Jump to content


Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

πριν 34 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να βάλω στον τοίχο δεξιά "προέκταση" (σαν ράφι φάση ώστε να το ακουμπήσω).

Αυτο θα προτεινα να το κανεις ουτως η αλλως, οχι για να βαλεις subwoofer πανω στο γραφειο (μπλιαξ), αλλα για να ανοιξει λιγο ο χωρος και να ειναι λιγο πιο ελευθερα τα πληκτρολογιοποντικια και κατ επεκτασην τα χερια κατα τη διαρκεια εργασιας η παιχνιδιου στο pc. Τι στο καλο, κολλατε τους αγκωνες σας στα παιδια σας με velcro οταν καθεστε και οι δυο;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Την παλεύουμε, συνηθισμένοι από το προηγούμενο σπίτι , απλά ενώ το σημείο είναι σούπερ για το γραφείο, το τζάκι πίσω δεξιά καταστρέφει τα "όνειρά μου" για γωνιακό γραφείο :(:p Δε μπορείς να φανταστείς πόσο θα βόλευε αν ΔΕΝ υπήρχε το τζάκι...

 

Αυτό θα κάνω, 3 και 3 τρυπούλες στον τοίχο είναι ,μένει να βρω μελαμίνη ίδιου χρώματος για να μην ψάχνω ξεχωριστά χρώματα :p Και κομμένη στα μέτρα μου βεβαίως βεβαίως :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Το κουτί δεν κατεβαίνει κάτω. Για κανέναν απολύτως λόγο. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να βάλω στον τοίχο δεξιά "προέκταση" (σαν ράφι φάση ώστε να το ακουμπήσω).

Εκεί δίπλα ο χώρος είναι ελάχιστος και δεν "χώνεται" πιο μέσα το γραφείο κιόλας, γιατί από δίπλα έχει...τζάκι (σε 60τμ σπίτι , το τζάκι μας μάρανε). Οι 2 οθόνες είναι και 2 PC as you know :p Φαίνεται εξάλλου. ΌΤΑΝ είχα για 10 ημέρες περίπου χώρο στην Αλεξανδρούπολη με το μοναδικό πισί να είναι το δικό μου, είχα ανεβάσει πάνω το woofer :hehe: 

Τώρα δε πρόκειται να το βάλω κάτω στον ελάχιστο χώρο δεξιά γιατί ούτε ανάσα δεν θα πάρει...

ΥΓ: Δεν είναι νερό, σόδα είναι :hehe: 

Τζάκι; Κρύβε λόγια, θα σου έρθει ο ΕΝΦΙΑ όσο τα 2 pc:hehe:.

Αν έφερνες τις οθόνες πιο έξω και έβαζες το woofer από πίσω τους και στη μέση; Δεν μπορώ να καταλάβω πόσο κτήνος είναι, αλλά τεράστιο δεν το λες.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά τα χέρια θα κρέμονται σαν έρμαια! Λες και τρώμε σε επίσημο δείπνο με τους κανόνες του Savoir Vivre έχοντας και βρασμένα αυγά κάτω από τη μασχάλη. Δράμα! Άνοιγμα χώρου στο γραφείο πρέπει να γίνει αλλά για εργονομία, όχι subwoofers. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Εγω παντως το woofer το εχω οπως ο tommy. Βεβαια των 5500 ειναι κτηνος...

 

Γενικα τα subwoofers ειναι για τα πατωματα. Αυτης της αποψης ειμαι κι εγω. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ορίστε @TopCLR

Πες μου πως θα το έβαζες εσύ το Woofer :hehe: 

 

20171210_200845.jpg

Κοίταξε, αν δεν σου άρεσε η ιδέα που σου είπα να το κρεμάσεις από το ταβάνι, υπάρχει κι άλλη λύση.

Όταν κάθεσε στο pc θα το παίρνεις πάνω στα πόδια σου, στους μηρούς (σχεδόν αγκαλιά). Έτσι θα έχεις και το πλεονέκτημα "να νιώθεις το μπάσο στο στομάχι" που λένε κάποιοι!!! :D

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Λιγες αλλαγες απο μενα. Το καλο με την οθονη ειναι οτι πιανει ολο το γραφειο πια και δεν φαινεται το καλωδιομανι απο πισω... αχαχαχαχαχ

 

 

IMG_20180419_202407.jpg

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Λιγες αλλαγες απο μενα. Το καλο με την οθονη ειναι οτι πιανει ολο το γραφειο πια και δεν φαινεται το καλωδιομανι απο πισω... αχαχαχαχαχ

 

 

Εχμμ, πού είναι οι φωτογραφίες, οέο:p;

Με πρόλαβες. Ανέβασε κι άλλες.

Cable management δεν έχεις κάνει;

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

Άσε, θα κάνω σήμερα, γιατί πολλά καλώδια μαζεύτηκαν. Μην φανταστείς. Θα τα πιάσω μαζί (3 ξεχωριστές τριάδες, έτσι όπως τα έχω) και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μικρες εικαστικες αλλαγες και οχι μονο,

Arctic Z1 Basic monitor stand...πρακτικοτατο!!!

https://www.skroutz.gr/s/10940113/Arctic-Z1-Basic.html

DIY bias Lighting (Ambient Backlighting) στην οθονη για ξεκουραστο καψιμο :p.

Σετ sleeved καλωδιων  phanteks.

Καινουργιο window panel στο Enthoo pro καθοτι το προηγουμενο οπως πολυ ευστοχα παρατηρησε ο Χρυσοστομος ηταν σαν να εχει κανει πατιναζ γατι πανω...και εχω και δυο..ελπιζω να μην κανουν ντου στο κουτι οταν λειπω...

Καινουργιο led strip εσωτερικα περασμενο σωστα και με σωστο τυπο led (5050) συνδεμενο στο header της μητρικης και περασμενο με ενα  "Y" ενα μικρο κομματι led strip κατω απο το diy  mass effect theme καλυμμα του PSU για να φωτιζει απο μεσα το λευκο κομματι με το λογοτυπο N7. το μονο κακο ειναι οτι το application για τον ελεγχο των led εχει πολυ λιγες επιλογες χρωματων...270€ mobo και δεν υποστηριζει mystic light να κανω το pc λατερνα...

και το κερασακι GTX 1070 gigabyte G1,

32169773_10156600683987018_6697533570015035392_n.jpg

32191496_10156600684622018_7775615522892152832_n.jpg

32247235_10156600683832018_1268674562610954240_n.jpg

Έγινε επεξεργασία από Harrisxr650
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.