Jump to content



Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Καλημέρα και καλο Πάσχα σε όλους με υγεία.. Λοιπόν σημερα αποφάσισα να κανω μερικές αλλαγές στο γραφειο.. Επειδή δεν μπορώ τα καλώδια κάπως θέλω να τα κρύψω.. Ειδα μερικα βίντεο στο YouTube κ είδα έναν που εκανε τρύπα στο mouse pad και πέρασε τα καλωδια του πληκτρολογιου ακριβώς απο κατω..Αν κάνω τρύπα στο mousepad δεν θα αρχίσει να ξεφτιζει?? 

IMG_20200416_105447.jpg

Έγινε επεξεργασία από Darap21
Link to comment
Share on other sites

κρίμα είναι να κάνεις τέτοια. Αν δεν υποφέρεις το καλώδιο με τίποτα, πάρε ασύρματο. Αν θες ενσύρματο για ταχύτερη απόκριση/λιγότερα προβλήματα, τότε αποδέχεσαι την ύπαρξη καλωδίου. Το ποντίκι δεν μένει ακίνητο σε μια θέση ώστε να καρφώσεις κάπου το καλώδιο και να το εξαφανίσεις εντελώς. Ο,τιδήποτε κι αν κάνεις ένα τμήμα από το καλώδιο του ποντικιού πάντα θα είναι ελεύθερο για να κινείται. Και τρύπα να κάνεις κάπου, όπως το κουνάς θα βγαίνει έξω ένα τμήμα του καλωδίου.
Αν το mousepad είναι τεράστιο και δεν σε βολεύει για την υπόλοιπη διαχείριση του χώρου, αλλάζεις mousepad.
Δεν ακούγεται καλή ιδέα να αρχίσεις να τρυπάς mousepad.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν το τρύπησα.. ? Αλλα τα συμμάζεψα καλα τα καλώδια..Έβγαλα και το 5.1 και αυτα τα ζαβα ηχεια :D 

Δεν εχω συνδέσει ακόμα την δεύτερη οθόνη γτι θέλω να δω κατι με ενα θέμα π εχω..

 

IMG_20200416_135101.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ!!! Να ρωτήσω αμα εχω τεντωμένη την βάση εχει φοβο να σπάσει? 

 

πριν 2 ώρες, το μέλος Darap21 έγραψε:

Ευχαριστώ!!! Να ρωτήσω αμα εχω τεντωμένη την βάση εχει φοβο να σπάσει? 

Καπου ειχε πάρει το μάτι μου ενα link π λεει σε τι απόσταση πρέπει να καθόμαστε και σε τι ύψος πρεπει να εχουμε την οθονη..Αν δεν υπάρχει αυτο το λινκ μπορεί κάποιος να μ πει για 27αρα σε τι απόσταση πρέπει να ειμαι και σε τι υψος ???

Αν θυμάμαι καλα τα μάτια πρέπει να κοιτάνε το πάνω μέρος τηςοθόνης με μια ελαφρία κλήση στην οθονη προς τα π[ανω

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά. Όπως σε βολεύει. Από κει και πέρα:
α) η απόσταση. Θα την καθορίσεις εσύ, ώστε ούτε να κουράζεσαι ούτε να μην διακρίνεις τις λεπτομέρειες. Εξαρτάται και από την όρασή σου, δεν υπάρχει ένας αριθμός για κάθε άνθρωπο. Εξαρτάται επίσης από τον χώρο σου, αν έχεις χώρο να την πας πιο μπροστά ή πιο πίσω δλδ χωρίς να σε εμποδίζει στο γραφείο, τς συνθήκες φωτισμού,  το πώς κάθεσαι, το είδος της χρήσης κάθε φορά (άλλο να δουλεύεις ένα σχέδιο που απαιτεί προσοχή σε λεπτομέρειες άλλο να βλέπεις χαλαρός κάποια ταινία). Ό,τιδήποτε σου είναι πιο ξεκούραστο.

