Jump to content



2900XT Βοηθεια ! : Κλεινει το PC σε gaming..


stefanos9

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999 [Χθες, στις 23:34]

Οταν αλαξα τροφοδοτικο

Μειωσα απο το bios to Pci-e frequensy apo 120 se 105

Δεν την πουσαρα τοσο πολυ και εβαλα αλλους drivers σταματησε να το κανει

τωρα ποιο απο ολα ειναι??

Παντως αν την εστειλες για check up θα σου πουνε αν ξερουν και αν το ψαξουν γιατι αν απλα τρεξουν μονο κανα 3dmark θα στην δωσουν πισω χωρις να ξερουν τιποτα

φιλε μου ΟΕW1999 σε αλλο post μεσα στο thelab είχες δηλωσει οτι δεν σε παρουσιασε καθολου προβλήματα η 2900XT. Απλα μου κανει εντυπωση και το πιστευω οτι ενω η συγκεκριμένη καρτα εχει ενα σωρό προβληματα αντι να τα αναδεικνύεται τα υποκρύπτετε μονο και μονο για να διασφαλίσετε την φήμη της εταιρείας λεγεμε AMD-ATi. :whistling

Συμφωνω και εγω

την εχω τρεις μηνες τωρα μοναδικο ελλατωμα ο θορυβος της

Κανα μπλοκ ( full cover ) θα δουμε καμια φορα Ξερει κανενας τιποτα??

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=38881&perpage=20&pagenumber=32

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 09:56]

φιλε μου ΟΕW1999 σε αλλο post μεσα στο thelab είχες δηλωσει οτι δεν σε παρουσιασε καθολου προβλήματα η 2900XT. Απλα μου κανει εντυπωση και το πιστευω οτι ενω η συγκεκριμένη καρτα εχει ενα σωρό προβληματα αντι να τα αναδεικνύεται τα υποκρύπτετε μονο και μονο για να διασφαλίσετε την φήμη της εταιρείας λεγεμε AMD-ATi. :whistling

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=38881&perpage=20&pagenumber=32

Το οτι μου εκανε καποια restart δεν σημαινει οτι αξιζει σαν προιον αποδοση τιμης

Οπως επισης αν ειδες στο poll Αgp,pci-e,sli η crossfire??

Ειχα nvidia και πηγα σε ΑΤΙ δεν ειμαι κολημενος με κατι η καποια εταιρια απλα μου αρεσει να επιλεγω την καλυτερη αποδοση σε καποιο προιον στην τιμη ομως που εγω θελω να δωσω και οχι που οι εταιριες θελουν

Δεν με απασχολει να διασφαλισω την φημη καμιας εταιριας Αντιθετα ημουν αυτος που ελεγε πριν απο πολυ καιρο οτι δεν περιμενω θαυματα απο καμια εταιρια για τα προιοντα τους

δες λιγο το θεματακι εδω στον Λαμπη First ATI R600 TRUE Benches Launched(?)

(Post #316 of 855)

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999 1) Μου αρεσει που μιλαμε για ενα προιον που δεν εχουμε δει ακομα? 2) Οτι θα ειναι καλυτερο σε ενα λειτουργικο συστημα το οποιο δεν εχουμε δει ακομα? 3) οτι δεν θα ειναι καλυτερο απο οσο περιμεναμε? γιατι ολα αυτα μου ακουγονται σαν παραμυθι Το μονο που σιγουρα ξερω ειναι 1)οτι θα εχω τεραστια ανωφελη καταναλωση ρευματος 2) θα χρειαστω μεγαλυτερο κουτι απο το stacker που ηδει εχω 3) και ολα αυτα θα πρεπει να τα πληρωσω κιολας

Αργοτερα αναφερω

(Post #173 of 855)

