Jump to content


Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από VIL

Η πιο ωραία ατάκα

και τελος μου αρεσει το παραθυρο ακριβως απο πισω...το ανοιγεις και αεριζεται και η καρκαλα τις δυσκολες στιγμες..

gbak σε παραδέχομαι ακόμα γελάω

:D :D :D :D

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

@perp

thnx για τα καλα λογια

Ωρες ωρες σκεφτομαι να βαλω και δυο "surround" οθονες εκατερωθεν της υπαρχουσας(περιπου οπως στις εικονες που εβαλε ο Snips)

Οχι οτι τις χρειαζομαι,ετσι για τα γουστα :tomato::tomato::tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από naz [Σήμερα, στις 02:18]

@perp ολο σχολιακια μου εισαι και γραφειο δεν βλεπω...ελα μην κανεις την παπια μην ντρεπεσαι ολοι μια οικογενεια ειμαστε....:D

Κατσε με το καλο να παω στο καινουριο μου σπίτι, να σεταριστω, να αποφασισω και για μερικα πραγματα ακομα και ολα θα γινουν dude..... φωτο του γραφειου μου οπως ηταν μέχρι πρόσφατα υπαρχει και στο θέμα "δειξτε το κουτι σας" πάντως αν καίγεσαι... :p:hehe: εξάλλου το ειπα απο την αρχη οτι φωτος θα ανέβουν πολυ αργότερα... ;)

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 02:28]

@perp

thnx για τα καλα λογια

Ωρες ωρες σκεφτομαι να βαλω και δυο "surround" οθονες εκατερωθεν της υπαρχουσας(περιπου οπως στις εικονες που εβαλε ο Snips)

Οχι οτι τις χρειαζομαι,ετσι για τα γουστα :tomato::tomato::tomato:

who cares about real neads anyway? :hehe:

Για την κ@υλα μας δεν γίνονται όλα?... ;)

Link to comment
Share on other sites

ε καλα ντε πως κανεις ετσι...ανεβασε μια τωρα και μια μετα updated...χαλαρωσε δεν βαθμολογουμε..απλα τα γραφεια μας δειχνουμε...ειτε ειναι ετσι τωρα ειτε μετα...και γω που σκεφτομαι καποιες αλλαγες στο συστημα θα ξανα ανεβασω αργοτερα..

@cptkoulis ενδιαφερομαι για την 30αρα πως θα γινει να την τεσταρουμε με την ultra..:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 02:30]

Κατσε με το καλο να παω στο καινουριο μου σπίτι, να σεταριστω, να αποφασισω και για μερικα πραγματα ακομα και ολα θα γινουν dude..... φωτο του γραφειου μου οπως ηταν μέχρι πρόσφατα υπαρχει και στο θέμα "δειξτε το κουτι σας" πάντως αν καίγεσαι... :p:hehe: εξάλλου το ειπα απο την αρχη οτι φωτος θα ανέβουν πολυ αργότερα... ;)

ναι εχω παρει φωτια....:jump::D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 02:35]

ε καλα ντε πως κανεις ετσι...ανεβασε μια τωρα και μια μετα updated...χαλαρωσε δεν βαθμολογουμε..απλα τα γραφεια μας δειχνουμε...ειτε ειναι ετσι τωρα ειτε μετα...και γω που σκεφτομαι καποιες αλλαγες στο συστημα θα ξανα ανεβασω αργοτερα..

@cptkoulis ενδιαφερομαι για την 30αρα πως θα γινει να την τεσταρουμε με την ultra..:D

Οι πρωτες εντυπωσεις μένουν για αυτο.... :p

Στην ουσια δεν ξερω τι θα κρατήσω και τι όχι και πως ακριβως θα σεταριστει με καποια λειτουργικα add-οns παντως ενα νεο πλανο υπαρχει ηδη στα σκαρια... ειδομεν σκεφτομαι να ανεβουν φωτος του ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ...

κατι σαν το ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ δηλαδη.... :hehe:

Αρχική απάντηση από naz [Σήμερα, στις 02:35]

ναι εχω παρει φωτια....:jump::D

Και εγω επειδη πηρα φωτια.... Ξυρισα τα μαλλια μου.... Στα πλαισια της γενικότερης αλλαγης... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

@gbak

Είδες αυτό με το παραθύρι... χαχαχαχα ακόμα γελάω γαμώτο και είμαι στη δουλειά, με κοιτάει το αφεντικό και με ρωτάει, τι γελάς μόνος σου ρε μπροστά στην οθόνη; :hehe: :hehe: :hehe: Τι να του πεις τώρα.....

