Jump to content



nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Ρε παιδια....ΕΛΕΟΣ !!!

Μα καθοσαστε και κρινετε με το CRYSIS ????

Αφηστε να βγει το ριμαδι σε Final εκδοση πρωτα και τοτε κανετε συκγριση....

Ο λογος που παιρνουμε την GT ειναι ενας...........COST/Performance..........

Αλοιμονο αν ...με 250 σκοτωναμε καρτες των 700.....

Ειναι μια λυση για αυτους που μεχρι τωρα δεν μπορουσαν "οικονομικα" να μπουν στο φασμα του " Hi-End Gaming"......

The End...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι η κάρτα θα έχει bottleneck με έναν Α64 6000+ Χ2? => Υπάρχει περίπτωση να αποδίδει το ίδιο με μια π.χ. 2900pro?

Ένας φίλος αγόρασε καινούριο σύστημα με αυτόν τον επεξεργαστή αλλά δεν πήρε ακόμη gpu.Αξίζει να περιμένει άλλη 1-1,5 εβδομάδα για την 8800gt ή να προτιμήσει μια 2900prο? Αναλύσεις παίζει μέχρι 1280χ1024.Είναι τελικά τόσο μεγάλη η διαφορά της με την 2900pro?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ghost [Σήμερα, στις 09:26]

Πιστεύετε ότι η κάρτα θα έχει bottleneck με έναν Α64 6000+ Χ2? => Υπάρχει περίπτωση να αποδίδει το ίδιο με μια π.χ. 2900pro?

Ένας φίλος αγόρασε καινούριο σύστημα με αυτόν τον επεξεργαστή αλλά δεν πήρε ακόμη gpu.Αξίζει να περιμένει άλλη 1-1,5 εβδομάδα για την 8800gt ή να προτιμήσει μια 2900prο? Αναλύσεις παίζει μέχρι 1280χ1024.Είναι τελικά τόσο μεγάλη η διαφορά της με την 2900pro?

Θα εχει μεγαλο bottleneck με έναν Α64 6000 , στο λεω γιατι και εγω ειχα FX60 πριν 2 μηνες.

Η αποψη μου ειναι , μακρια απο 2900 , Να παει για την GT

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δυστυχώς πλέον πιστεύω ότι ο Α64 6000+ Χ2 είναι bottleneck στα games. Δεν το λέω για το crysis, αλλά για το nfs pro street. Είμαι με ultra και έχω πολύ χαμηλά frames σε 1680Χ1050. :(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια.Οποτέ μάλλον πάει για 8800gt.Με o/c δεν θα ασχοληθεί γιατί δεν ξέρει και πολλά από υπολογιστές.Αngel_f Ο C2D ήταν o/ced ή στοκ?Σε στοκ είχα δει σε Benchs ότι ο 6000+ είναι πάνω κάτω ίδιος /λίγο χειρότερος από τον 6550.Πάντως βλέπω μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις από τους Α64 αν είναι όπως τα λες.Και από το pro street παρατηρώ και εγώ ότι τα καινούρια games 'έχουν αρχίσει να γίνονται πολύ cpu dependent.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με το σύστημα της υπογραφής το dirt, μπορεί και να έδειχνε 8-9fps σε 1024χ768 και άντε το πολύ 15 σε 1280χ1024 :...: Μόλις το έβαλα το έβγαλα.. :bye:

Πάντως ρε παιδιά έχω ακόμα μια απορία και θέλω να δω αν ισχύει, όταν κατεβάζεις ανάλυση π.χ: 1024χ768 τότε δουλεύει ποιο πολύ ο επεξεργαστής παρά η κάρτα έτσι; και μόλις ανεβάζεις τότε δείχνει την δυναμική της η κάρτα σου και ελευθερώνει τον επεξεργαστή....

’ν είναι αυτό σωστό, τότε, η επεξεργαστική ισχύ ενός 6000+ δεν είναι αρκετή σε αναλύσεις 1280χ1024 ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ghost [Σήμερα, στις 11:00]

Ευχαριστώ για την βοήθεια.Οποτέ μάλλον πάει για 8800gt.Με o/c δεν θα ασχοληθεί γιατί δεν ξέρει και πολλά από υπολογιστές.Αngel_f Ο C2D ήταν o/ced ή στοκ?Σε στοκ είχα δει σε Benchs ότι ο 6000+ είναι πάνω κάτω ίδιος /λίγο χειρότερος από τον 6550.Πάντως βλέπω μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις από τους Α64 αν είναι όπως τα λες.Και από το pro street παρατηρώ και εγώ ότι τα καινούρια games 'έχουν αρχίσει να γίνονται πολύ cpu dependent.