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999 Το θεματακι πηρε φωτια βλεπω παντως ειναι πολυ νωρις να κρινουμε τις επιδοσεις απο την νεα καρτα της ΑΤι ακομα δεν την ειδαμε πουθενα και ακομα δεν ξερουμε ποτε θα βγει, τωρα γιατι εχει αργησει τοσο καμια απαντηση δεν με εχει ικανοποιησει αλλα δεν μπορω να ξερω και την πολιτικη της εταιριας ή τα τυχον προβληματα που εχουν. Και εγω περιμενα κατι καλυτερο απο αυτο που βλεπω αλλα δεν θα κρινω την νεα καρτα αν δεν την δω και πρωτα να βγαινει και να ακουσω και αλλες γνωμες για αυτην οπως και για το DX10 απλα περιμενουμε

Και τωρα σαν κατοχος λεω πληρεις την αποψη μου ΝΑΙ Αξιζει σαν καρτα με οποια προβληματα και αν εχει τα ελυσα οποια και αν ηταν αυτα και απλα την εχω και την χαιρομαι Εσυ τι μπορεις να πεις για την νεα καρτα της ΑΤΙ??

Οτι λενε οι αλλοι?? εγω εχω και προσωπικη εμπειρια

δεν μου αρεσει να με χαρακτηρισουν για κατι που δεν ειμαι

Φιλικα ΟΕW1999

__________________

:)

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειπα οτι δεν αξιζει απλα αναφερω οτι ενω σε ενα Post σου λες δεν μου παρουσιασε κανενα προβλημα και δημιουργεις εντυπωσεις του στιλ η καρτα ειναι σουπερ οταν σε ολακερο το internet οι περισσοτεροι χρηστες εχουνε προβληματα με drivers και ασυμβατοτητες, σε αλλο post σου αναφερεις προβληματα. Φασκεις και αντιφασκεις, δεν ξερω γιατι αλλα υποθετω γιατι εισαι Ati fanboy. Δεν μιλησα για επιδωσεις δεν μιλησα αν αξιζει η δεν αξιζει μιλησα για το αν εχει προβληματα η καρτα, κατι που το παραδεχτηκες εμμέσως πλην σαφώς.

Φιλικα Βασιλης. ;)

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα δεν έχει προβλήματα.

Αυτό ή με κάνει Fanboy ή δεν θεωρώ πρόβλημα το θέμα του refresh στα Vista που επειδή δεν αντιλαμβάνεται ο Catalyst τις δυνατότητες της οθόνης όσον αφορά την ανάλυση και το refresh πρέπει να βάλω χειροκίνητα την μέγιστη ανάλυση από το Monitor Properties.

Το HDMI μαζί με το Audio δουλεύει μια χαρά. Δεν είναι πρόβλημα το οτι το Audiο υποστηρίζεται από το ένα DVI ή οτι πρέπει να επιλέξεις σαν default Audio Device από τα Windows την ATi HD.

Ένα σωρό threads ήταν συγκεκριμένα γι'αυτό.

Όπως επίσης γιατί δεν εμφανίζει το overdrive στο Catalyst. Αμα ρε μεγάλε δεν συνδέσεις το 8pin καλωδιάκι πως θα στο εμφανίσει?

Και η κάρτα εν τω μεταξύ κλοκάρει μια χαρά με το AMDGPUClockTool με τα απλά 6πινα. Και σου λέει και θερμοκρασίες.

H λύση είναι απλή. R.T.F.M. ή απλά ψάξου λίγο πριν αρχίσεις να σπαμάρεις με χαζομαρίτσες.

Ένα σωρό άλλα threads επίσης φτιάχτηκαν γιατί δεν έπαιζαν καλά σε CrossFire.

Σε μητρικές με Intel chipset.

’μα θες CrossFire σωστό, θες ΑΤi Chipset. Απλά τα πράγματα. Αμα το άλλο chipset δεν διαθέτει τα απαραίτητα PCIe lanes, μην κατηγορείς την ATi για χαζομάρες της Intel που και καλά πουλάει CrossFire capable chipsets.

Επίσης να σημειώσω, οτι ως κάτοχος ATi chipset δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τους Catalyst. Δεν αντιλέγω οτι άλλα με άλλα chipset μπορεί να παρουσιάζονται προβλήματα.

