Jump to content


Photo Op: Δείξτε την Linux επιφάνεια Εργασίας σας!


alexis2044

Recommended Posts

Και το δικό μου "σκηνοθετημένο" desktop... από το laptop... σε πραγματικές συνθήκες μόνο έτσι δεν είναι... :whistling

snapshot9lr1.th.jpg

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 03:05]

αμα χαζευεις τα ποδια ολη την ωρα, πως να το δουλεψεις. :hehe:

Τα πόδια λες εσύ...?

μάλλον τον "μπιγκουίνο"...? ::hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από alexis2044 [Χθες, στις 16:38]

@Cabrinha

Γουστάρω Μπουλντόζα...! Ριο αντιριο έχεις στο desk του κύβου; Ναι, τραβηγμενο απο Αραχωβιτικα (ειναι λιγο πιο διπλα απο το ΡΙο).

Α και τί θέμα χρησιμοποιείς για τα μενού; VistaQ στο emerald και απο το theme preferences του gnome εχω σαν controls το Glossy P.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από schumifer

Τι 48 ώρες μου λες τώρα? 48 βδομάδες το έχω και δεν έχει πρόβλημα.....

Πρόβλημα έχω μόνο με τους ελληνικούς χαρακτήρες. ΔΥΣΤΥΧΩΣ όταν ένα τόρεντ έχει αρχεία με ελληνικούς χαρακτήρες όλα βγαίνουν με >>><>>Λ.

Ακόμη και το ίδιο το utorrent όταν βάζω ελληνικά

Τι locale έχεις βάλει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από schumifer

Τι 48 ώρες μου λες τώρα? 48 βδομάδες το έχω και δεν έχει πρόβλημα.....

Πρόβλημα έχω μόνο με τους ελληνικούς χαρακτήρες. ΔΥΣΤΥΧΩΣ όταν ένα τόρεντ έχει αρχεία με ελληνικούς χαρακτήρες όλα βγαίνουν με >>><>>Λ.

Ακόμη και το ίδιο το utorrent όταν βάζω ελληνικά

Μήπως "σώζεις" τα torrents σε ntfs partition ?

Αν ναι άλλαξε τα entries στο fstab σε

/dev/sdX /media/point ntfs-3g uid=1000,gid=1000,rw,locale=el_GR.utf8 0 0

και φυσικά χρειάζεται να έχεις το ελληνικό locale εγκατεστημένο.

Μια παρόμοια αλλαγή νομίζω ότι χρειάζεται και όταν έχεις fat32 partition για τα ελληνικά filenames.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από gdp77

ρε συ, το gdesklets πώς το χρησιμοποιείς? Το βάζω και μου βγάζει μόνο ένα μικρούλι παραθυράκι και δεν μπορώ να κάνω τίποτα με αυτό. Μήπως δε συνεργάζεται με beryl?

Μια χαρα συνεργάζεται με το beryl. Χμμμ, δε μου λες, το gDesklets το έκανες εγκατάσταση από τον Software Management Utility της διανομής σου ; (βλ. apt-get, yum, YaST κλπ).

Αν όχι, τότε αυτό φταίει.

btw το gDeslets δεν έχει παρα 1,2 Widgets να χρησιμοποιήσεις. Είναι ένα Website (δεν θυμαμαι link) Και έχει καμια 200αρια Widgets γιατο gDesklets τα οποια τα κάνει πανεύκολα install στο gDesklets. Για να ενεργοποιησεις ένα Widget κάνει διπλο κλικ επάνω του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77

ρε συ, το gdesklets πώς το χρησιμοποιείς? Το βάζω και μου βγάζει μόνο ένα μικρούλι παραθυράκι και δεν μπορώ να κάνω τίποτα με αυτό. Μήπως δε συνεργάζεται με beryl?

Ασπρο;

Link to comment
Share on other sites

κι εγω amd64 εχω με την μονη διαφορα που εχω εγκαταστήσει την i386 εκδοση του fedora. κανόνας man, μακρυα απο x86_64 ....

C2D έχω, αλλά ΑΜD64 (έτσι λέγεται κανονικά το instruction set επειδή η AMD το δημιούργησε) έκδοση Ubuntu.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι οι versions 64bit σε οποιαδήποτε διανομη Linux έχουν όλες προβλήματα. Γι αυτό μια λύση είναι, όλοι εμείς που έχουμε64μπιτους επεξεργαστές να χρησιμοποιούμε τις εκδοσήσεις για 32bit (ακα i386) - σαν να έχουμε Pentium.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10 [Σήμερα, στις 17:51]

παιδιά έχω πάθει πλάκα με linux,πρέπει να ασχοληθώ οπωσδήποτε,φαίνεται ότι έχουν τρομερές δυνατότητες!!!!

αν θελεις να μαθεις και να δεις και 2 πραγματα παραπανω, να ασχοληθεις και σοβαρα.

αν ασχοληθεις απλα επειδη φαινεται ομορφο, υπαρχουν και τροποι στα win.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

αν θελεις να μαθεις και να δεις και 2 πραγματα παραπανω, να ασχοληθεις και σοβαρα.

αν ασχοληθεις απλα επειδη φαινεται ομορφο, υπαρχουν και τροποι στα win.

Επι πληρωμής φυσικα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10

παιδιά έχω πάθει πλάκα με linux,πρέπει να ασχοληθώ οπωσδήποτε,φαίνεται ότι έχουν τρομερές δυνατότητες!!!!

Κοίτα φίλε αν θέλεις ένα μηχάνημα να σου προσφέρει επιδόσεις σε σερφαρισμα, κατέβασμα, ταινείες και ότι άλλο ΕΚΤΟΣ από παιχνίδια (τα οποια παίζουν αλλα πρέπει να ασχοληθείς) βρήκες το σύστημα σου.

Και στα παραπάνω πρόσθεσε και ένα πανέμιρφο τρισδιάστατο περιβάλλον εργασίας.

Οι εικόνες των φίλων που πόσταραν πιο πάνω τα λένε όλα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.