Jump to content



nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

Σαββατο ερχεται και η δικια μου ειπανε, μαλλον θα τσιμπησω το call of ζωαρεζ απτο ebay, ειχα φαει τοτε εκεινη την πορτα με το demo στην 1900 και ξενερωσα, ωρα να βγαλω το αχτι μου ( σε dx9 mode τουλαχιστον :p )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Customer ειχα φάει και εγώ πόρτα με την 6800 [10fps all high] & κανα 20?~ με την 7900 , τώρα παιζεται ανετα πιστευω... [1280Χ1024 all high af on , aa off - 2gb ram , c2d 3.5~ vista ultimate 64] dx9 4 sure

coj2007110123293742tt4.jpg

Τhe cards lovely location :D

coj2007110123265784th3.jpg

coj2007110123282807lh1.jpg

coj2007110123284671bp8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 21:39]

Customer ειχα φάει και εγώ πόρτα με την 6800 [10fps all high] & κανα 20?~ με την 7900 , τώρα παιζεται ανετα πιστευω... [1280Χ1024 all high af on , aa off - 2gb ram , c2d 3.5~ vista ultimate 64] dx9 4 sure

βρεεεε λεπιδοφαγε (:p) το shadow map size γιατι το εχεις 1024 αντι για 2048 ? το AA μπορει να ενεργοποιηθει ή σου απλα τρωει fps ? Οχι τπτ αλλο απλα μου ειπε ενας κατοχος gtx πως μπορω να εχω σε sm 3.0 mode AA + HDR + depth of field ανετα χωρις rename σε oblivion.exe και τετοια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MasterCommander

τελικά με ποιo cooler είναι συμβατή η κάρτα?Σε αυτό το review φαίνεται πως το HR-03 Plus

δεν ταιριάζει http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/3073-evga-8800gt-512mb-superclocked-edition-review.html

το zalman vf900 θα είναι συμβατό?

http://www.thermalright.com/a_page/main_product_hr_03gt.html

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Rommel.Gr [Χθες, στις 18:34]

Πραγματικα λυπαμαι οσους πηραν 8800GTS/GTX απο το καλοκαιρι και μετα...

Εγω δεν λυπαμαι καθολου.Θα ανεβασω και αλλο τα ρολογια και θα πεσω ηρωικα στην μαχη:D .Θα σας φαω λαχανο, γιατι παλιος ειναι αλλιως:cool: 8800GTS 320

Μεγειες και καλα παιχνιδια 3dmark05325010406751674et6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φορτώνω όταν κάποιοι παραγγέλνουν πριν απο κάποιους άλλους και τελικά οι δεύτεροι παραλαμβάνουν. Κρατάνε σειρά στο πλαίσιο ή όπου λάχει στέλνουν;;:mad: :mad: :mad:

Απο δευτέρα παραγγελία και σήμερα τηλέφωνο για επιβαίωση!!!Αει στο...! Πάει το ΠΣΚ! Θα πάω να πάρω δερμάτινο.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 08:30]

Φορτώνω όταν κάποιοι παραγγέλνουν πριν απο κάποιους άλλους και τελικά οι δεύτεροι παραλαμβάνουν. Κρατάνε σειρά στο πλαίσιο ή όπου λάχει στέλνουν;;:mad: :mad: :mad:

Απο δευτέρα παραγγελία και σήμερα τηλέφωνο για επιβαίωση!!!Αει στο...! Πάει το ΠΣΚ! Θα πάω να πάρω δερμάτινο.:mad:

Ελα μου ντε, μαλλον ειμαι πιο τυχερος απο σενα γιατι προπαραγγειλα 30/10 sorry that's life :p με την σειρα μου εγω τα πηρα που τελικα θα ξαναφερουν evga και sparkle και με 15 ευρω λιγοτερα κιολας, οχι πως καιγομαι τοσο πολυ για το step up program της evga αλλα ειναι ενα +

Για τα aftermarket cooler διαβασα στο hardforum πως μπορεις ακομα και τα ramsinks απο μια hdh χρησιμοποιημενη vf900 να τα ξανακολλησεις χωρις προβλημα και πως το stock cooler στο 43% σε 3D mode εχει καλη ισορροπια μεταξυ ψυξης και θορυβου, αμα δω πως τελικα ειναι ανεπαρκης θα βαλω την vf900 επανω

