Jump to content



Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

1 hour ago, jniki10 said:

Ελπίζω να είναι και το τελικό, μέχρι το πτυχίο!

Πολύ όμορφο, μπράβο. Παρατηρώ ότι και το monitor το έχεις τοποθετήσει με επιτοίχια βάση. Πώς και δεν χρησιμοποίησες μία βάση monitor που στερεώνεται στο γραφείο; Για μεγαλύτερη σταθερότητα; Πχ αν κουνιέται το γραφείο θα κουνιόταν και η οθόνη. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, trib said:

Πολύ όμορφο, μπράβο. Παρατηρώ ότι και το monitor το έχεις τοποθετήσει με επιτοίχια βάση. Πώς και δεν χρησιμοποίησες μία βάση monitor που στερεώνεται στο γραφείο; Για μεγαλύτερη σταθερότητα; Πχ αν κουνιέται το γραφείο θα κουνιόταν και η οθόνη. 

 

1. Real estate γραφείου, μιας και δεν εχει βάθος.

2. Το γραφείο δεν προβλέπεται να κουνηθει.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, trib said:

Πολύ όμορφο, μπράβο. Παρατηρώ ότι και το monitor το έχεις τοποθετήσει με επιτοίχια βάση. Πώς και δεν χρησιμοποίησες μία βάση monitor που στερεώνεται στο γραφείο; Για μεγαλύτερη σταθερότητα; Πχ αν κουνιέται το γραφείο θα κουνιόταν και η οθόνη. 

Ευχαριστώ! Οπως είπε και ο @ronin13 λόγω του βάθους η βάση της οθόνης θα μου "έτρωγε" χώρο και όντως το γραφείο δε μετακινείται (Είναι βιδωμένο στο τοίχο για επιπλέον σταθερότητα γιατί με τα συγκεκριμένα πόδια είχε μια μικρή κινητικότητα/wobbly)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
πριν 15 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Το επιπλέον γραφείο με το PC της γυναίκας. 

Ήρθε και η οθόνη (Dell P2419H) και ολοκληρώθηκε (αν εξαιρέσουμε τα ηχεία που απουσιάζουν αλλά θέλει να τα ψάξει η γυναίκα)

IMG_20210703_170546.jpg

Μικρό γραφείο... Πως θα την βολέψει;

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Το επιπλέον γραφείο με το PC της γυναίκας. 

Ήρθε και η οθόνη (Dell P2419H) και ολοκληρώθηκε (αν εξαιρέσουμε τα ηχεία που απουσιάζουν αλλά θέλει να τα ψάξει η γυναίκα)

IMG_20210703_170546.jpg

Μεγειες.... Υπάρχει και ηχομπαρα της Dell για την συγκεκριμένη οθόνη

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος f117 έγραψε:

Μεγειες.... Υπάρχει και ηχομπαρα της Dell για την συγκεκριμένη οθόνη

Αυτή είναι; 40φευγα για 3.5W ηχόμπαρα δεν τα δίνω να σε πω την αλήθεια.

Κοιτάζουμε 2 ηχειάκια 2.0 (δεν θέλει γούφερ λέει) τα οποία είναι στα ~70€ και έχουν και BT, είδα καλές κριτικές γενικώς. 

Τη μία μάρκα την γνωρίζω (είχα διάφορα που είναι ιδιαιτέρως καλά για την τιμή τους). Την άλλη όχι. 

Τα μεν δεν τα βλέπω πουθενά διαθέσιμα για να τα ακούσω, τα δε υπάρχουν, αρέσουν και οπτικά πιο πολύ στην Όλγα, αλλά αν τα βρω στημένα θα έχω καλύτερη άποψη προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αυτή είναι; 40φευγα για 3.5W ηχόμπαρα δεν τα δίνω να σε πω την αλήθεια.

Κοιτάζουμε 2 ηχειάκια 2.0 (δεν θέλει γούφερ λέει) τα οποία είναι στα ~70€ και έχουν και BT, είδα καλές κριτικές γενικώς. 

Τη μία μάρκα την γνωρίζω (είχα διάφορα που είναι ιδιαιτέρως καλά για την τιμή τους). Την άλλη όχι. 

Τα μεν δεν τα βλέπω πουθενά διαθέσιμα για να τα ακούσω, τα δε υπάρχουν, αρέσουν και οπτικά πιο πολύ στην Όλγα, αλλά αν τα βρω στημένα θα έχω καλύτερη άποψη προφανώς.

