Jump to content



PSU σφυριζει...


ea6gka

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gznp

3DMark03, στο τεστ με τα αεροπλάνα, τρέξε με 800*600. Αν σφυράει και εκεί είναι πυκνωτής 90%.

Για πες περισσοτερα πανω σε αυτο...

παντως το 3d03 μου βγαζει τη πιστη..Εκει που βγαζω 01 - 05 - 06 στα 3.8+ ε, στο 03 σιγουρα θα κολλησει...

Ειδικα στο 3ο game test

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ξέρεις ότι αν είναι σπινθηρισμός μέσα στον μετασχηματιστή λόγο κακής μόνωσης των πηνίων που έχει να ξέρεις ότι πιθανότατα να κινδυνεύει η μητρική και ότι άλλο είναι συνδεδεμένο επάνω για αυτό .... αλλαξέ το άμμεσα!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και στο etasis gaming 750 ακούγεται ένα σφύριγμα αλλά είναι ανεπαίσθητο δεν χαλάει τον κόσμο. Βέβαια στο κουτί έχω 7 ανεμιστήρες. Το παρακολουθώ αλλά δεν βλέπω προβλήματα στη λειτουργία του υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

Για πες περισσοτερα πανω σε αυτο...

παντως το 3d03 μου βγαζει τη πιστη..Εκει που βγαζω 01 - 05 - 06 στα 3.8+ ε, στο 03 σιγουρα θα κολλησει...

Ειδικα στο 3ο game test

Το 03 είναι μπάστ@ρδ0.

1) Κάνει όλα τα τελευταία PSU που έχω βάλει, με ότι κάρτα και να έχω βάλει (7800-7900-1800-1900-8800) να κάνουν έναν "ηλεκτρονικό" (βζζζζτ) ήχο στο 1ο τεστ.

2) Τρέχω όλα τα υπόλοιπα σε περισσότερα MHz, αυτό θέλει ένα κλικ κάτω από τα Max.

3) Στο 4ο τεστ μπορεί να πετάξει artifacts με την πρώτη ενώ όλα, ΟΛΑ τα υπόλοιπα τρέχουν 24ωρα χωρίς να βγάλουν τπτ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μεθαυριο θα το παω απο πλαισιος , να το παω μονο του ή μαζι με το πισι να το ακουσει και ο τεχνικος? παντως εχει γινει ανυποφορο , χειροτερα απο τοτε που εκανα το θρεντ. περιεργως οι τασεις ειναι αψογες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

μεθαυριο θα το παω απο πλαισιος , να το παω μονο του ή μαζι με το πισι να το ακουσει και ο τεχνικος? παντως εχει γινει ανυποφορο , χειροτερα απο τοτε που εκανα το θρεντ. περιεργως οι τασεις ειναι αψογες

μόνο το PSU πήγαινε..μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε ένα Silverstone..και το επέστρεψα σε 4 μέρες..

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες μου και το δικο μου τροφοδοτικο, ενα fortron, εχει αρχισει να "σφυριζει" το περιεργο ειναι οτι το κανει οταν το pc ειναι στα default!! οταν παιζω κανα παιχνιδι η κανω

overclocking σταματαει!! ειναι πολυ μαζοχα :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τω ρα που σκεφτομαι οταν ειναι σε idle ειναι καλα,otan trexv 3dmark σφυριζει,αν παλι βαζω κατι να κατεβαζω με το rapget παλι σφυριζει.Να φανταστητε δεν κανει θορυβο η 2900ΧΤ και κανει το τροφοδοτικο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.