Jump to content


nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Φίλε sstav, περα απο αυτο

για τα λεφτα της...και την κατηγορια της..θεωρειται αρκετα καλο σκορ

που συμφωνώ βέβαια.... το σκορ μπορει να γινει καλύτερο... απλα με λιγο κλοκι στην κάρτα... ε τωρα benchmarking σε default δεν εχει και νόημα εδω που τα λέμε... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 05:58]

ενα μονο αβανταζ βλεπω σε σχεση με την 2900 , η χαμηλοτερη σταθμη θορυβου.

Αν και ειμαι φανατικος AMD-ATI εγω βλεπω την 8800GT να εχει αβανταζ και σε επιδωσεις και σε θορυβο και σε τιμη σε σχεση με την 2900...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, εχω ενω σοβαροτατο προβλημα αν μπορει καποιος να δωσει τα φωτα του. Τελικα επελεξα και πηρα την 8800GT υλοποιηση MSI ΝΧ 8800GT. To προβλημα μου ειναι οτι ενω την τοποθετω στο Gigabyte P35DQ6 motherboard δεν δουλευει τπτ. Ενω πριν ο επξεργαστης δουλευει κανονικα (Ε6750) απο τη στιγμη που εγκαθιστω τη καρτα, μονο η καρτα δουλευει αλλα κανενα αλλο υποσυστημα.Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Rommel.Gr [Σήμερα, στις 09:08]

Αν και ειμαι φανατικος AMD-ATI εγω βλεπω την 8800GT να εχει αβανταζ και σε επιδωσεις και σε θορυβο και σε τιμη σε σχεση με την 2900...

αυτο ελειπε να μην το εβλεπες οταν το βλεπει ολος ο κόσμος....πες τα και σε κανεναν αλλον φανατικο(NoDsl) μπας και ξυπνίσει..... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spartiatis [Σήμερα, στις 20:02]

UPDATE....

Πλαισιο μου εδωσε.."¨νεα"....επισημη ημερ/νια παραλαβης για XFX..... 09/11/2007

Οταν ρωτησα για αλλες μαρκες μου ειπαν οτι δεν εχουν ιδεα.....

Πήρες τηλέφωνο Η σε ειδοποίησαν αυτοι? Μόνο το email επιβεβαίωσης παραγγελίας μου εχουν στείλει....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Χθες, στις 21:21]

Πήρες τηλέφωνο Η σε ειδοποίησαν αυτοι? Μόνο το email επιβεβαίωσης παραγγελίας μου εχουν στείλει....

Το email το ειχα παρει.....

Αλλα μου ειχαν πει οτι θα ειχαμε XFX απο την περασμενη παρασκευη......... γιαυτο τους πηρα εγω σημερα...

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ έλεγα ότι θα κρατηθώ μέχρι τις αρχές του άλλου χρόνου, στα καλά καθούμενα τα έφτυσε ένα σετάκι Team Xtreem μνήμες που είχα στην άκρη για δοκιμές και με το πιστωτικό (+κάποια επιπλέον ) μου την έδωσε και χτύπησα μια GT σήμερα :p

http://img217.imageshack.us/img217/5153/8800gtha0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφαγα την ηττα και στα nfs pro street και UT 3 demo, στο πρωτο ειχα μεχρι και 15fps ενω στο 2ο ειμουνα κοντα στο 62fps cap μονο στις "υσηχες στιγμες", στα firefights ειχα 57-43 αναλογα με το τι ακριβως συνεβαινε στιν οθονη

Παλι καλα που το jericho μπορω να το χαρω και χωρις c2d, TF2 UT3 και cod4 MP θα ειναι must ομως, α ρε amd :( τωρα κατεβαζω και το airborne

Α στην τελευταια μαχη του bioshock κοντα στον καταρακτη demo επεσα στα 30-34fps ( οσα ειχα και με την 1900 ) τρωγοντας τρελο lag στην μαπα παλι καλα που αυτη τη φορα ειχα φυλαξει αρκετα first aid kits :p

Οριστε και μια παρομοια περιπτωση στο ut3 demo http://gearsforums.epicgames.com/showthread.php?p=25065416

Καμια σχεση με αυτα που λεει το firing squad :TD:

edit : κι αλλο game που θελει cpu, lost planet http://forums.guru3d.com/showthread.php?threadid=242857

Νομιζω το λαβαμε ολοι το μυνημα, πεταχτε τους amd απτο παραθυρο :bye: :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spartiatis [Σήμερα, στις 00:39]

Το email το ειχα παρει.....

Αλλα μου ειχαν πει οτι θα ειχαμε XFX απο την περασμενη παρασκευη......... γιαυτο τους πηρα εγω σημερα...

A καλά... εμενα ενας την Παρασκεύη που μίλησα μου είπε οτι ουτε καν ξέρει ποτε θα έρθει... από εσένα το εμαθα...

Μου φαινεται θα πέσει βαρβάτο τηλέφωνο αύριο....

(ειναι που κάνουμε νέα threads για να ευχαριστούμε το ΠΛΑΙΣΙΟ όχι τιποτα αλλο, αυτό μου την δίνει )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 08:17]

Αναμένεται και η υλοποίηση της ASUS 8800gt από το Πλαισιο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977735&product=1029339

Hmmmm

Δεν καταλαβα γιατι η asus... ειναι 20 ευρω παραπανω......αφου εχει τα ιδια...specs & Cooling..

Μαλον ειναι για το ...Company of Heroes sticker....:whistling

Link to comment
Share on other sites

Αστο...μεγαλε...

Καλο το sales pitch... αλλα δεν ειμαι newbie στο χωρο αυτο..

Τα "DELUXE" της Asus τα εχουμε πληρωσει αρκετες φορες......

Εδω δεν μιλαμε για τετοια περιπτωση....Ειναι μια κανονικη καρτα με κοινη ψυχτρα και ρολογια default...

Γιαυτο και εκανα το σχολιο..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spartiatis [Σήμερα, στις 09:42]

Αστο...μεγαλε...

Καλο το sales pitch... αλλα δεν ειμαι newbie στο χωρο αυτο..

.

δεν το ειπα προσβλητικά ούτε είμαι μέτοχος της ASUS....ούτε έχω κολλήματα με την ASUS. Πολλοί (και μέσα από το thelab) θα προτιμήσουν ASUS από XFX ή Twintech...Και στο Πλαίσο έχουν εξαφανιστεί όλες ο 8800 εκτός από την υλοποίηση Twintech

Eγω αλλωστε XFX αγόρασα....και είχε και το COH μέσα στα 230. Η XFX έκδοση του πλαισίου στα 250 είναι κλοκαρισμένη από 600 στα 650 core κτλ. σε σχεση με την δικιά μου

Όταν με το καλό έρθει η καρτούλα σου, μπορείς να ποστάρεις φωτο και settings από Crysis;;; thanks:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav

Πληρώνεις όνομα και ποιότητα ASUS...τα προιόντα της είναι λίγο πιο ακριβά από motherboard μέχρι την 8800ultra

Ολες οι καρτες ιδιες ειναι....

Η Nvidia εχει δυο συνεταιρους και ολες οι καρτες φτιαχνονται στα εργοστασια των Flextronics και Foxconn. Οποτε το μονο που αλλαζει ειναι το αυτοκολλητο και η συσκευασια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.