Jump to content



nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Αυριο ερχεται και σε μενα μια XFX (έστειλε μήνυμα στο κινητο το πλαίσιο)....πείτε τι λέει από θόρυβο οπωκαιδήποτε μπας και προλάβουμε να την αλλάξουμε αν είναι να μας πάρει τα αυτιά

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω οταν πηγα στο πλαισιο γιατι μου λενε οτι δεν ξερουν ποτε θα ερθουν και να δοκιμαζω καθε μερα μηπως και?

Εσας πως σας στελνουν μνμ κλπ? Μηπως παω σε λαθος κατααστημα?

Link to comment
Share on other sites

τελικά με ποιo cooler είναι συμβατή η κάρτα?Σε αυτό το review φαίνεται πως το HR-03 Plus

δεν ταιριάζει http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/3073-evga-8800gt-512mb-superclocked-edition-review.html

το zalman vf900 θα είναι συμβατό?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Maestro

Ρε παιδια εγω οταν πηγα στο πλαισιο γιατι μου λενε οτι δεν ξερουν ποτε θα ερθουν και να δοκιμαζω καθε μερα μηπως και?

Εσας πως σας στελνουν μνμ κλπ? Μηπως παω σε λαθος κατααστημα?

Το μην. το στελνουν οταν την εχεις παραγγειλει....

Μαλλον προηγουνται οσοι την εχουν ηδη παραγγειλει και μετα οι υπολοιποι....

Link to comment
Share on other sites

roflmaonv5.jpg

Εχει καταντησει τραγικα αστειο πλεον ...

Δλδ δεν ακυρωσα την 2900 μονο επειδη ητανε χειροτερη αλλα και επειδη δεν εχει ερθει ακομα :S, τωρα τους αφησα ενα τηλεφωνο να μου πουνε τι θα γινει με την καταραμμενη twintech ( ωραιο το CoH bundle της xfx αλλα δεν πολυπαιζω rts :p )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 10:22]

Λοιπόν μιλώντας με πλαίσιο είπαν ότι από Δευτέρα θα έχουν και την υολοποίηση της ASUS (δείτε εικόνα)

δεν ξέρω για σας αλλά για μένα είναι λίγο σπάσιμο να βάζουν ετικέτα παιχνιδιού από πάνω!

:jump: :jump: :jump:

χαλαρα πουλαω την 8800gtx για αυτη με το αφτοκολιτο COH

:tomato:

Link to comment
Share on other sites

παρολο που αποψε δεν εχω και πολυ χρονο,δεν αντεξα...20 μερες ημουν χωρις καρτα και την εβγαζα με την gforce2 Ti...:p

οριστε μερικα προχειρα..

συστημα

c2d 4300 @3330Mhz(370x9)-Tuniq Tower 120

abit ab9

2x1GB crucial value

eVGA 8800GT

Seasonic S12 500W

ForceWare 169.02

Η καρτα

p1000393oy1.th.jpg

p1000395qy1.th.jpg

p1000396mn4.th.jpg

3dmark 06 8800GT default 600/1500/1800(core/shader/memory)

score 11658

3dmark06gpustock3300mhzkn9.th.jpg

επειδη οπως ειπα δεν ειχα χρονο κ βαριομουν και λιγο,καρφωσα τα ρολογια στις τιμες της 8800GT SSC edition (700/1750/2000) ,εξαλλου ιδιος πυρηνας,ιδια ψυξη,γιατι οχι...

ιδου λεπον..

8800GT O/C

(700/1750/2000)

3dmark 06 - score 12706

3dmark067002000fp2.th.jpg

3dmark 05 - score 19174

3dmark057002000la8.th.jpg

aquamark 03 - score 163,845

agua7002000yy8.th.jpg

απο θερμοκρασιες ειδα απο Riva 63 idle εως 90..

κατα την εκκινηση του pc ακουγεται για 2 sec σαν αεροπλανο,μετα ηρεμει..απο Riva το ρυθμισα στο startup 25% και εξαλειφθηκε το προβλημα..εβαλα απο Riva auto fan,αλλα αυτο επιμενει να δουλευει συνεχεια στο 30%..δεν ξερω τι σκαλωμα τρωει..θα το ψαξω..

με μερικες δοκιμες ειδα οτι απο 40% κ πανω το fan,ακουγεται..απο εκει και κατω που δουλευει idle,δεν ακουγεται τιποτα...ειμαστε κομπλε απο θορυβο..

καλα ειναι για 230 euros..:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζηκες παιδια,εγω θα περιμενω λιγακι ακομα για τις 3800 αλλα οι 8800GΤ για τα λεφτα τους πιστευω ειναι οτι καλυτερο εχω δει εδω και παρα πολυ καιρο.Πραγματικα λυπαμαι οσους πηραν 8800GTS/GTX απο το καλοκαιρι και μετα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

unseen αν επιτρεπεται ...απο που πηρες την καρτα...

Πλαισιο?

(sorry)

Kαλα ρε θειο ειναι δυνατον περιφτερας™ ανθρωπος να αγοραζω απο πλαισιο? Απο extremeshop βεβαια :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.