@hayabusa

Μπά, το ηλίθιο όλο περίεργα μου κάνει με τις θερμοκρασίες, εχθές που το άναψα μετά από χρόνια, δεν είδα καμιά διαφορά, χτυπάει κάτι 47c ο fx αλλά μόνο σε load, δλδ crysis... :tomato: συνήθως παίζει στους 32-36c

@GeorgeVasil

Τα έχουμε ξαναπεί για αυτούς του τυπάδες, με το μαγαζάκι απλά δεν κάνουν καλά την δουλειά τους, γιατί εξακολουθούμε και αγοράζουμε δεν καταλαβαίνω...

@cptkoulis

30'' :blink: Απλά πανέμορφη, άσχετο αλλά η τιμονιέρα καλή; "το πικ απ, mk2 ???"

@Borg

Ρε φίλος, όλα τα καινούργια μου την σπάνε, είναι τεράστια :blink: και το mouse δεν ρολάρει πάνω τους.... χεχε θα φτιάξω ένα δικό μου σύντομα. Πάντως το σετάκι που έχει και ο cptkoulis και τα άλλα παιδιά είναι απλά πανέμορφα... πολύ μου άρεσαν.

@Κωστάκης

Κώστα η καρέκλα είναι καλή; Μήπως είναι από εκείνες που κάνεις λίγο πίσω και νιώθεις ότι θα πέσεις;; παναγιά μου... Το γραφειάκι είναι super όμως :T: πρέπει να είσαι άνετα εκεί... Μια tft και θα είσαι άρχοντας...

Ούφ αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Χθες, στις 09:11]

dsc02112pe5.jpg

Ωπα, με γεια τα kevlar ρα....επιτέλους έβαλες κάτι σωστό στο pc. :hehe:

...αλήθεια ξερει κανεις απο ηχεία?

έχω κάτι Β&W DM603 δαπέδου στο ηχοσυστημα και σκεφτομαι ριζικές αλλάγες...να τα αντικαταστησω...να τα βάλω στο pc.....αλλά δεν χωράνε με σωστό στησιμο ...να πάρω άλλα βάσης για το pc....δεν ξερω τι αξιζει..εχω σταματησει να παρακουλουθω τα περι audio...

Ρε το ψηλό, το είχα σκεφτεί παλιοτερα, το αφησα και τωρα με μπριζώσε παλι

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην ζορίσεστε πολυ με τα ηχεια... :cool: τα έχουν και αλλοι :hehe:

EDIT

Πάντως DEM αν όντως ψάχνεσαι θέλει πολυ διάβασμα και κυρίως να ακουσεις πολλα συστήματα και ηχεια με κάποιον που ξερει και μπορει αντικειμενικά να σε συμβουλέψει.....όχι πωλητης δηλαδη.... για μενα το τοπ απο αυτα που ακουσα ειναι τα ηλεκτροστατικα ηχεια... αλλα απο τιμη αντε γεια.... μετα εχει να κανει τι μουσικες ακους και κυριως ο ενισχυτης.... πάντως το συστημα του gbak μια χαρα παιζει το επιβεβαιώνω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 13:42]

Καλα μην ζορίσεστε πολυ με τα ηχεια... :cool: τα έχουν και αλλοι :hehe:

αυτα έχεις man? Που να τα χωρεσω μεσα στο δωματιο ρε γμτ? :laughing:

( Με stereo εικονα) Να τα δώσω λες ? ξερεις πόσα πρεπει να δωσω για να τα

αντικαταστησω, αν βρω τροπο να τα βάλω στο pc?