Link to comment
Share on other sites

GruntGR και εγω την 2900 προ περιμενω και μου ειχαν πει για χτες αλλα πηρα σημερα και μου ειπαν απο Τριτη...Α την εχω παραγγηλει απο 16.10...και λεω να την αφησω και να παρω μια 8800γτ.Καλο χρυσο το πλαισιο αλλα ελεος..3 εβδομαδες+ για μια καρτα..και παραταση στην παραταση...:(

Link to comment
Share on other sites

τελικα αφου μου εσπασαν τα νευρα οι drivers nvidia και δεν ελεγε να παιξει το auto fan control με τιποτα,ακολουθησα αυτον τον οδηγο για το RivaTuner,εφτιαξα τα profile μου,ορισα τα temp limits και πλεον δουλευει το auto fan control (εστω και δια της πλαγιας οδου..)

μεχρι 40% το ανεμηστηρι ειναι ησυχο,απο εκει και πανω ξυπναει γειτονες..αλλα οταν εισαι in game και θες το φουρφουρι στο φουλ,σιγα μην το ακους ..:p

http://www.guru3d.com/article/article/449/1/

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gkman [Σήμερα, στις 12:47]

GruntGR και εγω την 2900 προ περιμενω και μου ειχαν πει για χτες αλλα πηρα σημερα και μου ειπαν απο Τριτη...Α την εχω παραγγηλει απο 16.10...και λεω να την αφησω και να παρω μια 8800γτ.Καλο χρυσο το πλαισιο αλλα ελεος..3 εβδομαδες+ για μια καρτα..και παραταση στην παραταση...:(

Και το σκεφτεσαι ? ΟΡΜΑ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Για πες λίγο sofix που την ρύθμισες ...profile που δημιούργησες και θερμοκρασίες που είδες....Με 40% φαν , default core/shaders/memory και Load που φτάνει;;;

Αν είναι τόσο θορυβώδες όσο λές τότε τι παπ@!@$$ μάντολες λένε στο tomshardware;;; Είναι θέμα υλοποιησης δεν νομίζω...

Βέβαια έχοντας τόσο καιρό την 2900χτ μπορεί και να μου φανεί σας θρόισμα φύλλων λέμε τώρα...

αναφορικά με oc

Our GeForce 8800GT still saw its GPU clock go from 600 to 680 MHz, a 13% increase, the stream processors following a similar pattern. Memory wise, we went from 900 to 1050 MHz (+17%). In the end, the improvement with Age of Empires III in 1920 x 1440 reaches 11%. It's nothing exceptional really, but we must keep in mind that the G92's clock is extremely high originally and at 680 MHz, we obtain a computational power superior to that of the 8800GTX!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav

Για πες λίγο sofix που την ρύθμισες ...profile που δημιούργησες και θερμοκρασίες που είδες....Με 40% φαν , default core/shaders/memory και Load που φτάνει;;;

κατεβαζεις rivatuner 0.26 ,πας στο λινκ που δινω κ κανεις ολα τα βηματα απο αρχη..ειναι τραγικα αναλυτικος, σε 10 min θα εισαι κομπλε.

και μια ιδεα απο temps, ολες σε o/c 700/1750/2000

fixed 29%(ετσι ηρθε η καρτα..): idle temp 64 - max temp 92 C

fixed 40% : idle temp 57 - max temp 82 C

auto profile by me (40% εως 65 C ,για temp>65 fan@50% και για temp>75 fan@60%): idle temp 57 - max temp 76

ολες οι θερμοκρασιες μετρηθηκαν με το background monitoring του rivatuner μετα απο 3dmark05.(system temp 32 C)

δοκιμασα κ 80% fan ,αλλα δεν εχει νοημα..δεν κερδιζεις πανω απο 5 βαθμους και κανει κ θορυβο.. νομιζω πανω απο 60% εμενα αρχιζει κ με ενοχλει,καθως το υπολοιπο pc ειναι αθορυβο...ξαναλεω in-game δεν θα ενοχλει και τοσο αφου ακους τον ηχο του game..επισης ολα αυτα με το θορυβο,ειναι εντελως υποκειμενικα..πχ σε σχεση με την 1950pro που ειχα,αυτη εδω ειναι πολυ πιο ησυχη..

αυτα για την ωρα..παιζει κομπλε με ρολογια 700/1750/2000 λουπες 3dmark05&06,Dirt και Battlefield 2142(μαλιστα στο ΒF2142 βαραει ταβανι τα fps στα 100,δεν παει αλλο..το τερματισε..)

παμε να ξεκουραστουμε το σ/κ κ βλεπουμε απο τριτη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.