Jump to content


Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Γενικα αν καποιος εχει προνοησει (κυριως δεν εχει τσιγκουνευτει τα λεφτα) για να παρει ειτε quick disconnect ,ειτε να βαλει καποιο drain port/vavle τοτε η οπιαδηποτε αλλαγη ειναι παιχνιδι

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
On 2/1/2016 at 0:25 ΜΜ, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Κόσμημα!!!

 

Μακάρι να είχα την όρεξη, το κουράγιο, τον χρόνο και φυσικά το χρήμα να ασχοληθώ ξανά  με water cooling. Δυστυχώς δεν έχω τίποτα από όλα αυτά, μου θύμισες όμως αξέχαστες εποχές...

πολυ ωραιο κουτακι εβγε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Αν εννοεις το ρεζερβουαρ, ειναι το 3πλο distro plate της EK, generic με ενσωματωμένη αντλία D5.

 

ek_quantum_kinetic_flt_d5_360_front_d-rg
WWW.EKWB.COM

All new Flat (FLT) series EK-Quantum Kinetic FLT D5 pump-reservoir units! The new Kinetic combo units are part of the...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος που θα έπρεπε να μπει αυτο το αριστουργηματικό βιντεάκι, οπότε το αφήνω εδώ και ας μεταφερθεί αρμοδίως!

Παρακολουθώ το project εδω και καιρό, αλλά ξεπέρασε τις προσδοκίες το παλικάρι, respect και ας μην ειμαι fan του τόσου RGB!
Τελικό αποτέλεσμα στα 26:00 για όποιον/α (ανοργασμικό/ή? :hehe: ) δεν φτιάχνεται με τα CNC!

 

 

Έγινε επεξεργασία από Samael
  • Like 5
  • Wow 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Samael έγραψε:

Δεν είμαι σίγουρος που θα έπρεπε να μπει αυτο το αριστουργηματικό βιντεάκι, οπότε το αφήνω εδώ και ας μεταφερθεί αρμοδίως!

Παρακολουθώ το project εδω και καιρό, αλλά ξεπέρασε τις προσδοκίες το παλικάρι, respect και ας μην ειμαι fan του τόσου RGB!
Τελικό αποτέλεσμα στα 26:00 για όποιον/α (ανοργασμικό/ή? :hehe: ) δεν φτιάχνεται με τα CNC!

 

 

Εργο Τέχνης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

αφου ηρθε η 3070 μπηκε και ενα 3ο ψυγειο μπροστα (alphacool st25)

ομολωγω πως με παιδεψε αρκετα! ειδικα η συνδεση του κατω ψυγειου με το μπροστα. αλλα βρεθηκε λυση και μαλιστα εχουμε και αναμονη για drain port.

next step 2 drain ports, το ενα στο ρεζερβουαρ και το αλλο κατω στο μπροστα ψυγειο

επισης με την ευκαιρια εγινε και αλλαγη του υγρου για προληπτικούς λογους 

20230127_230528.jpg

20230127_230538.jpg

20230127_230550.jpg

20230128_000717.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.