Αλλά όλα τελικά είναι θέμα επιλογών.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 12:47]

εγω δεν ειπα οτι δεν αξιζει απλα αναφερω οτι ενω σε ενα Post σου λες δεν μου παρουσιασε κανενα προβλημα και δημιουργεις εντυπωσεις του στιλ η καρτα ειναι σουπερ οταν σε ολακερο το internet οι περισσοτεροι χρηστες εχουνε προβληματα με drivers και ασυμβατοτητες, σε αλλο post σου αναφερεις προβληματα. Φασκεις και αντιφασκεις, δεν ξερω γιατι αλλα υποθετω γιατι εισαι Ati fanboy. Δεν μιλησα για επιδωσεις δεν μιλησα αν αξιζει η δεν αξιζει μιλησα για το αν εχει προβληματα η καρτα, κατι που το παραδεχτηκες εμμέσως πλην σαφώς.

Φιλικα Βασιλης. ;)

Δήλαδή εγώ που δεν έχω πραγματικά κανένα πρόβλημα τι είμαι δηλαδή? Ψεύτης? για να ηρεμήσουμε λίγο..............

Υστερόγραφο:Αν θές ψάξε στο φόρουμ αν θες και για δικά μου ποστ. Δεν είναι δα και πολλά...

Φιλικά πάντα..........:flower: :)

Link to comment
Share on other sites

tifozi ενδιαφερον αυτο..

Yπάρχουν 550άρια τροφοδοτικά που δίνουν τα 250+W από τα 550W στα 3.3V & 5V και αφήνουν λιγότερα από 300W στα 12V. Για τσέκαρε πόσα Watt δίνει σύνολο το δικό σου στα 12V.

μολις το κοιταξα..

ΗΕRΟΙCHI 550W :

Τροφοδοσίες Εξόδου: 32A (+3.3V), 38A (+5V), 18A (+12V1), 17A (+12V2), 1A (-12V), 2.5A (+5 VSB).

3.3v+5v COMBINED = 240W , MAXIMUM TOTAL OUTPUT = 550W

Εχει δηλαδη 310W max για τη 12αρα..

Αν φταει το PSU δηλαδη, 310W για mobo, Quad~1.8GHz + 2900XT not enough ? !..:toomuchne

Δισκοι, fans κλπ δεν περνουν απο 3.3 / 5 ?

Παντως αν την εστειλες για check up θα σου πουνε αν ξερουν και αν το ψαξουν γιατι αν απλα τρεξουν μονο κανα 3dmark θα στην δωσουν πισω χωρις να ξερουν τιποτα

Aμα το βγαλει το 3dmark05/06 λογικα ειναι οκ, γιατι εμενα δεν το βγαζει ολο, κλεινει το pc οταν αρχιζει το φαν της καρτας να ανεβαζει στροφες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos

Φασκεις και αντιφασκεις, δεν ξερω γιατι αλλα υποθετω γιατι εισαι Ati fanboy.

Εγώ σου λέω ότι είναι fan της ATi, αυτό δε σημαίνει όμως ότι δεν είναι αντικειμενικός ή ότι δεν κοιτάει το συμφέρον του όταν αυτό σημαίνει πως θα ήταν "σωστό" να αγοράσει nVIDIA.

Πάμε στα προβλήματα των Cataclysm που λέει και ο ea6gka :D

Οι drivers αυτοί με έχουν εκνευρίσει ουκ ολίγες φορές - για πολλούς και διάφορους λόγους. Όμως οι κάρτες που είχα ποτέ δε με άφησαν ανικανοποίητο από τις επιδόσεις τους (9600Pro - XT, X1800XL, X1800XT, X1900XT, X1900XTX) κι ας είχα κουλαμάρες με τους drivers. Θεωρώ πως η 2900ΧΤ είναι μια άξια κάρτα και μπορεί κάποιος άνετα να μείνει ικανοποιημένος με την αγορά της - άλλωστε και οι nVIDIA έχουν κουλούς drivers ώρες ώρες.

