Jump to content


Δείξτε το γραφείο σας!


dubber

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
πριν 7 λεπτά, το μέλος alexcrx έγραψε:

Να βαλω και εγω τον χωρο που αραζω...............

Μια με φως

IMG_20190424_225533.thumb.jpg.8ad9671a6de16a004ac369c4fb67a2de.jpg

 

και μια ρομαντικη ?

 

IMG_20190424_225710.thumb.jpg.f5e69b0c3b36cc790d2c1c06b2dad9ad.jpg

Το φωτιζόμενο χεράκι στο mousepad είναι για να μην μας πιάσουν τον κ@λο και δεν το καταλάβουμε:p;

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μαύρη μαυρίλα, vol 2 (μετά το κουτί :p )

 

20190427_012726.jpg

 

Next step, LEDs στην οθόνη (για backlight) και τέλος

Ξέρεις τι προτείνω, έτσι:p:hehe:;

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μαύρη μαυρίλα, vol 2 (μετά το κουτί :p )

 

20190427_012726.jpg

 

Next step, LEDs στην οθόνη (για backlight) και τέλος

Μπορεις να το βγαλεις και μια με φως; Τωρα που θα κοιταξω να μετακομίσω θελω να αλλάξω γραφειο (οχι παλι σε βιβλιοθήκη-γραφείο, δεν ξανακανω το ίδιο λάθος) και θελω να παιρνω ιδέες....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Πάσχα.

Μπορώ να σου πω ποιο γραφείο έχω ακριβώς :) 

 

Είναι αυτό, με τη διαφορά ότι του έχω βάλει ακόμη 30cm στο πλάι και έχει γίνει περίπου 1.80m. Είναι ένα κομμάτι οξιά σαν επέκταση από τα δεξιά- τότε που το πήρα το 1.5μ ήταν οριακό, τώρα αντί να αλλάξω γραφείο και να πάω σε 1.80, έκανα την επέκταση. Με αυτό τον τρόπο έχω πάνω κουτί και εκτυπωτή (αν και θα προτιμούσα ένα 2ο monitor :p )

 

Δεν έβρισκα κάτι πιο "λιτό και απέριττο" όταν έψαχνα γραφείο. Το πήρα τον Νοέμβρη του 2015, so far so good με το συγκεκριμένο, παρότι είναι φτηνό.

 

Ορίστε και μια φώτο :) 

20190428_103041.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τον χρειαζόμαστε τον εκτυπωτή :( Βασικά θα ήταν τέλειος ένας με WiFi αλλά μέχρι να πεθάνει αυτός, δεν τον κουνάμε :hehe: Φυσικά, γίνεται να τον βάλω και κάτω, Will think about it :bleh: 

Θα βρω άλλο τρόπο μέσα στον λιγοστό χώρο που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Καλημέρα και καλό Πάσχα.

Μπορώ να σου πω ποιο γραφείο έχω ακριβώς :) 

 

Είναι αυτό, με τη διαφορά ότι του έχω βάλει ακόμη 30cm στο πλάι και έχει γίνει περίπου 1.80m. Είναι ένα κομμάτι οξιά σαν επέκταση από τα δεξιά- τότε που το πήρα το 1.5μ ήταν οριακό, τώρα αντί να αλλάξω γραφείο και να πάω σε 1.80, έκανα την επέκταση. Με αυτό τον τρόπο έχω πάνω κουτί και εκτυπωτή (αν και θα προτιμούσα ένα 2ο monitor :p )

 

Δεν έβρισκα κάτι πιο "λιτό και απέριττο" όταν έψαχνα γραφείο. Το πήρα τον Νοέμβρη του 2015, so far so good με το συγκεκριμένο, παρότι είναι φτηνό.

 

Ορίστε και μια φώτο :) 

20190428_103041.jpg

 

Καλό Πάσχα φίλε μου, Χριστός Ανεστη!
Ωραιο ειναι μου αρέσει. Βγαινει ειδα στο site και σε μαυρο χρώμα που το προτειμώ! Βέβαια το 1,5 μετρο και για εμένα ειναι οριακό, αν και ο εκτυπωτής που εχω ειναι με WiFi, οποτε θα βολέψει να μπει και κάπου αλλού.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Καλημέρα και καλό Πάσχα.