Μιλαω για τον 6550 στα 3400Mz , Το να τον φτασει τουλαχιστoν στα 3000Gz ειναι πολυ απλο και πιστευω οτι μπωρουν να το κανουν ολοι .Αλλιως δεν υπαρχει λογος να παρει εναν τετoιο CPU

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spartiatis [Σήμερα, στις 03:56]

Ρε παιδια....ΕΛΕΟΣ !!!

Μα καθοσαστε και κρινετε με το CRYSIS ????

Αφηστε να βγει το ριμαδι σε Final εκδοση πρωτα και τοτε κανετε συκγριση....

Ο λογος που παιρνουμε την GT ειναι ενας...........COST/Performance..........

Αλοιμονο αν ...με 250 σκοτωναμε καρτες των 700.....

Ειναι μια λυση για αυτους που μεχρι τωρα δεν μπορουσαν "οικονομικα" να μπουν στο φασμα του " Hi-End Gaming"......

The End...

Τέθηκε πολύ συγκεκριμένος προβληματισμός αν παρατήρησες..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ShadowRunner [Σήμερα, στις 09:07]

Σε εμένα με το σύστημα της υπογραφής το dirt, μπορεί και να έδειχνε 8-9fps σε 1024χ768 και άντε το πολύ 15 σε 1280χ1024 :...: Μόλις το έβαλα το έβγαλα.. :bye:

Πάντως ρε παιδιά έχω ακόμα μια απορία και θέλω να δω αν ισχύει, όταν κατεβάζεις ανάλυση π.χ: 1024χ768 τότε δουλεύει ποιο πολύ ο επεξεργαστής παρά η κάρτα έτσι; και μόλις ανεβάζεις τότε δείχνει την δυναμική της η κάρτα σου και ελευθερώνει τον επεξεργαστή....

’ν είναι αυτό σωστό, τότε, η επεξεργαστική ισχύ ενός 6000+ δεν είναι αρκετή σε αναλύσεις 1280χ1024 ?

Εγω οταν ειμαι cpu limited εχω ιδια fps και σε 1024 και σε 1280 και σε 1600, επαιξα λιγο vehicle ctf χθες μεχρι και 40αρι πρεπει να ειδα, απτην αλλη ο γνωστος μου με gtx και 3.5ghz c2d παιζει με 62κολλημενα χωρις προβλημα :S

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ShadowRunner

’ν είναι αυτό σωστό, τότε, η επεξεργαστική ισχύ ενός 6000+ δεν είναι αρκετή σε αναλύσεις 1280χ1024 ?

Σε 1680Χ1050 με όλα full στο nfs pro street έχω πρόβλημα με τον 6000+.

Και ήμαρτον, με 8800 Ultra!!! Ελεος πια!!! Δλδ τι υποσυστήματα χρειάζεσαι για AMD system? Που να έπαιρνα και μια 24αρα που χαλβάδιαζα... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21-

Σε 1680Χ1050 με όλα full στο nfs pro street έχω πρόβλημα με τον 6000+.

Και ήμαρτον, με 8800 Ultra!!! Ελεος πια!!! Δλδ τι υποσυστήματα χρειάζεσαι για AMD system? Που να έπαιρνα και μια 24αρα που χαλβάδιαζα... :(

:OT:

έδωσες τόσα λεφτά για την κάρτα και δεν πήγες σε Intel?

:OT:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos_cupra [Σήμερα, στις 14:28]

Παιδια η υλοποιηση της Gigabyte που εχουν τα multi,λεει τιποτα?Γιατι μαλλον αυτη θα παρω:...:

http://www.multirama.gr/product.aspx?a_id=111&cc_id=PciExpress&cp_id=136500

με ενα γρηγορο ψαξιμο βγαζει καθαρο 3DMark06 & CoH OF

@ 1680*1050, 4xAA, Aniso.

με 700core/1700/1000mem (με stock ψυκτρα, μεσα σε ενα Mozart)

καθολου ασχημα για 219

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω καλή πρόταση η 8800gt αλλά έτσι όπως τα έχει κάνει η AMD, ξαναπουλάει η Nvidia περσινές επιδόσεις GTS, αυτή τη φορά σε λίγο πιο λογική τιμή από 300 -> 220. Τουλάχιστον υποστηρίζει dx10.1 και HDMI με ήχο; Σε 2-3 reviews που κοίταξα δεν το ξεκαθαρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.