Jump to content



Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

πριν 15 ώρες, το μέλος adpanos έγραψε:

Εδώ στο δώμα που μας στρίμωξαν .... :hehe::hehe:

 

OYUm2tc.jpg

 

ODjtQWl.jpg

 

AZKS9mb.jpg

 

Πάρα από τις φωτό και αν πρέπει και σε pm για να μην χαλάει το θέμα, υπάρχει κάποιος τρόπος για να φέρω τα 2 μόνιτορ στην απόλυτη ευθεία ως προς τον οριζόντιο άξονα?

T27C350 η μια θόνη  Τ27Α300 η δεύτερη και το vesa το έχουν δε διαφορετικό ύψος .. Κάπου 1,5 - 2cm διαφορά.... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

@DEADLAZARUS

Χωρίς να είμαι ειδικός στον ήχο (και χωρίς να ξέρω αν είναι σωστή η παρατήρησή μου). Πιο καλά δεν θα ήταν να αλλάξεις θέσεις στο subwoofer με το δεξί ηχείο;

Για να μην ακούς το αριστερό κανάλι δίπλα από την οθόνη και το δεξί.. από την άλλη άκρη του γραφείου! Αυτό φυσικά σε όσα έχει σχέση ο ήχος με την εικόνα (games, ταινίες) γιατί στην απλή μουσική (που δεν έχει σχέση με την εικόνα της οθόνης) ίσως είναι πιο σωστή η θέση που τα έχεις (πιο ανοιχτή στερεοφωνική εικόνα).

Link to comment
Share on other sites

No problem. Ανεβασέ το πάνω στο γραφείο για να το ακούς καλύτερα. Εκτός αν ο γείτονάς σου έχει τις ίδιες προτιμήσεις στην μουσική, οπότε άστο όπως είναι! :hehe:

Εγώ είμαι σε χειρότερη θέση. Δεν έχω subwoofer οπότε δεν ακούω ούτε εγώ μπάσα αλλά ούτε και κανένας γείτονάς μου!!! :p

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 52 λεπτά, το μέλος TopCLR έγραψε:

@DEADLAZARUS

Χωρίς να είμαι ειδικός στον ήχο (και χωρίς να ξέρω αν είναι σωστή η παρατήρησή μου). Πιο καλά δεν θα ήταν να αλλάξεις θέσεις στο subwoofer με το δεξί ηχείο;

Για να μην ακούς το αριστερό κανάλι δίπλα από την οθόνη και το δεξί.. από την άλλη άκρη του γραφείου! Αυτό φυσικά σε όσα έχει σχέση ο ήχος με την εικόνα (games, ταινίες) γιατί στην απλή μουσική (που δεν έχει σχέση με την εικόνα της οθόνης) ίσως είναι πιο σωστή η θέση που τα έχεις (πιο ανοιχτή στερεοφωνική εικόνα).

Δεν έχεις άδικο, αλλά τα έχω βολευτεί έτσι. Η διάταξη αυτή φαινόταν καλύτερη στα δικά μου μάτια.

Έτσι κι αλλιώς, λόγω μωρού, έχω ακουστικά, οπότε την ακούω στερεοφωνικά μόνος μου:hehe:.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οσο περνανε τα χρονια μικραινει το γραφειο... παλευουμε να το κρατησουμε σε μια ποιοτητα τουλαχιστον.

 

εντωμεταξυ με 3 διαφορετικα knob για volume εχω χασει τη μπαλα, δηλαδη απο που να ρυθμιζω τον ηχο και ποσο να τον εχω στα αλλα 2; καρτα, windows και ηχεια εννοω εχουν ρυθμιση. νομιζα οτι βολευτηκα με τερμα ηχεια, 80% στα windows και ρυθμιζα απο καρτα, αλλα φυσανε λιγο τα ηχεια στο τερμα και ενοχληθηκα

 

1st world problems

 

 

B948777C-3EA3-43C5-8EBB-CCFFE39228C5.jpeg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ορίστε @TopCLR

Πες μου πως θα το έβαζες εσύ το Woofer :hehe: 

 

20171210_200845.jpg

Ψιτ, φιλαράκι. Δύο οθόνες; Και το κουτί επάνω (ή απάνω:p); Και μπουκαλάκι νερό (βρήκαμε τον ένοχο); Και στη γωνιά το κουτί της μητρικής; Ε, όχι, προκαλείς. Πού να βρεις χώρο μετά:hehe:.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το κουτί δεν κατεβαίνει κάτω. Για κανέναν απολύτως λόγο. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να βάλω στον τοίχο δεξιά "προέκταση" (σαν ράφι φάση ώστε να το ακουμπήσω).

Εκεί δίπλα ο χώρος είναι ελάχιστος και δεν "χώνεται" πιο μέσα το γραφείο κιόλας, γιατί από δίπλα έχει...τζάκι (σε 60τμ σπίτι , το τζάκι μας μάρανε). Οι 2 οθόνες είναι και 2 PC as you know :p Φαίνεται εξάλλου. ΌΤΑΝ είχα για 10 ημέρες περίπου χώρο στην Αλεξανδρούπολη με το μοναδικό πισί να είναι το δικό μου, είχα ανεβάσει πάνω το woofer :hehe: 

Τώρα δε πρόκειται να το βάλω κάτω στον ελάχιστο χώρο δεξιά γιατί ούτε ανάσα δεν θα πάρει...

 

ΥΓ: Δεν είναι νερό, σόδα είναι :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.