Tα tweeters των 685 του gbak ειναι πολυ fidelity μιλάμε :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 13:42]

EDIT

Πάντως DEM αν όντως ψάχνεσαι θέλει πολυ διάβασμα και κυρίως να ακουσεις πολλα συστήματα και ηχεια με κάποιον που ξερει και μπορει αντικειμενικά να σε συμβουλέψει.....όχι πωλητης δηλαδη.... για μενα το τοπ απο αυτα που ακουσα ειναι τα ηλεκτροστατικα ηχεια... αλλα απο τιμη αντε γεια.... μετα εχει να κανει τι μουσικες ακους και κυριως ο ενισχυτης.... πάντως το συστημα του gbak μια χαρα παιζει το επιβεβαιώνω και εγω...

Nαι ρα ξερω, απλώς τα χω παρατήσει εδώ και καιρό και το συστημα με ικανοποιει,

τον ενιχυτουλη μου δεν τον αλλαζω με τίποτα λέμε:p εξ άλλου ο αδυναμος κρικος είναι

τα DM603....

’κουσα προσφατα τα Αudiovector K3 όμως, και σαν να ξαναμπηκε το μικροβιο μεσα μου :laughing:

Πάντως αν έχεις τα 603 αν και είναι δαπέδου, ψαξ την λίγο με βάσεις και απομάκρυνε τα

όσο μπορεις απο τους τοιχους....

Να ανοιξουμε κανα θεμα στο off topic....:happy:

Αρχική απάντηση από dubber [Σήμερα, στις 14:03]

Δυστυχώς από κινητό και επικόλληση 3 διαδοχικών φωτογραφιών.

Μια χαρα βγήκε παρ όλα αυτα...και ωραίος χωρος δουλειας ομολογώ

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 13:48]

αυτα έχεις man? Που να τα χωρεσω μεσα στο δωματιο ρε γμτ? :laughing:

( Με stereo εικονα) Να τα δώσω λες ? ξερεις πόσα πρεπει να δωσω για να τα

αντικαταστησω, αν βρω τροπο να τα βάλω στο pc?

Tα tweeters των 685 του gbak ειναι πολυ fidelity μιλάμε :D

Κοίτα εγω αυτο που θα πρότεινα ειναι αρχικα να δεις τον χώρο που θα μπουν, πως θα στηθουν κτλ και βεβαια αν σε ενδιαφερει το design και η ομορφια γιατι εμενα και ηχεια 10.000 να μου χάριζες και να μην ταιριαζαν με το σύστημα μου θα τα εδινα πισω πχ.... εχω ενα κολλημα με το design και τα υλικα σε οτι αφορα το workstation μου ως γνωστον..... :p

Κοιτα πρωτα λοιπον απο το internet οτι σε ενδιαφερει ως ηχεια (μαρκες, μοντελα, size, τιμες, design) και μετα τραβα να δεις και να ακουσεις με διαφορους ενισχυτες...μην ακουσεις 1000δες γιατι θα μπερδευτεις...και βέβαια να εχεις κατα νου...το budget που θες να κινηθεις γιατι οσο ψαχνεις και ακους....μπορει να ξεφυγεις...

Δεν ειμαι ειδικος για να σε συμβουλεψω και εγω απο ενα άσχετο γνωστο βρηκα άκρη και καθοδήγηση καθώς ο καθένας για δικους του λογους θελει να σε παει Η να σε αποτρέψει απο αυτο που εχεις κατα νου... Το βασικο ειναι να καλυπτει τα θέλω σου και το αυτι σου και βεβαια την τσέπη σου...

Πάντως ανοιξε και ενα thread μην το μαμήσουμε εδω με τον ήχο...προσωπικά πάντως επειδη πολλα διάβασα εγω να πω οτι σε ακριβα συστήματα και πανω οι διαφορες ειναι απειροελαχιστες οποτε οτι και να επιλέξεις ουσιαστικες διαφορες δεν θα βρεις...

Αρχική απάντηση από GoMaR [Σήμερα, στις 13:48]

εσυ πολυ μιλας....και φωτο δε βλεπουμε :p

Και ουτε αναμένεται σύντομα dude... :p οσο ποσταραν και αλλοι τον χώρο τους οπως ηταν αρχικα αλλα τόσο θα το κάνω και εγω... ;) Το workstation μου ειναι ιερος χώρος για μένα και κυρίως κάτι που σε εκφράζει απόλυτα οποτε μονο όταν ολοκληρωθει θα ανέβουν φώτος... ;)

@dubber

Σπίτι, γραφειο, καθιστικο.... μια χαρα εισαι mort... AI LAIK :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.