β) το ύψος. Το καλύτερο είναι να βλέπεις την οθόνη σε ευθεία γραμμή, τα μάτια σου δλδ όταν κοιτούν ευθεία να πέφτουν από την μέση και πάνω της οθόνης. Να μπορείς να την βλέπεις χωρίς να χρειάζεται να κινείται ο λαιμός σου (αυχένας) πάνω΄κάτω. Να μην έρχεται το κεφάλι σου σε θέση που είναι σα να βλέπεις το ταβάνι ούτε σε θέση σαν να κοιτάς το πάτωμα. Να μένει όσο είναι δυνατόν ο αυχένας σε φυσική θέση. Αν θυμαμαι καλά εσύ αγόρασες και καρέκλα κι είσαι ψηλός. Πρώτα θα ρυθμίσεις το κάθισμα, ώστε να είσαι στην πιο ξεκούραστη και κατάλληλη θέση όπως κάθεσαι (πλάτη, μέση, πόδια κλπ) και αφού τελειώσεις θα ρυθμίσεις το ύψος της οθόνης ώστε να έρθει στην ευθεία. 
Κατάλαβες; Προσπαθούμε να ρυθμίσουμε την οθόνη με βάση το σώμα μας και όχι το σώμα μας με βάση την οθόνη.

Το τελικό αποτέλεσμα θα πρέπει να σε βολεύει, να μην σε κουράζει στο παραμικρό. Αν δεις ότι κάτι σε κουράζει ψάχνεις να βρεις πώς μπορεί να διορθωθεί.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Καλό το σύνολο. Το ρεντμπουλ δίνει φτερά :p 

 

Άσχετο 1: Γιατί αφήνετε το watermark στα κινητά σας; ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ :p 

Άσχετο 2: Είχα και εγώ τα κουτιά μητρικών κλπ στο παλιό μου σπίτι στην Θεσσαλονίκη, να φαίνονται, σε περίοπτη θέση, λες και είναι καμιά βιτρίνα του κιτρινομάγαζου :bleh: 

Σύντομα θα διαπιστώσεις πως θέλεις να αξιοποιήσεις διαφορετικά αυτό τον χώρο, και θα τα βάλεις όλα στην αποθήκη (ή στο πατάρι). Μπορεί όμως και όχι, συνεχίζουμε :p

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Καλό το σύνολο. Το ρεντμπουλ δίνει φτερά :p 

 

Άσχετο 1: Γιατί αφήνετε το watermark στα κινητά σας; ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ :p 

Άσχετο 2: Είχα και εγώ τα κουτιά μητρικών κλπ στο παλιό μου σπίτι στην Θεσσαλονίκη, να φαίνονται, σε περίοπτη θέση, λες και είναι καμιά βιτρίνα του κιτρινομάγαζου :bleh: 

Σύντομα θα διαπιστώσεις πως θέλεις να αξιοποιήσεις διαφορετικά αυτό τον χώρο, και θα τα βάλεις όλα στην αποθήκη (ή στο πατάρι). Μπορεί όμως και όχι, συνεχίζουμε :p

Redbull εγγύηση.. :D 

1. Δεν κατάλαβα τι εννοεις..

2. Κάποια στιγμή εκει θα μπει το δεύτερο κουτι που ειναι στα σκαρια... ? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Darap21 έγραψε:

Δεν κατάλαβα τι εννοεις

Watermark. Αυτό το "shot on pocophone f1". Στις ρυθμίσεις είναι. Τζάμπα χώρο στην εικόνα τρώει. 

 

πριν 5 λεπτά, το μέλος Darap21 έγραψε:

Κάποια στιγμή εκει θα μπει το δεύτερο κουτι που ειναι στα σκαρια... ? 

Με το καλό. Είδες; Δίκιο είχα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Watermark. Αυτό το "shot on pocophone f1". Στις ρυθμίσεις είναι. Τζάμπα χώρο στην εικόνα τρώει.

Συνήθως βγάζω με την Δεύτερη κάμερα..Αλλα τώρα ξεχάστηκα και το ειδα οταν τις ανέβσα.. :D

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Με το καλό. Είδες; Δίκιο είχα :hehe:

Χαχαχαχαχα...Ε για το stream ειναι.. Αλλιως θα έβαζα εκτυπωτή.. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.