Μην κρίνεις κάποιον (και εσύ και γενικά το λέω για όσους το κάνουν) από 5-6 posts, εμένα με έχουν χαρακτηρίσει Intelά όταν έχω αγοράσει και δουλέψει σε 2πλάσια pc με AMD από ότι με Intel ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

εμένα με έχουν χαρακτηρίσει Intelά όταν έχω αγοράσει και δουλέψει σε 2πλάσια pc με AMD από ότι με Intel ;)

Όσο και να προσπαθείς δε μπορείς να κρυφτείς.

Ιντελά! :p

Link to comment
Share on other sites

εμένα με έχουν χαρακτηρίσει Intelά όταν έχω αγοράσει και δουλέψει σε 2πλάσια pc με AMD από ότι με Intel ;)

καρφι ( σσσσσ μην τους πεις ομως οτι δουλευω και στην ιντελ )

:p :P :p :P :p :P :p

Παλιο ιντελα :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

to psu αρχιζει να μου βρωμα παραα πολυ, αν ισχυει και αυτο..εχει 18A (+12V1), 17A (+12V2)

Ξερει κανεις ποσα amps θελει η 2900 στη +12V ?

http://www.xtremesystems.org/forums/...ad.php?t=71455

Unlike single rails, multi-rail power-supplies dedicate an entire 12v rail to the processor. This rail cannot be used to power any other components with. Therefore, if you have a dual-12v rail PSU with an advertised 18A on each rail let's say, then you are left with 18A to power the rest of your components with. You cannot take the excess amperage from the first rail that is not being used. It is a safeguard measure to make sure that your system can always function at the most basic level, the processor/motherboard.

This often causes your components to be starved for power with high performance parts equipped. I've seen it happen myself on 3 separate occasions, and all systems were equipped with single graphics: 7900GTX/1900XT. Two systems were equipped with overclocked Athlon 64s, one was equipped with an overclocked X2 4400+. All systems had PSUs 550W or above. One CoolerMaster, one Antec, and one Thermaltake.

Link to comment
Share on other sites

To τροφοδοτικό σου είναι σειράς ACE ή Win?

Εγώ έχω το HEC PowerOP 525W (με μια γραμμή +12V - 24A) και δεν έχει πρόβλημα με την 2900ΧΤ.

Βέβαια εγώ δεν έχω 4πύρηνο στα 3,6GHz...

Η αλήθεια είναι οτι το έχεις παραφορτωμένο το σύστημα. Δεν θα σου πρότεινα ποτέ τροφοδοτικό λιγότερο από 650~700W.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι η combined power στις 2 +V12 δεν βγαίνει από το άθροισμά τους.

Αν η μια πάει όπως λες στον επεξεργαστή, τότε σου μένει η άλλη για την GPU και λοιπά περιφερειακά.

Θεωρητικά όμως τα 18A είναι αρκετά για μία κάρτα...

Τι να σε πω. Μήπως το τροφοδοτικό είναι κάπως παλιό και αρχίζει να τα φτύνει?

Μήπως τελικά δεν είναι τα Α το πρόβλημα αλλά το σύνολο του wattage?

Πολύμετρο έχεις?

Αν μπορέσεις να δοκιμάσεις άλλο τροφοδοτικό θα σε βοηθήσει να καταλάβεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox [Χθες, στις 15:30]

Η κάρτα δεν έχει προβλήματα.

H λύση είναι απλή. R.T.F.M. ή απλά ψάξου λίγο πριν αρχίσεις να σπαμάρεις με χαζομαρίτσες.

Εσυ πριν γραψεις το οτιδηποτε καλο θα ηταν να διαβασεις το Link που εδωσα πιο πανω που δεν μπηκες σε κοπο αρα και μας αραδιαζεις τις δικες σου χαζομαριτσες. Μονος σου εγραψες ενα σωρο προβληματακια που εχουνε οι καρτες ανεξαρτήτου αν φταιει η Ατι η αλλες εταιρειες, Και επειδη η λυση ειναι απλη μέτρησα 5 προβληματα που αναφερεις.

