Jump to content



Company of Heroes 2: Opposing Fronts


Wizard!

Recommended Posts

Κατι άλο τωρα....(χεχε) με ποιο directx τρέχετε το παιχνίδι? με 10 ή με 9?

είδα σε ενα site οτι το coh το τρέχουν σε DX9 για να μην τους κάνει crash η αλλα προβλήματα.

http://www.gamespot.com/pc/strategy/companyofheroesopposingfronts/show_msgs.php?topic_id=m-1-38624826&pid=938946

ο λόγος που το αναφέρω αυτο είναι οτι μετά απο κανα μισαωρο αφού έπαιζα μου έκανε πάλι crash και μου έλεγε κατι οτι "display driver stop working and now has recover succesfully"

Για ρίξτε μια ματια να μου πέιτε. Τα γραφικά τα έχω όλα full με dx10. εσάς σας κάνει τέτοια? ή το τρέχετε με dx9?

Πάντος απο όσο εχώ παιξει...είναι πολύ ωραίο παιχνιδι. ωράια δράση-όπλα-upgrades κλπ κλπ....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

το παλιο έχει μόνο μια Campaign(αμερικανοι)?

και για να βάλω το καινουριο πρεπει να κάνω υποχρεωτικα unistall το παλιό? :turn:

το παλιο δεν το έχω τελειωσει και λέω να μην το βγάλω :p

Εdit: τεσπα ....το έβγαλα το παλιο.....ελπιζω αυτό να είναι καλυτερο, έτσι κι αλλιώς δεν

έχω χρόνο να τελειωσω ουτε αυτό ουτε το άλλο :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από submarine1981 [14-10-2007 19:55]

Κατι άλο τωρα....(χεχε) με ποιο directx τρέχετε το παιχνίδι? με 10 ή με 9?

είδα σε ενα site οτι το coh το τρέχουν σε DX9 για να μην τους κάνει crash η αλλα προβλήματα.

http://www.gamespot.com/pc/strategy/companyofheroesopposingfronts/show_msgs.php?topic_id=m-1-38624826&pid=938946

ο λόγος που το αναφέρω αυτο είναι οτι μετά απο κανα μισαωρο αφού έπαιζα μου έκανε πάλι crash και μου έλεγε κατι οτι "display driver stop working and now has recover succesfully"

Για ρίξτε μια ματια να μου πέιτε. Τα γραφικά τα έχω όλα full με dx10. εσάς σας κάνει τέτοια? ή το τρέχετε με dx9?

Πάντος απο όσο εχώ παιξει...είναι πολύ ωραίο παιχνιδι. ωράια δράση-όπλα-upgrades κλπ κλπ....;)

Ναι το προσεξα και εγω αυτο

Ειναι πολυ που λενε οτι με το DX9 το παιχνιδι τρεχει πιο σταθερα και με πιο υψηλο framerate

Και χωρις το DX10 ενεργοποιημενο δεν χανεις και τιποτα σπουδαιο ετσι και αλλιως

απο γραφικα

Eγω παντως με Windows ΧP\DX9 μια χαρα μου τρεχει χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nimits1 [Χθες, στις 23:31]

ρε παιδια η τριτη επιλογη με τη νορμανδια δεν μπορει να επιλεγει;

αν είχες εγκατεστημενο το προηγουμενο COH νομίζω....

σε σου λέει κατα το install ότι θα κάνει unistall το παλιο coh, αλλά σου κραταει

το παλιο campaign.

Σε μενα τελικά παίζει η νορμανδια απο κει που την αφησα κι όλας.

!!!!! Αλλά δεν ξέρω πως παιρνεις του γερμανους στο skirmish... !!!!!

μήπως ξέρεις εσύ nimits1 ??

Εdit : έβαλα και το patch 2.101 αλλα τίποτα. :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από angel_f [Σήμερα, στις 01:15]

Το Opposing Fronts μου φάνηκε κάπως ρηχό , και οι ’γγλοι ειναι λίγο ξενέρωμα

Συμφωνω,

Οι Αγγλοι ειναι για τον π....

για αυτο μιλαγα πιο πριν για κακο balance

Link to comment
Share on other sites

oι Αγγλοι καθως και οι Panzer Elite forces μπορει εκ πρωτης οψης να μοιαζουν "λιγοι"

αλλα δειχνουν τα δοντια τους σε multiplayer mode

οποτε και πραγματικα μεταμορφωνουν το gameplay του παιχνιδιου

ειδικα σε 2Vs2 οποτε και παιζουν team με τους συμμαχους τους,

το παιχνιδι πραγματικα γινεται τελειως διαφορετικο

και ωθει τους παικτες να επαναπροσδιορισουν την στρατηγικη τους

καθως οι τακτικες του παλιου Coh απλα δεν παιζουν εναντιον των νεων παραταξεων.

Οι νεες campaigns δυστυχως στερουνται βαθους imho

και μοιαζουν σαν να εγιναν απλα για να εκπαιδευσουν τους παικτες πανω στις νεες μοναδες.

