Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Winters [Σήμερα, στις 17:30]

Μεσα στα 10 καλυτερα αυτοκινητα ολων των εποχων....

Αυτοκινητο του 85 με τεχνολογια 2000

βασικα...η πορσε για να φτιαξει αυτο το "αμαξακι" μπηκε μεσα οικονομικα...εφτιαξε ισα ισα οσα χρειαζοταν για να παρει ομολογκασιον και να μπορει να το χρησιμοποιησει σε ενα πρωταθλημα...(δεν θυμαμαι ποιο πρωταθλημα ητανε...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsakonas [Χθες, στις 19:18]

βασικα...η πορσε για να φτιαξει αυτο το "αμαξακι" μπηκε μεσα οικονομικα...εφτιαξε ισα ισα οσα χρειαζοταν για να παρει ομολογκασιον και να μπορει να το χρησιμοποιησει σε ενα πρωταθλημα...(δεν θυμαμαι ποιο πρωταθλημα ητανε...)

κρατα μικρο καλαθι οταν ακους κατι τετοια. οταν προκειται για homologation, οι εταιρειες φτιαχνουν τοσο κομματια οσα απαιτει ο κανονισμος.
Link to comment
Share on other sites

λιγα λεφτα,λιγο βαρος,μικρος κυβισμος(δεν ειναι λιγο να καιει λιγοτερο απο ενα mainstream 1800ρι εεεε?)

και αμαλαχει με αυτο ξεφευγεις και απο ελικοπτερο Apache (βλ βιντεο)

http://youtube.com/watch?v=_6C6Of67Ke0

i think I made my point dear...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Μην τα ισοπεδώνεις έτσι όλα...

σε πίστα carrera gt, enzo, zonda, maserati, koenigsegg είναι γρηγορότερα.

Δεν είπα ότι δε λέει η λαμπο, κουκλάρα είναι, αλλά υπάρχουν και πιο γρήγορα.Σε ρεαλιστικές συνθήκες δε νομίζω να δεις και τεράστιες διαφορές όμως :)

Link to comment
Share on other sites

Μα μιλάμε για διαφορές της τάξης των δεκάτων του δευτερολέπτου ρε φίλε... Μεταξύ supercars, οι διαφορές δεν είναι και τόσο τραγικές... π.χ. το ένα θα κάνει 1:47:53:945 και το άλλο θα κάνει 1:47:54:645...

Δε νομίζω ότι αξίζει να μιλάμε για τέτοια νούμερα σε ένα τέτοιο θρεντ... Εδώ απλώς θαυμάζουμε αριστουργήματα μηχανικής...

Link to comment
Share on other sites

McLaren F1 LM

Engine

Type: V12

Displacement cu in (cc): 370 (6064)

Power bhp (kW) at RPM: 680(500) / 7800

Torque lb-ft (Nm) at RPM: 520(705) / 4500

Redline at RPM: 8500

Tires F-R: 275/35 - 345/35 ZR18

Driveline: Rear Wheel Drive

Weight lb (kg): 2336 (1062)

Acceleration 0-62 mph s: 3.0

Top Speed mph (km/h): 225 (362)

Base Price: 1995 McLaren F1 LM - Approx. $1,307,000 / 1,250,000 (last update: 3/27/2007)

2005275908488310003_rs.jpg2005277006585465740_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλο αν και εχει ξεχαστει θα ελεγα.Με ενα τετοιο στουκαρισε ο Mr.Bean

και την ειχε γλιτωσει.

Προσωπικα θα προτιμουσα και ποιο γηινο(ναι οντως πολυ γηινο)

BMW M5

Ετυχε το ειχαμε κανει και μερικες γυρες (ντονατς :p ) στην προηγουμενη δουλεια μου

και σιγουρα μπορω να πω οτι με εχει ενθουσιασει εστω και ας ειναι ενα σενταν.

Link to comment
Share on other sites

ρε μορτες τι συγκρινεται τωρα? το ταξι με το μαχητικο? δεν το βλεπεται τη σχεδιαση εχει το αμαξι αντε γεια

οσο για το μοτερ ειναι BMW S70 V12...ηταν το γρηγοροτερο αμαξι παραγωγης πριν το Koenigsegg CCR και αργοτερα με την Veyron

2002314297344224177_rs.jpg2002371427608635931_rs.jpg

ειδικα στην πρωτη φωτο η F1 GTR στα 600 hp με την OZ την μαυρη ειναι τρομερη αλητεια το αμαξι τι να λεμε..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 12:21]

ρε μορτες τι συγκρινεται τωρα? το ταξι με το μαχητικο? δεν το βλεπεται τη σχεδιαση εχει το αμαξι αντε γεια

οσο για το μοτερ ειναι BMW S70 V12...ηταν το γρηγοροτερο αμαξι παραγωγης πριν το Koenigsegg CCR και αργοτερα με την Veyron

εεεε οχι και ταξι ο μπεμπαρος....στις στροφες νομιζω πως θα ψιλοδυσκολευε την mclaren...(καλα για ευθεια ΟΚ)...και εννοειται πως η mclaren θαθελε εναν 35000 φορες πιο "χερα" για να do what is supposed to do

Link to comment
Share on other sites

εεε τι ειναι ρε συ ?? το TAXI της λειπει απο πανω και το χρωμα....επειδη φοραει 500 αλογα...σχεδιαστικα δεν μου λεει τιποτα...το χω δει και στο δρομο και δεν μου πε τιποτα περα της δυναμης....τελος παντων γουστα ειναι αυτα...εγω παντως θα παιρνα το F1

Link to comment
Share on other sites

ε καλα η μ5 ειναι υπεραυτοκινητο για τον ''απλο'' κοσμακι...

δεν τιθεται θεμα συγκρισης...

το μονο κοινο ειναι η καταγωγη των κινητηρων:woot:

BMW FTW!!!!!!!

edit ειμαι ερωτευμενος.................... :inlove: :inlove: :inlove: :banging:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.