Jump to content


Δείξτε το γραφείο σας!


dubber

Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Να βάλω κι εγώ το δικό μου (έχω επιλέξει την εναλλαγή των desktop wallpapers, οπότε βάζω δύο εξ αυτών ενδεικτικά):350

IMG_20190222_000621.thumb.jpg.0d10ce1045f0293d59703ba20b4d111d.jpg

 

πριν 26 λεπτά, το μέλος rory έγραψε:

@DEADLAZARUS Τα ηχεια δεν ειναι καλα εκει πισω.

 

χρειάζεται γραφείο :bleh::jester:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 44 λεπτά, το μέλος rory έγραψε:

Ε ναι! Χωρος απο διπλα δεν υπαρχει να πανε λιγο ποιο δεξια;

Μαλλον την προεκταση επρεπε να σκεφτεται να την κανει πλαγια και οχι μπροστα. ?

Από δεξιά, ναι, υπάρχει χώρος. Άπλετος. Απλά, είμαι αριστερός (και αριστερόχειρας). Με βολεύει η διάταξη αυτή.

Μία ώρα πριν, το μέλος rory έγραψε:

@DEADLAZARUS Τα ηχεια δεν ειναι καλα εκει πισω.

Για πρότεινε εναλλακτικές. Θα ήθελα να δω πώς μπορώ να τα τοποθετήσω διαφορετικά.

πριν 1 ώρα, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Ωραίος! Θα μπορούσες να μου στείλεις το 1ο.wallpaper; @DEADLAZARUS

Μόλις κάτσω στο pc, θα σου στείλω μέσω p.m..

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Να τα πήγαινες λίγο δεξιά για να μην καλύπτει η οθόνη το αριστερό ηχείο και το δεξιό ηχείο ακόμα δεξιότερα.

Αλλιως ξάπλωσε τα να κατέβουν τα τουιτερ των ηχείων κάτω από την οθόνη και δωστους και λίγη κλήση προς τα πάνω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η επέκταση είναι ενωμένη με το γραφείο (βιδώθηκε πάνω σε αυτό). Είναι ίδιο χρώμα (οξιά). Δεν έχει έρθει ακριβώς όπως ήθελα αλλά η δουλειά έγινε :) 

Αυτό που αχνοφαίνεται (αν εννοείς πάνω δεξιά στην εικόνα) είναι από το τζάκι (αν μπορούσα να το γκρεμίσω, θα το έκανα :p άχρηστο είναι, τσάμπα χώρος, δεν πρόκειται να το ανάψω με το PC δίπλα - δεν υπάρχει αλλού χώρος να μπει το γραφείο).

Δεν χρειάζομαι βάση για τις οθόνες ;) (την οθόνη προς το παρόν). Είναι σε αρκετά κατάλληλο ύψος ήδη. Για τα ηχεία όμως, χρειάζομαι, σίγουρα (δεν είναι σε καλό ύψος, είναι κάτω από τα αυτιά και σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο). Υποψιάζομαι πως θα φτιάξω μία ξύλινη βασούλα από ένα κομμάτι ξύλο που έχω κρατημένο στην δουλειά και everything's fine :bleh: 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

 Όπως και λίγο Cable Management σε ότι αφορά τα καλώδια πίσω από το γραφείο.

 

20190223_180832.jpg

Γιατί το λες αυτό, μια χαρά τα βλέπω:p....

Προσωπικά, θα έβαζα ένα ντουλαπάκι στο τζάκι, ώστε να κρύβω τις ακριβές μου αγορές.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Τα καλώδια; Δεν τα βλέπεις, για αυτό τα βλέπεις μια χαρά :crazy:

 

Δεν είναι και πίσω από την οθόνη (τα ηχεία) (γκουχ γκουχ :bleh: ) αλλά είναι σε ύψος που αν καθίσεις στην καρέκλα, καταλαβαίνεις "απώλειες".. Μπορώ να τα αφήσω ως έχουν ή να τα βάλω και στον τοίχο, αλλά δεν θέλω γιατί δεν μου αρέσουν τρύπες στον τοίχο γενικότερα, τις αποφεύγω. 

 

Α, και το τζάκι χρησιμεύει μόνο σαν "αποθήκη". Πραγματικά μου τρώει χώρο που θα μπορούσα να αξιοποιήσω ΠΟΛΥ καλύτερα. Oh, well...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Just now, kpetros said:

Δεν φοβασε μην του ριξεις καμια κλοτσια ?

αχαχχα οχι ουτε καν εκει που ειναι δεν τρώει σούτια...1-2 φορές εχω χτυπήσει στο κουτεπιέ οταν αλλαζα πόδι για "σταυροπόδι" αλλα χτυπάω μόνο την βάση που έκανα και είναι σιδερούκλα αρα δεν παθαίνει τίποτα.Το κουτί εκει δεν το ακουμπάω καν οπως είναι.Εχει απόσταση απο τα πόδια μου και απο το footrest. Δεν ενοχλει

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Papakitou said:

Πολυ καλο , ευγε!

Merci beaucoup.. Αλλαξα και το καλώδιο εκει απο την οθόνη αριστερά που το εβγαινε ευθεία το κατέβασα κάτω και φαίνεται ακόμα λιγότερο(ειναι μεσα στον υφασματινο σωλήνα 3 καλώδια(τροφοδοσια,DP,USB οθόνης) εκεινα τα 3πλα καλώδια και το καλώδιο απο το keyboard δεν κατάφερα να τα εξαφανήσω.Επρεπε να σκάψω τοίχο να περάσω κανάλι να βάψω και μετά να περάσω τα καλώδια μέσα.ΠΟΛΥ ταλέπα γιατ και το γραφείο έτσι όπως το εφτιαξα και το έβαλα απο εκει δεν κουνιέται ευκολα.ΚΑΘΟΛΟΥ:D

1 minute ago, GoMaR said:

Καποιες παραπανω πληροφοριες για το cable management?

Χμ,μμμ παρακαλώ...Τι θα ήθελες να πώ/μάθεις

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.