Αρχική απάντηση από Hohenstaufen [Χθες, στις 15:52]

Δήλαδή εγώ που δεν έχω πραγματικά κανένα πρόβλημα τι είμαι δηλαδή? Ψεύτης? για να ηρεμήσουμε λίγο..............

Υστερόγραφο:Αν θές ψάξε στο φόρουμ αν θες και για δικά μου ποστ. Δεν είναι δα και πολλά...

Φιλικά πάντα..........:flower: :)

Δηλαδη εσυ που δεν σου παρουσιασε πραγματικα κανενα προβλημα ποιος σου μίλησε? εκτος και αμα ο ΟΕW1999 ειναι κολλητος σου. Εγω μίλησα με συγκεκριμενα στοιχεια και links για συγκεκριμενο θεμα, δεν βγηκα να πω οτι ολοι λενε ψεματα.

Φιλικά παντα......Βασιλης.

Αρχική απάντηση από gznp [Χθες, στις 22:12]

Εγώ σου λέω ότι είναι fan της ATi, αυτό δε σημαίνει όμως ότι δεν είναι αντικειμενικός ή ότι δεν κοιτάει το συμφέρον του όταν αυτό σημαίνει πως θα ήταν "σωστό" να αγοράσει nVIDIA.

gznp κανεις δεν ειπε οτι δεν ειναι αντικειμενικος και φυσικα γουσταρει Ατι και καλα κανει δεν θα του πω εγω τι θα αγορασει, αλλα οταν σε μια συζητηση(link που εδωσα πιο πανω) βγαινω και λεω την αποψη μου οτι τις τωρινες καρτες της Ατι δεν θα τις προτεινα σε "απλους" χρήστες με τοσα προβληματα που διαβαζουμε, εννοώντας γενικος ασχετους και που δεν ξερουνε τι ειναι οι drivers κοινως plug and play, αλλα μονο σε hi end users , ε! δεν ειναι και το καλυτερο να βγαινει ο ΟΕW1999 και ενω ειχε και αυτος προβληματα να λεει οτι ολα ρολοϊ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 17:43]

Εσυ πριν γραψεις το οτιδηποτε καλο θα ηταν να διαβασεις το Link που εδωσα πιο πανω που δεν μπηκες σε κοπο αρα και μας αραδιαζεις τις δικες σου χαζομαριτσες. Μονος σου εγραψες ενα σωρο προβληματακια που εχουνε οι καρτες ανεξαρτήτου αν φταιει η Ατι η αλλες εταιρειες, Και επειδη η λυση ειναι απλη μέτρησα 5 προβληματα που αναφερεις.

Μάλιστα....

Από όλο αυτό ->

Αρχική απάντηση από JimmyFox

Όπως επίσης γιατί δεν εμφανίζει το overdrive στο Catalyst. Αμα ρε μεγάλε δεν συνδέσεις το 8pin καλωδιάκι πως θα στο εμφανίσει?

Και η κάρτα εν τω μεταξύ κλοκάρει μια χαρά με το AMDGPUClockTool με τα απλά 6πινα. Και σου λέει και θερμοκρασίες.

H λύση είναι απλή. R.T.F.M. ή απλά ψάξου λίγο πριν αρχίσεις να σπαμάρεις με χαζομαρίτσες.

Ένα σωρό άλλα threads επίσης φτιάχτηκαν γιατί δεν έπαιζαν καλά σε CrossFire.

Σε μητρικές με Intel chipset.

’μα θες CrossFire σωστό, θες ΑΤi Chipset. Απλά τα πράγματα. Αμα το άλλο chipset δεν διαθέτει τα απαραίτητα PCIe lanes, μην κατηγορείς την ATi για χαζομάρες της Intel που και καλά πουλάει CrossFire capable chipsets.

... που σε όλο αυτό χρησιμοποιώ 2ο πρόσωπο και προφανώς αναφέρομαι σε αυτούς που έχουν την 2900ΧΤ και αντιμετωπίζουν προβλήματα και ποστάρουν ασύστολα complaint threads εσύ κράτησες αυτό που έκανες quote παραπάνω.

