Jump to content



nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από strong

Πολυ ακριβο το ισοπ http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.512652

Απο τη photo βλεπω αλλο συστημα ψυξης αλλα 8800GTS/GTX ή κανω λαθος.....

Ισως για αυτο να ειναι πιο ακριβη...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

οχι, σου φαινεται, το ιδιο συστημα ψυξης ειναι με τις αλλες.

Οσο για τις τρυπες οχι, οι τρυπες που μπαινουν οι ψυκτρες ειναι οι ιδιες με τις 7950. Οποτε θελει waterblock για 7800/7900

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση:

Ολοι συζητάτε και παραγγείλατε E-VGA και επίσης αναφέρθηκε από κάποιον ότι αν δεν βρεθεί E-VGA θα προχωρήσει στην αγορά μιας Sparkle. Υπάρχει κάποιος λόγος που σνομπάρετε την TwinTech ή έτυχε ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnG85 [Σήμερα, στις 17:12]

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση:

Ολοι συζητάτε και παραγγείλατε E-VGA και επίσης αναφέρθηκε από κάποιον ότι αν δεν βρεθεί E-VGA θα προχωρήσει στην αγορά μιας Sparkle. Υπάρχει κάποιος λόγος που σνομπάρετε την TwinTech ή έτυχε ?

Δεν μομιζω η πιο σημαντικη διαφορα μαλλον θα ειναι το αυτοκολλητο πανω στο cooler..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnG85 [Σήμερα, στις 15:12]

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση:

Ολοι συζητάτε και παραγγείλατε E-VGA και επίσης αναφέρθηκε από κάποιον ότι αν δεν βρεθεί E-VGA θα προχωρήσει στην αγορά μιας Sparkle. Υπάρχει κάποιος λόγος που σνομπάρετε την TwinTech ή έτυχε ?

Βασικα 3 χρονια εγγυηση απτο πλαισιο εχουνε ολες, το μονο που αλλαζει ειναι τα στοκ ρευματα οπως σε καποιες υλοποιησεις της 2900 pro αλλα αμφιβαλω, εμενα με πηρανε τηλεφωνο πριν απο λιγο και μου ειπανε πως δεν υπαρχει ουτε xfx ουτε evga ουτε sparkle, ε και τελικα συμβιβαστηκα με την twintech εχει και ωραιο κουτι :p

Με την ψυξη των VRM ξερει να μου απαντησει κανενας ? να ξερω αν θα παρω παστα και ramsinks απτο e-shop για να βαλω την vf900 ή να μεινω με στοκ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλαβω αν έχουν παραδόσει στο Πλαίσιο 8800GT...Χθές έλεγε για Evga, σήμερα για XFX και τώρα τίποτα....καμμιά από τις δύο υλοποιήσεις δεν φαίνεται στο site αυτή την στιγμή...Μιλωντας με πωλητή του Πλαισιου μου είπε ότι αυρίο περιμένουν παραλαβή στην Μεταμόρφωση και να του τηλεφωνήσω.... Τι γίνεται πραγματικά; Εϊχαν παραγγείλει μια παρτίδα και εξαφανίζονται εν ριπεί οφθαλμού; Δεν νομίζω αφού δεν έχω δει κανέναν να την έχει παραλάβει ! Αν αύριο παραλάβουν πάντως η σειρά προτίμησης είναι XFX>EVGA>Sparkle>Twintech...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η ζήτηση είναι τεράστια παγκοσμίως (λογικό) και υπάρχουν προβλήματα να ικανοποιηθεί στη φάση αυτή.Και στο overclockers.co.uk βλέπω μόνο ocUK (?) διαθέσιμες οι οποίες φεύγουν ταχύτατα, μια απο τα ίδια newegg... Παντού τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι Δεν είναι έγκυρο site αλλά το παραθέτω

http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/news/2007/10/30/nvidia-8800gt-price-caught

"Nevertheless, it might pay up to wait for Crysis, since we heard of possible bundle deals between Crytek and AIBs. So, you might get Crysis and 8800GT for today's 8800GT asking price."

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav [Χθες, στις 18:45]

Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλαβω αν έχουν παραδόσει στο Πλαίσιο 8800GT...Χθές έλεγε για Evga, σήμερα για XFX και τώρα τίποτα....καμμιά από τις δύο υλοποιήσεις δεν φαίνεται στο site αυτή την στιγμή...Μιλωντας με πωλητή του Πλαισιου μου είπε ότι αυρίο περιμένουν παραλαβή στην Μεταμόρφωση και να του τηλεφωνήσω.... Τι γίνεται πραγματικά; Εϊχαν παραγγείλει μια παρτίδα και εξαφανίζονται εν ριπεί οφθαλμού; Δεν νομίζω αφού δεν έχω δει κανέναν να την έχει παραλάβει ! Αν αύριο παραλάβουν πάντως η σειρά προτίμησης είναι XFX>EVGA>Sparkle>Twintech...

Εγω αρχικα ειχα παραγγελια για 2 τεμαχια evga..

Εχτες με πηραν τηλεφ.. και μου ειπαν οτι για αυτες "μαλον"..την αλλη εβδομαδα...

και μου ειπε οτι την παρασκευη θα εχουν XFX....... (same price)

Οποτε αλλαξα σε XFX......και περιμενω....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιλώντας με πλαίσιο είπαν ότι από Δευτέρα θα έχουν και την υολοποίηση της ASUS (δείτε εικόνα)

δεν ξέρω για σας αλλά για μένα είναι λίγο σπάσιμο να βάζουν ετικέτα παιχνιδιού από πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 12:22]

Λοιπόν μιλώντας με πλαίσιο είπαν ότι από Δευτέρα θα έχουν και την υολοποίηση της ASUS (δείτε εικόνα)

δεν ξέρω για σας αλλά για μένα είναι λίγο σπάσιμο να βάζουν ετικέτα παιχνιδιού από πάνω!

Αν το έχει και συνοδευτικό μέσα στο κουτί δεν με χαλάει καθόλου ! :p

Link to comment
Share on other sites

e-VGA in da house..

ουτε τηλ με πηραν,ουτε mail εστειλαν και σημερα το πρωι τσουπ ο κουριερ με ενα πακετο στο χερι..απο το πουθενα..

παντως εμενα με χαλασε λιγο,που δεν ειχε ουτε ενα παιχνιδακι μεσα..τσιπιδες!!

ετσι για το γαμΟtto...

p1000393wo3.th.jpg

p1000396oi7.th.jpg

οταν βρουμε χρονο(απο αυριο...),θα κανουμε καμια παρουσιασουλα,να δουμε τι ψαρια πιανει με τον "ταπεινο" 4300...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.