οι προσθηκες στα γραφικα οπως πχ των καιρικων φαινομενων

νομιζω οτι δινουν το κατι παραπανω στα ηδη κορυφαια γραφικα του παιχνιδιου

γενικα και με δυο λεξεις θα ελεγα οτι το βρηκα "πολυ καλο αλλα λιγο"

Link to comment
Share on other sites

Για το skirmish πας πανω στους γερμανους εκει που λεει computer player(κατι τετιο) κανεις δεξι κλικ και το κανεις open. μετά ξανακανεις δεξι και πατάς εκει που λεει switch mode(καπως ετσι) και σε κανει να εισαι με τους γερμανους.

Παντος δε με βλέπω να το ευχαριστιέμαι το παιχνιδι στο σπίτι μου. Με βλέπω σε κανα νετ καφε. δικτυακο θα ειναι σιγουρα άλλη φαση.

Link to comment
Share on other sites

Τα γερμανικά τεθωρακισμένα ήταν πραγματικά δυνατά... για να καταστραφεί ένα Panther χρειάζονταν τουλάχιστον 5 με 6 Sherman... για Tiger... αφήστε το καλύτερα... (ιστορικα... ο Μπαρκμαν επιασε μιά γωνία κατω απο μια βελανιδιά στους αγρούς της Γαλλίας και κτέστρεψε πάνω απο 55 συμμαχικά αρματα και οχήματα... σε 15 λεπτά.... με το Panther που κυβερνούσε... Η περιοχή έμεινε γνωστή... ως η γωνιά του Μπάρκμαν...) πάντως είδα και αερομεταφερόμενα άρματα βρετανικά τυπου Tetrarh... πλάκα θα έχει... αντε να το δω και εγω μέσα στο Σαβατοκύριακο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ερπιστριοφόρος [Σήμερα, στις 11:03]

Τα γερμανικά τεθωρακισμένα ήταν πραγματικά δυνατά... για να καταστραφεί ένα Panther χρειάζονταν τουλάχιστον 5 με 6 Sherman... για Tiger... αφήστε το καλύτερα... (ιστορικα... ο Μπαρκμαν επιασε μιά γωνία κατω απο μια βελανιδιά στους αγρούς της Γαλλίας και κτέστρεψε πάνω απο 55 συμμαχικά αρματα και οχήματα... σε 15 λεπτά.... με το Panther που κυβερνούσε... Η περιοχή έμεινε γνωστή... ως η γωνιά του Μπάρκμαν...) πάντως είδα και αερομεταφερόμενα άρματα βρετανικά τυπου Tetrarh... πλάκα θα έχει... αντε να το δω και εγω μέσα στο Σαβατοκύριακο...

ετοιμασου να παθεις πλακα με καποιες απο τις νεες δυνατοτητες στις αρματομαχιες παντως

οι γερμανικοι κυνηγοι αρματων μπορουν κλειδωνοντας το πυροβολο να θυσιασουν κινητικοτητα κερδιζοντας ευστοχια...

ελαφρα αντιαρματικα ημιφορτηγα εχουν επιλογη στοχευμενης βολης ακινητοποιησης!

προστεθηκαν μαγνητικες αντιαρματικες χειροβομβιδες και στα Panzer Elite Forces

αυτα, σε συνδυασμο με την επιλογη τροπου αξιοποιησης των veterancy points

σε καθε μοναδα ξεχωριστα

μπορουν να δημιουργησουν τους δικους σου "Μπαρκμαν & Wittman" σε καθε μαχη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης [Σήμερα, στις 11:40]

"Barkmann & Wittman" σε καθε μαχη...

Ernst Barkmann

http://en.wikipedia.org/wiki/Ernst_Barkmann

Michael Wittmann

http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Wittmann

και πάνω απ'ολους

With 168 (all confirmed, possibly as high as 195) kills, Kurt Knispel was by far the most successful tank soldier of the Second World War.

Kurt Knispel

http://en.wikipedia.org/wiki/Kurt_Knispel

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

αν είχες εγκατεστημενο το προηγουμενο COH νομίζω....

σε σου λέει κατα το install ότι θα κάνει unistall το παλιο coh, αλλά σου κραταει

το παλιο campaign.

Σε μενα τελικά παίζει η νορμανδια απο κει που την αφησα κι όλας.

!!!!! Αλλά δεν ξέρω πως παιρνεις του γερμανους στο skirmish... !!!!!

μήπως ξέρεις εσύ nimits1 ??

Εdit : έβαλα και το patch 2.101 αλλα τίποτα. :getlost:

κανεις click στους axis και move to slot...

τοσο δισκολο πια?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot

Συμφωνω,

Οι Αγγλοι ειναι για τον π....

για αυτο μιλαγα πιο πριν για κακο balance

ναι οντος κακο balance παιζει,αλλα οι αγγλοι εχουν και την καλητερη αμυνα στο παιχνιδι..

ΔΕΝ πεθενουν με τπτ

ιδικα ειναι απεκτα τα εξεις.. αναχοματα, κανονια, ρανταρ, αρτιλερι!

Link to comment
Share on other sites

οσο για το campain ειναι για τον π.... αλλα ειναι και αστοχο να κρινουμε αυτο το παιχνιδι για το campain.δεν μας ενδιαφερει! εγω δεν θα το παιξω κιολας.

το ψομι ειναι στα skirmish sta Lan kai...

ολα τα λέυτα ειναι στο multi

;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.