1) Εσύ δεν έχεις 2900ΧΤ για να σου πω "RTFM" κλπ

2) Με τόσους moderators να επιβλέπουν το forum θα πέρναγε απαρατήρητη μια τέτοια προστακτική σε άλλ μέλος του forum?

3) Δεν έκανα quote το post σου για να ισχυριστεις καν οτι απευθύνθηκα σε εσένα. Το πόστ μου έγινε περίπου 2,5 ώρες μετά το δικό σου

4) Μια σοφή λαϊκή ρήση λέει "Όποιος έχει τη μύγα, μυγιάζεται". Γι'αυτό μην ψάχνεσαι για flaming.

5) Ποια προβλήματα ανέφερα και δεν το κατάλαβα? Το οτι η κάρτα υποστηρίζει HDMI audio από 1 DVI αντί για 2?

’ντε και καλό απόγευμα, πάω να παίξω DiRT με την καινούρια τιμονιέρα...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η καρτα για τα χρηματα της και ειμαι fan της Nvidia πιο πολυ απο οποιαδηποτε αλλη εταιρεια.Απλα,ειναι αλλο πραγμα το "γουσταρω μια εταιρεια" και αλλο πραγμα να δωσεις τα ωραια σου Ε,που προσωπικα δεν μου τα χαρισε κανεις ουτε πληρωνει αλλος για μενα(πχ γονεις).Και τη στιγμη που βγηκε η 2900 πιστευα οτι ηταν η καλυτερη λυση για τα χρηματα που σκοπευα να δωσω,γι'αυτο και την προτιμησα(κι ας μην τρελαινομαι για ATI)

Φυσικα καποιος καλοθελητης μπορει να ισχυριστει οτι δεν θελω να παραδεχτω την κακη αγορα μου,αλλα δεν με αφορα.Η καρτα μπορει να μην ειναι GTX αλλα για τη δουλεια που την ηθελα με καλυπτει και με το παραπανω

Στο θεμα μας τωρα

@stefanos9

Απ'οσο γνωριζω,τα τροφοδοτικα εχουν μια φυσικη φθορα με το χρονο δλδ μπορει οντως το PSU σου να εβγαζε αυτα τα νουμερα τον πρωτο χρονο,αλλα με τον καιρο η αποδοση τους πεφτει.Αν ειχα το ιδιο προβλημα με σενα,πρωτα απ'ολα θα δοκιμαζα με αλλο τροφοδοτικο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos

δεν ειναι και το καλυτερο να βγαινει ο ΟΕW1999 και ενω ειχε και αυτος προβληματα να λεει οτι ολα ρολοϊ. ;)

Για μενα δεν ηταν προβληματα αυτα απλα με βοηθησαν να μαθω περισοτερα

Για αλλους μπορει να φενονται βουνο για μενα μονο λοφισκος ειναι οπως ενα νομισμα παντα εχειδυο οψεις. ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ οπως θελεις πεστα λυθηκαν

Ο JimmyFox δεν ειναι κολλητος μου ουτε που το ξερω το παλικαρι

Αντιθετα τον gznp τον ξερω

Αρχική απάντηση από cptkoulis

Φυσικα καποιος καλοθελητης μπορει να ισχυριστει οτι δεν θελω να παραδεχτω την κακη αγορα μου,αλλα δεν με αφορα.Η καρτα μπορει να μην ειναι GTX αλλα για τη δουλεια που την ηθελα με καλυπτει και με το παραπανω

Ακριβως ετσι αν ηταν χαλια στα χρηματα που την πηρα πρωτος θα εβγαινα και θα εκραζα για την καρτα της ΑΤΙ πιστεψε δεν εχω κανενα προβλημα να τα πω στα ισα

Και οχι μονο εδω αλλα και στην ιδια την εταιρια οταν οι drivers ηταν χαλια δεν μπορεις να φανταστεις τι κραξιμο τους ερηξα με επιχειρηματα παντα με αποτελεσμα τους επομενους να μου τους στειλουν πρωτα μαιλ ( beta εκδοση ) για να δουν εντυπωσεις

Ετσι για την ιστορια

Φιλικα oew1999:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.