Jump to content



2900XT Βοηθεια ! : Κλεινει το PC σε gaming..


stefanos9

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από tifozif1

εεε με 4-πύρηνο + αερόθερμο (2900χτ) με 550 watt (310Watt στις 12άρες)....

εεε με 4-πύρηνο + Striker (το ΜοΒο αυτό καίει) + 4 GB + 6800+ με 480watt (χχχ στις 12άρες) ....

ΠΟΥ ΠΑΤΕ ??

@stefanos9 : έσταξες κάτι παραπάνω αλλά το έκανες MrNtoympanoPiCi

Οντως τελικα το PSU πεφτει "λιγο"..

Ποιο PSU θα προτεινατε για να αντεχει το συστημα της υπογραφης μου? (Συντομα αλλαγη απο 6800 σε 8800 gts/gtx)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply
για πες και καμμια εντυπωση απο το etasis?

Κανει θορυβο?Οχι μονο το ανεμηστηρι ..αλλα και ο ηχος που γινεται εντονοτερος οταν ανεβει το φορτιο..(px σε παιχνιδια)

Κατσε να παιξω κανα Bioshock το ΣΚ και θα σου πω. Πρεπει να εχει καποιο θορυβο σε Load λογικα με 80αρι fan..

Παντως εγω και παλι αυτο θα επερνα. Ειναι Etasis, ειναι 8800GTX SLI certified, ειναι Tier1 κατηγορια (μαζι με PcP&C TurboCool, Zippy GSM, Silverstone[etasis] Zeus) και 109 ευρω..ελα Αλεκο! Για να παρεις ενα απο τα αλλα Tier1 750W+ θες 250+..

Link to comment
Share on other sites

NTG, τελικα το Ετasis εγω δεν το ακουω, ουτε παρατηρω διαφορα σε 3D full load...

To παλιο μου εκανε περισοτερο θορυβο.

Αυτο εχει το ανεμιστηρακι, απο την αλλη πλευρα (οχι εξω προς το κουτι) που ειναι και ποιο μακρια απο ενα standard psu, που μαλλον βοηθα..

60A στη 12αρα ...:)

Link to comment
Share on other sites

To Έπαθα πριν όσο ήταν κλοκαρισμανη και τώρα που πήγα να παίξω default κόλλησε το PC μετά απο ενα μισαωρο , η γ@μ@μ@νη!

Τελικά μάλλον θα τη πάω και εγώ για RMA.....

( Αυτό το εχω πάθει πολλές φορές στο παρελθών αλλά νόμιζα οτι είχε φτιάξει , μάλλον όμως ήταν το ότι δεν είχα παίξει κάνα παιχνίδι για αρκετή για ωρα , τοσο καιρό)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μην εισαι τοσο σιγουρος οτι φταίει η κάρτα... το εχω περάσει και εγώ αυτό το τριπάκι... ημουνα ετοιμος να την σουτάρω.... αν την πας για RMA αυτοί θα την τσεκάρουν σε σύστημα με default values... Οπότε τσέκαρε ΠΡΙΝ οτι τα κολλήματα που εχεις ΔΕΝ οφείλονται στο overclocking γιατί απο ότι βλέπω εχεις κλοκάρει και cpu και μνήμες... Το καλύτερο που εχεις να κάνει ειναι να τρέξεις σε default ολο το σύστημα και βλεποντας και κάνοντας... Κατι τέτοια ειχα παθει και εγώ στο παρελθόν και νομιζα οτι ηταν κάρτα αλλα πια... αφού καταφερα το σύστημα να ειναι rocking stable στα 3.6 με Q6600GO μετα απο 8ωρα-10ωρα prιme εεε τυχαία σταμάτησαν και όλα τα προβληματα με την κάρτα....;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 21:09]