Μπορώ να σου πω ποιο γραφείο έχω ακριβώς :) 

 

Είναι αυτό, με τη διαφορά ότι του έχω βάλει ακόμη 30cm στο πλάι και έχει γίνει περίπου 1.80m. Είναι ένα κομμάτι οξιά σαν επέκταση από τα δεξιά- τότε που το πήρα το 1.5μ ήταν οριακό, τώρα αντί να αλλάξω γραφείο και να πάω σε 1.80, έκανα την επέκταση. Με αυτό τον τρόπο έχω πάνω κουτί και εκτυπωτή (αν και θα προτιμούσα ένα 2ο monitor :p )

 

Δεν έβρισκα κάτι πιο "λιτό και απέριττο" όταν έψαχνα γραφείο. Το πήρα τον Νοέμβρη του 2015, so far so good με το συγκεκριμένο, παρότι είναι φτηνό.

 

Ορίστε και μια φώτο :) 

20190428_103041.jpg

 

Άστα αυτά. Έβαλες την επέκταση για να έχεις μέρος να τοποθετείς στρατηγικά τον καφέ:p

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ, μπήκε αλλού ο εκτυπωτής, οριακά μεν χωράει, μπορεί να εκτυπώσει δε (το δοκίμασα). Βρείτε τον εκτυπωτή (easy :p )

Spoiler

20190428_120020.jpg

Εκεί δυσκολεύει λίγο την πρόσβαση στα κουτιά με τα τσιμπράγκαλά μου αλλά οκ, το παλεύω.

 

πριν 24 λεπτά, το μέλος wesker έγραψε:

Καλό Πάσχα φίλε μου, Χριστός Ανεστη!
Ωραιο ειναι μου αρέσει. Βγαινει ειδα στο site και σε μαυρο χρώμα που το προτειμώ! Βέβαια το 1,5 μετρο και για εμένα ειναι οριακό, αν και ο εκτυπωτής που εχω ειναι με WiFi, οποτε θα βολέψει να μπει και κάπου αλλού.

 

Ναι, αν ταίριαζε τότε, το μαύρο θα είχα πάρει, αλλά θα είναι πιο εύκολο να φανεί το όποιο σημάδι στο μαύρο, mind that ;) Το γραφειάκι με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, really! :) 

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Οκ, μπήκε αλλού ο εκτυπωτής, οριακά μεν χωράει, μπορεί να εκτυπώσει δε (το δοκίμασα). Βρείτε τον εκτυπωτή (easy :p )

  Hide contents

20190428_120020.jpg

Εκεί δυσκολεύει λίγο την πρόσβαση στα κουτιά με τα τσιμπράγκαλά μου αλλά οκ, το παλεύω.

 

 

Ναι, αν ταίριαζε τότε, το μαύρο θα είχα πάρει, αλλά θα είναι πιο εύκολο να φανεί το όποιο σημάδι στο μαύρο, mind that ;) Το γραφειάκι με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, really! :) 

Η επόμενη μου επιλογή είναι γυάλινο γραφείο, αλλά δεν ξέρω, το φοβάμαι λίγο....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ακούγεται, αλλά και εγώ το φοβάμαι. Εδώ φοβάμαι τα scratches που θα έκανε ένα μαύρο γραφείο, φαντάσου για γυάλινο :hehe: 

πριν 35 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Στο τζάκι μέσα βάλε τον... και αναυτο.

Τους έχω σιχαθεί πλέον, μια ζωή όταν τους θέλω δε δουλεύουν ?

Αυτός είναι περίπου 8-9 χρονών. Ακόμη δεν "έληξε" :bleh: 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος 2cpu έγραψε:

οχι απο ιντερνετ. αλλα γενικα δεν το εμπιστευομαι

ασχετα που στην τραπεζαρια μου εχω ενα μεγαλο κομματι πανω απο το ξυλινο τραπεζι.

Τζαμι επανω στο ξυλο δεν με πειραζει, με νοιαζει μην σπασει και ββρεθουνε οθονες κλπ στο πατωμα....

Link to comment
Share on other sites

μπα και στο ξυλο δεν...ιδιως αν εχεις κανενα ωραιο ξυλινο.

στο γραφειο με τιποτα.

Την οθονη παντως αν θες να γλιτωσεις λιγο βαρος την βαζεις με καποια βαση στο τοιχο

η στο γραφειο (νομιζω στερεωνονται στην ακρη του γραφειου με καποιο σφιγκτηρα)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.