμοκρασίες του Q6600, της P5K DLX και της ΗD2900ΧΤ μαζι με την συχνότητα λειτουργίας του Q6600

2) CPU και RAM utilization

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 06:08]

ρε συ δεν υπολειπεται τιποτα εχει ακριβως ιδιες θερμοκρασιες το εβερεστ με το κορ τεμπ..

Λες? Δεν ξέρω αυτή την εντύπωση ειχα... θα το δω και αύριο γιατί τώρα ειμαι στο λαπτοπ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.