Καταρχήν μην εισαι τοσο σιγουρος οτι φταίει η κάρτα... το εχω περάσει και εγώ αυτό το τριπάκι... ημουνα ετοιμος να την σουτάρω.... αν την πας για RMA αυτοί θα την τσεκάρουν σε σύστημα με default values... Οπότε τσέκαρε ΠΡΙΝ οτι τα κολλήματα που εχεις ΔΕΝ οφείλονται στο overclocking γιατί απο ότι βλέπω εχεις κλοκάρει και cpu και μνήμες... Το καλύτερο που εχεις να κάνει ειναι να τρέξεις σε default ολο το σύστημα και βλεποντας και κάνοντας... Κατι τέτοια ειχα παθει και εγώ στο παρελθόν και νομιζα οτι ηταν κάρτα αλλα πια... αφού καταφερα το σύστημα να ειναι rocking stable στα 3.6 με Q6600GO μετα απο 8ωρα-10ωρα prιme εεε τυχαία σταμάτησαν και όλα τα προβληματα με την κάρτα....;)

Φίλιε perp το σύστημα ειναι rock stable , έχει τρέξει orthos οχτάωρο χαλαρά και blend και cpu και με θερμοκρασίες ( πλέων που δρόσισε 30 c ) ,εν το μεταξύ λάβε υπόψη οτι είναι το δεύτερο σύστημα που μπαίνει η Κάρτα , και στον dfi lanparty - FX60 , τα ιδια έκανε ( από τον Αύγουστο ειμαι αναβαθμισμένος )

Οπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει περίπτωση να φταίει τίποτα άλλο εκτός απο την κ@λ@κάρτα , έχω αλλάξει απο τότε που την πήρα , τροφοδοτικο , Μ/Β , CPU ,MEMORY , HD , και κουτί ( ποτε δεν ξέρεις , Το παλιό μπορεί να ήταν στοιχειωμένο ) :wall: :wall: :wall:

Αυτή την στιγμή , μετά απο 3 μήνες που την έχω , κατέληξα στο συμπέρασμα οτι θα φάει RMA και θα προσπαθήσω να πάρω πάλη 8800GTS 640 ( Σημείωσε οτι πούλησα την 8800GTS 640 που είχα για να πάρω την 2900 ) αφού με έτρωγε το χέρι μου ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩΩΩΩ:tomato: :tomato: :tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε συ angel_f... αν όντως σου κάνει κόλπα ακομα και με σύστημα default και κάρτα default και σε άλλο σύστημα... επρεπε ήδη να έχεις βάλει ξυπνητήρι για αύριο για RMA... :hehe:

Πάντως αυτό που έκανες δεν υπάρχει...για πολύ γέλιο λέμε... :p:D :D

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για την κορυφαία πατάτα , πιστεύω οτι άξια έχω κερδίσει το βραβείο της ανοιχτής παλάμης:tomato: :tomato: :tomato: :tomato:

Η Κάρτα σήμερα έφυγε για RMA , :happy2:

Τουλάχιστον με την 7800GT που έχω καβατζα θα μπορώ να παίξω το CoH OF μέχρι την Παρασκευή που θα έρθει η καινούρια

Για να δούμε , θα μου δώσουν την 8800 GTS 640 ? ή θα συνεχίσει ο πονοκέφαλος ονόματι ATI.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από angel_f

Αντίο ATIIIIIII :cry:

...

Τι να πω, κρίμα που τα βλέπω αυτά γιατί τα βλέπω από πολλούς. Να ήταν ένας δύο να πω πάει στο διάολο, εδώ έχω δει πάνω από 20 άτομα να λένε πως παρατάνε την ΑΤι για να πάνε σε nV....

:/

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 23:26]

...

Τι να πω, κρίμα που τα βλέπω αυτά γιατί τα βλέπω από πολλούς. Να ήταν ένας δύο να πω πάει στο διάολο, εδώ έχω δει πάνω από 20 άτομα να λένε πως παρατάνε την ΑΤι για να πάνε σε nV....

:/

Καλομελέτα και έρχομαι ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.