 

https://www.skroutz.gr/s/16040099/Dell-AC511M.html

 

Αυτή εδώ είναι... καθαρά για εξοικονόμηση χώρου έλεγα αν είχατε προβλημα....αν κ πιστεύω μια χαρά χωράνε και δύο ηχεία

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος wesker έγραψε:

Μικρό γραφείο... Πως θα την βολέψει;

 

Βολεύεται μια χαρά :) Η ίδια το επέλεξε! Εγώ της είπα να πάρουμε ένα σαν το δικό μου (1.5μ και κανονικό βάθος), αλλά ήθελε πιο compact. Ήδη έχει βολευτεί :) 

Το συγκεκριμένο στο μεταξύ έχει ένα Usb 2.0 Hub, το οποίο λειτουργεί κανονικότατα! 

 

πριν 4 λεπτά, το μέλος f117 έγραψε:

 

https://www.skroutz.gr/s/16040099/Dell-AC511M.html

 

Αυτή εδώ είναι... καθαρά για εξοικονόμηση χώρου έλεγα αν είχατε προβλημα....αν κ πιστεύω μια χαρά χωράνε και δύο ηχεία

Θα της φτιάξω 2 βασούλες σαν τις δικές μου και θα χωρέσουν κομπλέ τα ηχεία :) 

Το σκέφτηκα κι εγώ, δεν ήξερα καν ότι έχει compatible ηχόμπαρες, λολ! :p 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Κι όμως, σε αυτό το γραφειάκι, η γυναίκα βολεύεται! Και είναι και άνετη :bleh: Κι εγώ απορώ, σε περίπτωση που απορείτε. Βέβαια όταν κάθομαι καμιά φορά, δεν αισθάνομαι "κλειστοφοβικά" or something. Το γραφειάκι προφανώς, δεν είναι για υπολογιστή, αλλά με 70€ είναι κάτι παραπάνω από ανθεκτικό (και έχει και χώρο κάτω αριστερά για πράγματα).

Έχω κάνει ό,τι μπορούσα για τα καλώδια με δεδομένο το ότι δεν είχα και πρίζα (η μία είναι populated από το AC και είναι από την αριστερή πλευρά) και χρειάζεται μια μεγάλη προέκταση να κάνει βόλτα στο δωμάτιο (φαίνεται στα δεξιά) για να φτάσει στην πρώτη free (στην οποία έχω και τα Synth μου).

Το μόνο που απομένει είναι μια βασούλα για τα ηχεία. 

That's the state right now

 

Spoiler

IMG_20211009_123601.jpg

 

Και μία λίγο παλιότερη, σκοτεινή, με το κουτάκι του Sloth, on the chassis και ρούχα κρεμασμένα πρώτη μούρη :hehe: 

 

Spoiler

IMG_20210921_013136.jpg

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω χωράει κ αντέχει πράγματα πάνω του. Από που Τομμυ; έχεις εντοπίσει τίποτα τριξιματα; Ψάχνω να αλλάξω το γραφείο που έχω από 5 χρονών. Ψάχνω δυστυχώς κάτι μέχρι 110-120εκ πλάτος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει το μειονέκτημα ότι έχει πολύ μικρό βάθος. Αν βολεύεσαι με κάτι τέτοιο, κομπλέ (πχ για PC με μεγάλη οθόνη θα βόλευε η οθόνη να γίνει wall-mounted για να μην είναι πολύ κοντά σου). 1.20μ είναι στο μήκος (ή πλάτος όπως θες πες το :p ).

Το βλέπω σταθερό, κουνιέται ελάχιστα. Αντέχει άνετα. Δεν θα έβαζα το 1000D ξέρω γω πάνω του (δεν θα χωρούσε :p )αλλά αντέχει.

Εδώ έχω το Phanteks τιγκαρισμένο πάνω σε μία..προέκταση στο δικό μου γραφείο, το 500DX είναι πούπουλο μπροστά του.

Spoiler

IMG_20211008_102441.jpg

 

Απο εδώ, όσο το πήραμε το βλέπω ακόμη

ΥΓ: Γελάει ο κόσμος με το +20€ συναρμολόγηση :hehe: Η Όλγα το συναρμολόγησε σε 20 λεπτά, μόνη της, πριν προλάβω να γυρίσω από την δουλειά ένα απόγευμα :p 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

1638364734731-1.thumb.jpg.cb57008288fbbdf06631f47ef9cf0932.jpg

Με το νέο mousepad....

 

 

Για βάλε και λίγο το φωτάκι να δούμεεεε με το μωβ πως φαίνεται...

άλλαξες κουμπιά??

Έγινε επεξεργασία από f117
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.