Jump to content



nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 14:55]

Κοιτα αν κρίνω απο τις τελευταίες 15μέρες... η 8800GT θα είναι η 3η κάρτα που μπαίνει πάνω... και από οτι διαβάζουμε και σε αυτή διορία 2μηνών δίνω..... Δεν ειμαι καλος στις μακροχρόνιες σχέσεις τι να πω....:hehe:

Πάνο...δεν θα δεις την διαφορά που θέλεις στο Crysis . -

Αλλά

Eίναι καλύτερη από την x2900

Είναι νεότερη (αρχιτεκτονική 65νμ) και πιο ΗΣΥΧΗ

Είναι πιο φθηνή που σημαίνει ότι παντα θα υπάρχουν τρεις κατηγορίες καρτών αναφορικά με επιδόσεις και συνεπως τιμές....

8800GT (65nm)<8800GTS (65nm-αναμένεται)<unknown 9800 - αναμένεται;;;

230-250Ευρω΄<350-400 ευρώ<550-650 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Κοίτα Σπύρο.... δεν την πηρα αποκλειστικά για το Crysis την 8800GT....την πηρα προσωρινα για να κάνω την δουλεια μου και να παίξω 2-3 παιχνίδια (including Crysis βέβαια) .... κυρίως όμως μέχρι να βγει αυτο το TOP που ψάχνω ανεξάρτητα της τιμής που θα έχει και που τώρα δεν υπάρχει....

Η 2900ΧΤ όμως να πουμε και του στραβού το δίκιο το επαιζε με αξιοπρέπεια το Crysis στο σύστημα μου απλά δεν κάλυπτε 100% τις απαιτήσεις μου.... και αυτο δεν εχει να κάνει με την κάρτα εχει να κάνει με εμενα και τα δικά μου standards...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Κοίτα Σπύρο.... δεν την πηρα αποκλειστικά για το Crysis την 8800GT....την πηρα προσωρινα για να κάνω την δουλεια μου και να παίξω 2-3 παιχνίδια (including Crysis βέβαια) .... κυρίως όμως μέχρι να βγει αυτο το TOP που ψάχνω ανεξάρτητα της τιμής που θα έχει και που τώρα δεν υπάρχει....

Η 2900ΧΤ όμως να πουμε και του στραβού το δίκιο το επαιζε με αξιοπρέπεια το Crysis στο σύστημα μου απλά δεν κάλυπτε 100% τις απαιτήσεις μου.... και αυτο δεν εχει να κάνει με την κάρτα εχει να κάνει με εμενα και τα δικά μου standards...

Δεν υπαρχει καρτα αυτην την στιγμη που να παρεις και να παιζεις Crysis.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 16:30]

Δεν υπαρχει καρτα αυτην την στιγμη που να παρεις και να παιζεις Crysis.

Σωστός :T: . Και ούτε πρόκειται να υπάρξει μέσα στους επόμενους 6-8 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδιά τι λέτε τώρα... την 8800ultra είχα.... απλά ακόμα και με ULTRA δεν παίζεις σε ultra high settings + φίλτρα τα εχουμε πει σε αλλο θέμα.... ειναι τοπ κάρτα σε ολα τα άλλα ΕΚΤΟΣ απο το crysis... το game πάντως παίζεται και σε αλλες κάρτες....

Δεν νομιζω να κρατήσει τόσο πολύ το κενο για μια τέτοια κάρτα πάντως... υπάρχει κενό αυτην την στιγμή στην αγορά λόγω Crysis και θα καλυφτει απο την προσφορά αργά ή γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η δικια μου, της εβαλα τους 169.04 , την ανεβασα 700/1750/2000, πηγα το φανακι στο 43%, εφαγα την πρωτη μου ηττα στο 3dmark2005 ( 15339, καταραμενε opteron :( ) μετα αρχισανε τα παγωματα και τα sound loops ..... τωρα πηγα το φανακι 53% και τα κλοκς default, θα ξανακλοκαρω οταν παρω τα ramsinks απτο e-shop αυριο ( αυτα της vf900 δεν ξανακολλανε γμτ )

Προειδοποιω οποιον ειναι με ασθενη cpu να μην περιμενει παπαδες, cod4 demo με ολα maxed(οσο πιο μαξ γινοτανε γιατι καποια details ειχανε ως οριο το normal ) και 16x AF 4x AA σε 1024*768 ειχα minfps 35 ( αρχη αρχη κιολας ) η μεγαλη η ηττα ητανε στο TF2 που απο 101 που ειχα ορισει ως maxfps επεφτα στα 40 οταν βρισκομουνα σε καποιο choke point (more info @ http://www.game-site.gr/forumgamepro/viewtopic.php?t=5390&start=50 ) δωστε C2D στον λαο :(:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo

Δεν υπαρχει καρτα αυτην την στιγμη που να παρεις και να παιζεις Crysis.

μην βιαζεστε..πιστευω στην φουλ εκδοση..και με optimized οδηγους....dual ultra πιστευω θα το καταφερει..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

μην βιαζεστε..πιστευω στην φουλ εκδοση..και με optimized οδηγους....dual ultra πιστευω θα το καταφερει..

Σιγουρα κατι θα γινει αλλα δεν βλεπω σε High και Very High να παιζει καμια απο αυτες που υπαρχουν τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo

Σιγουρα κατι θα γινει αλλα δεν βλεπω σε High και Very High να παιζει καμια απο αυτες που υπαρχουν τωρα....

γιατι ρε συ τωρα το τρεχω σε high υπερανετα..και κραταω απο 30 εως και 45 φρειμς...να υποθεσω με την δευτερη να καλυψω το κενο των very high settings και ενα 4xAA...τοσο δυσκολο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR

Προειδοποιω οποιον ειναι με ασθενη cpu να μην περιμενει παπαδες, cod4 demo με ολα maxed(οσο πιο μαξ γινοτανε γιατι καποια details ειχανε ως οριο το normal ) και 16x AF 4x AA σε 1024*768 ειχα minfps 35 ( αρχη αρχη κιολας ) η μεγαλη η ηττα ητανε στο TF2 που απο 101 που ειχα ορισει ως maxfps επεφτα στα 40 οταν βρισκομουνα σε καποιο choke point, δωστε C2D στον λαο :(:p

Μιας και τα εχεις ευκαιρα...δεν δοκιμαζεις να ανεβασεις λιγο αναλυση ..οσο παει!

Αν θυμαμαι εχεις crt ...αν παει 1600χ1200 δοκιμασε μια με τα ιδια settings να μου φυγει η περιεργεια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 16:42]

Ηρθε και η δικια μου, της εβαλα τους 169.04 , την ανεβασα 700/1750/2000, πηγα το φανακι στο 43%, εφαγα την πρωτη μου ηττα στο 3dmark2005 ( 15339, καταραμενε opteron :( )

ποιά υλοποίηση πήρες evga ή xfx; H xfx του πλαισίου στα 250 είναι χρονισμένη από μαμα στα 650 core ενώ εμένα μου ήρθε στα 600 (την πήρα 230ευρώ). Πάντως δεν κλοκάρει όσο η 2900 χμ...εντάξει μην τα θέλουμε όλα δικά μας...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που βλέπεις τώρα στο site του Πλαισίου δεν είναι η ίδια με αυτή που πούλαγε τις προάλλες! Αυτή είναι η ΧΤ aka pre-overclocked ! Κοινώς μια χαρά είναι η δικιά σου ! Εχει τα σωστά ρολόγια !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 15:08]

Μιας και τα εχεις ευκαιρα...δεν δοκιμαζεις να ανεβασεις λιγο αναλυση ..οσο παει!

Αν θυμαμαι εχεις crt ...αν παει 1600χ1200 δοκιμασε μια με τα ιδια settings να μου φυγει η περιεργεια.

Δοκιμασα να δω minfps στην αρχη του cod4 demo με 1280*960 1600 * 1200 και το AA off(προσθετει και input lag στο συγκεκριμενο game οπως πολυ σωστα παρατηρησε ο dem ), ιδου τα αποτελεσματα

cod41ha4.th.jpg

cod42yz0.th.jpg

cod43os6.th.jpg

cod44ar4.th.jpg

Για να εχω παρομοια fps ανεξαρτητα απτο gpu load και για να μιλανε στο cod4 thread για 51fps min τοτε η κατασταση θυμιζει source engine, οποτε ωρα να φευγει ο οπτερον :rip: ( χωρις το :(:p ) δεν φταιει κανας αλλος εγω ο αμπαλος φταιω που εν ετη 2007 ξαναπροτιμησα AMD :p

περαιτερω διευκρινησεις : 1) αυτη τη στιγμη ειμαι παλι με 700/1750/2000 χωρις crash προς το παρων, μαλλον το 53% fanspeed αρκει, για τα αυτια μου ομως οχι :p

2) Η υλοποιηση ειναι της twintech

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αυτο το αρθρο αλλα δεν θα το ελεγα τοσο πληρες επειδη τα τεστ ειναι μονο με στοκ καρτα και το team fortress 2 λειπει :p τουλαχιστον κατσανε και γραψανε min και maxfps

http://www.firingsquad.com/hardware/$500_gaming_pc_upgrade/page4.asp

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.